Ukraina liko be pergalių ir be įvarčių

2016 06 21 21:02
Lenkijos rinktinė įveikė Ukrainos AFP/Scanpix nuotrauka

Europos futbolo čempionato 3 turo rungtynėse Lenkijos rinktinė 1:0 (0:0) įveikė Ukrainos. Nors ukrainiečiai jau prieš rungtynes žinojo, kad šioje futbolo šventėje yra tik laikini svečiai ir ketino su čempionatu atsisveikinti gražia gaida, bet dėl pirmos vietos grupėje kovoję lenkai tam nepritarė. Tiesa, ir lenkų planas aplenkti vokiečius neišdegė. Tačiau bent jau į aštuntfinalį Lenkija prasibrovė.

PRADŽIA. Lenkijos futbolininkai energingai pradėjo rungtynes ir per pirmas tris minutes turėjo dvi progas. Iš pradžių Robertas Lewandowskis išradingu perdavimu išvedė prie ukrainiečių vartų Arkadiuszą Miliką, o po kelių minučių pastarasis atsilygino tuo pačiu R.Lewandowskiui. Abiem atvejais Lenkijos rinktinės puolėjams pasiūsti kamuolio į vartus nepavyko. Kaip vėliau paaiškėjo, pirmame kėlinyje realesnių progų jau ir nebuvo.

PERMAINA. Išvengę dviejų kulkų Ukrainos futbolininkai nusprendė, kad prarasti vis tiek nėra ko ir metėsi į ataką. Pirmame kėlinyje ukrainiečiai kamuolį kontroliavo 63 proc. laiko, ne kartą lankėsi Lenkijos rinktinės baudos aikštelės ir kelis kartus tik Lukaszo Fabianski'o meistriškumas leido lenkams išvengti rimtų problemų. Tikėtina, kad lenkų kovingumą bei įkarštį sumažino ir žinia, kad kitose grupės rungtynėse Vokietija pramušė Šiaurės Airijos gynybą ir išsiveržė į priekį. Toks vokiečių žingsnis turėjo priversti lenkus kilti į ataką. Tačiau pirmame kėlinyje susidarė įspūdis, kad Lenkijos rinktinė atsikvėpė ir susitaikė su antra vieta grupėje.

KEITIMAS. Blankų Lenkijos rinktinės veidą pagyvino po keitimo aikštėje pasirodęs Jakubas Blaszczykowski's. 30-metis futbolininkas 54 min. Ukrainos rinktinės baudos aikštelėje suklaidino du varžovus ir smagiu smūgiu iš kairės pasiuntė kamuolį į Andrijaus Piatovo ginamus vartus. Tačiau minimali pergalė lenkų netenkino. Norint aplenkti grupės lyderius vokiečius, lenkams reikėjo dar bent dviejų įvarčių.

AŠTUNTFINALIS. Tačiau daugiau įvarčių Marselio „Velodrome“ stadione susirinkę žiūrovai neišvydo. Nors stengėsi ir ukrainiečiai, ir lenkai, bet rungtynės baigėsi minimalia Lenkijos pergale. Kadangi laimėjo ir Vokietija, Lenkijos rinktinė C grupėje dėl prastesnio įmuštų įvarčių santykio užėmė antrą vietą. O tai reiškia, kad lenkai trečiuoju mėginimu visgi iškopė į kitą Europos čempionato etapą. 2008 ir 2012 m. jie savo pasirodymą pirmenybėse baigė grupėje. O šį kartą aštuntfinalyje susitiks su antrą vietą A grupėje užėmusia Šveicarija. Šios rungtynės įvyks šeštadienį, Sent Etjene.

ATSISVEIKINIMAS. Kaip ir 2012 m. Ukrainos rinktinė su Europos čempionatu atsisveikino po grupės varžybų. Tiesa, prieš ketverius metus ukrainiečiai per tris rungtynes sugebėjo iškovoti vieną pergalę (2:1 prieš Švediją), o šį kartą patyrė visas tris nesėkmes, praleido 5 įvarčius ir nei vieno neįmušė.