UEFA turnyro dalyviai žaidimu nedžiugino

2007 08 09 0:00

UEFA taurės turnyre dalyvaujantys Panevėžio "Ekrano" ir Marijampolės "Sūduvos" klubai antradienį laimėjo A lygos rungtynes, bet žaidimu savo gerbėjų itin nenudžiugino. Ateinantį ketvirtadienį Europos turnyre Lietuvos klubai kovos su Norvegijos ekipomis.

"Ekranas" namie 2:1 įveikė Vilniaus "Vėtrą", patyrusią antrąją nesėkmę iš eilės. "Sūduva" Vilniuje 3:2 laimėjo prieš Visagino "Interą", kai du įvarčius marijampoliečiai įmušė pačioje rungtynių pabaigoje. Tai buvo A lygos pirmenybių 22-ojo turo paskutiniai du mačai.

Atsarginių puolėjų įvarčiai

Per antradienio mačą panevėžiečiai į priekį galėjo išsiveržti jau 8-ą minutę, bet "Vėtros" vartininkas Vaidas Žutautas atrėmė Povilo Lukšio nuo 11 metrų žymos smūgiuotą kamuolį.

Aikštėje vyko lygi kova - nė viena komanda persvaros neturėjo. Pirmąjį įvartį šeimininkai 67-ą minutę įmušė po kampinio, kai gynėjas iš Estijos Taavi Rahnas galingai smūgiavo galva. Jo žaidimo specialiai stebėti į Panevėžį buvo atvykęs naujasis Estijos rinktinės vyriausiasis treneris iš Danijos Viggo Jensenas. Savo ruožtu Oslo "Valerengos" klubo žvalgai atidžiai studijavo savo varžovų UEFA taurės turnyre panevėžiečių žaidimą.

Rungtynėms baigiantis blykstelėjo abiejų komandų atsarginiai puolėjai. 73-ą minutę aikštėje pasirodęs "Vėtros" žaidėjas Rolandas Karčemarskas po minutės išlygino rezultatą. Tuomet žodį tarė "Ekrano" puolėjas Egidijus Varnas. Jis komandos draugą pakeitė 77-ą minutę, o po dvejų minučių baudos aikštelėje gavęs P.Lukšio perdavimą padėjo rungtynių tašką.

Po šios pergalės "Ekranas" visai priartėjo prie lyderių, o komandos treneris Darius Butkus vėl patvirtino, jog panevėžiečių tikslas šiose A lygos pirmenybėse - čempionų titulas.

"Vėtra" įregistravo dar tris legionierius - puolėjus rusą Denisą Malininą (23 m.) ir gruziną Vachtangą Kvaracheliją (19 m.) bei saugą iš Makedonijos Gjoko Cvetanovskį (25 m.). Be to, į sostinės klubą iš Alytaus "Alyčio" grįžo Edvinas Blažys ir Aurimas Vertelis.

"Sūduva" ilgai miegojo

"Mūsų žaidėjai neįvertino varžovų, o po greito įvarčio komanda visiškai atsipalaidavo. Nesilaikyta žaidimo plano, o trys taškai išplėšti tik valios pastangomis", - po išvargtos pergalės prieš "Interą" reziumavo "Sūduvos" strategas Algimantas Gabrys.

Jau 9-ą minutę naujasis marijampoliečių puolėjas iš Brazilijos Jose Negreiros įmušė įvartį, bet "Intero" žaidėjai atsakė dviem taikliais smūgiais. Visagino komanda pirmavo iki 85-osios minutės, o dar po trijų minučių antrą kartą per šį mačą pasižymėjo J.Negreiros.

"Interas" rungtyniavo gerokai pakitusios sudėties. Visagino komandai atstovo legionieriai iš Gruzijos Suliko Kakabadzė (debiutą pažymėjo įvarčiu), Besikas Čigladzė (pernai atstovavo "Sūduvai"), Georgijus Purceladzė, baltarusiai Viktoras Afanasenka ir Aleksandras Osipovičius, iš "Šiaulių" klubo atleistas ukrainietis Aleksandras Zabara.