Vengrai patampė portugalų nervus

2016 06 22 22:52

F grupės varžybos finišavo dar vienomis Portugalijos rinktinės lygiosiomis. Grupėje, kurioje portugalai laikyti aiškiais favoritais, jie visus tris mačus su Islandija, Austrija ir Vengrija baigė lygiosiomis, bet sugebėjo prasmukti į aštuntfinalį kaip trečioji grupės komanda.

GERA. Portugalai dominavo susitikimo pradžioje, bet išskyrus kelis nepavojingus kampinius ar standartines padėtis, nieko nepešė. O vengrai kėlinio viduryje įmušė nuostabų įvartį. 19 min. po kampinio kamuolys atšoko Zoltanui Gerai. Vengras susistabdė kamuolį krūtine ir galingu šūviu iš daugiau nei 20 metrų nukreipė jį į vartus.

NANI. Po praleisto įvarčio portugalai kurį laiką buvo pasimetę, bet prieš pertrauką sugebėjo išlyginti rezultatą. Tikslą pasiekė Nani smūgis iš kairiojo krašto į artimą vartų kampą. Ne itin sėkmingai šiame epizode sužaidė Vengrijos rinktinės veteranas vartininkas Gaboras Kiraly.

RIKOŠETAS. Antrasis kėlinys prasidėjo audringai. 47 min. Balazsas Dzsudzsakas stojo mušti baudos smūgio. Po jo spyrio kamuolys kliudė portugalų sienelę, ir pakeitęs skriejimo kryptį bei suklaidinęs vartininką Rui Patricio, įskriejo į vartus.

RONALDO. Arogantiškasis Portugalijos rinktinės lyderis Cristiano Ronaldo pirmame kėlinyje buvo nepastebimas. Buvęs Anglijos rinktinės gynėjas Danny Millsas portugalo žaidimą per pirmąsias 45 minučių pašaipiai pavadino „anonimišku“. C.Ronaldo sublizgėjo 50 min., efektingu smūgiu kulnu išlyginęs rezultatą (2:2).

RIKOŠETAS-2. Tačiau vos po penkių minučių B.Dzsudzsakas vėl atstatė vengrų pranašumą. Tikslą pasiekė dar vienas jo tolimas smūgis ir kamuolys į vartus vėl įskriejo po rikošeto.

RONALDO-2. Tuomet vėl atėjo C.Ronaldo eilė. 62 min. po perdavimo iš krašto C.Ronaldo aplenkė vengrų gynėjus ir galva nukreipė kamuolį į vartus – 3:3.

RAMYBĖ. Po poros minučių vengras Gergo Lovrencsicsas pataikė į portugalų vartų skersinį, bet netrukus žaidimas nurimo. Rungtynių pabaigoje portugalai turėjo iniciatyvą, tačiau nesurezgė kvapą gniaužiančių išpuolių. Vengrus rezultatas tenkino dėl turnyrinės padėties grupėje, o portugalai vengė rizikos – pralaimėjimas juos būtų pasiuntęs namo.

AŠTUNTFINALIS. F grupės nugalėtoja sensacingai tapusi Vengrijos rinktinė čempionato aštuntfinalyje sekmadienį 22 val. susitiks su antraja E grupės komanda. Veikiausiai tai bus Belgija arba Švedija. Tuo metu Portugalija šeštadienį 22 val. kausis prieš Kroatiją.

STATISTIKA

Vengrija – Portugalija 3:3 (1:1).

Lionas, „Stade des Lumieres“ stadionas. Teisėjas – Martinas Atkinsonas (Anglija).

Įvarčiai – Zoltanas Gera (19), Balazsas Dzsudzsakas (47, 55); Nani (42), Cristiano Ronaldo (50, 62).

Įspėti – Richardas Guzmicsas, Rolandas Juhaszas, Zoltanas Gera, Balazsas Dzsudzsakas (Vengrija).