2009 07 24 0:00
"Vėtros" futbolininkai vieninteliai toliau gins Lietuvos garbę Europos turnyre.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Iš trijų Lietuvos futbolo klubų tik vienintelei Vilniaus "Vėtrai" vakar pavyko įveikti UEFA Europos lygos antrąjį atrankos etapą.

Pirmąsias rungtynes namie 0:1 pralaimėjusi Helsinkio ekipai HJK (Suomija), ketvirtadienį "Vėtra" padarė stebuklą - svečiuose 3:1 (2:1) nugalėjo suomius ir pateko į tolesnį etapą.

Per atsakomąsias rungtynes Helsinkyje "Vėtros" futbolininkai pirmieji praleido įvartį - sužaidus tik tris minutes po galva perduoto kamuolio baudos aikštelėje įvartį įmušė Mohmedas Kamara. Bendras rezultatas tapo 0:2, tačiau vilniečiai neketino nurimti. Žaidimas išsilygino, o 27-ąją minutę svečiai rezultatą išlygino - po Roberto Vėževičiaus perdavimo Mindaugas Grigalevičius pasiuntė kamuolį į HJK vartus. Įvartis "Vėtrai" suteikė jėgų ir vilniečiai ilgai nelaukę - 30-ąją minutę - išsiveržė į priekį 2:1. Įvarčio autoriumi tapo Algis Jankauskas, taikliai užbaigęs Nikolajaus Mašitševo pakeltą kampinį. Pergalę ir vietą kitame Europos lygos etape įtvirtino Jevgenijus Morozas: 81 min. jis, apvedęs kelis HJK futbolininkus ir iššokęs vienas prieš vartininką, pasiuntė kamuolį į dešinį vartų kampą - 3:1. Po finalinio teisėjo švilpuko vilniečiai šoko pergalės šokį.

Trečiajame kvalifikacinio turnyro etape laukia dar pajėgesnis varžovas - septintąją vietą Anglijos čempionate užėmęs "Fulham" klubas. Pirmąsias rungtynes vilniečiai liepos 30 dieną žais namie, atsakomąsias - rugpjūčio 6-ąją išvykoje.

"Kauno" futbolininkai, po pirmųjų rungtynių išsaugoję viltis pakovoti dėl vietos trečiajame etape (Serbijoje vykusį mačą su "Sevojno" klubu baigė 0:0), vakar susitikimą savo aikštėje taip pat baigė taikiai - 1:1 (0:0). Tik dėka svečiuose įmušto įvarčio serbai eliminavo kauniečius iš tolesnės kovos.

Kauniečiai 22-ąją minutę turėjo gerą progą įmušti įvartį: Evaldas Razulis atsidūrė vienas prieš "Sevojno" vartininką, tačiau pastarasis blokavo "Kauno" puolėjo smūgį. Vis dėlto pirmieji įvartį įmušė svečiai. 48-ąją minutę Audrius Račkus baudos aikštelėje bandė perduoti kamuolį komandos draugui, tačiau perdavė varžovui. Šis atmetė kamuolį į vidurį laisvam Vladimirui Vujovičiui, kuris netrukdomas įmušė iš kelių metrų. 76-ąją minutę Mantas Fridrikas rezultatą išlygino - 1:1.

Marijampolės "Sūduvai" vakar nepavyko pasiekti revanšo prieš Danijos klubą "Randers". Marijampolėje danai laimėjo 1:0, o savo aikštėje sužaidė lygiosiomis 1:1. 17-ąją minutę į "Sūduvos" vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys. Vartininkas smūgį atrėmė, tačiau prie kamuolio pirmi suskubo "Randers" žaidėjai: po Lorentzeno smūgio kamuolys, atsimušęs nuo marijampoliečio kojos, įskriejo į vartus - 1:0. Rezultatą 58 min. išlygino Povilas Lukšys.