Vilniaus „Žalgiryje“ – balkaniški akcentai

2016 06 17 6:00
"Žalgirio" puolimo grandį sustiprino Andrija Kaludžerovičius (kairėje). www.fkzalgiris.lt nuotrauka

Lietuvos futbolo A lygoje principinė dvikova tarp Vilniaus „Žalgirio“ ir „Trakų“ komandų baigėsi žalgiriečių pergale.

Sostinės LFF stadione vykusiame A lygos 15 turo mače „Žalgiris“ triumfavo rezultatu 3:1. Pirmame kėlinyje pranašiau atrodė Trakų futbolininkai, bet įmušti įvarčio jiems nepavyko. Antrame kėlinyje sužaidus vos 20 sekundžių, po Vytauto Lukšos perdavimo „Žalgirį“ į priekį išvedė Linas Pilibaitis.

62 min. L. Pilibaitis tiksliu smūgiu galva rezultatą padvigubino, o 72 min. trečią įvartį pelnė čempionų komandos naujokas iš Serbijos Matija Ljujičius. 85 min. rezultatą tolimu smūgiu sušvelnino „Trakų“ legionierius iš Baltarusijos Dmitrijus Rekišas, tačiau tai buvo viskas, ką Trakų komanda tą dieną nuveikė.

„Rungtynes pradėjome ne taip, kaip tikėjomės, ir pirmame kėlinyje turėjome daug vargo. Labai padėjo įvartis, įmuštas jau pirmos antro kėlinio atakos metu. Kai pelnai įvartį vos prasidėjus kėliniui, žaisti tampa daug paprasčiau. Manau, kad nusipelnėme šios pergalės“, – sakė „Žalgirio“ treneris Valdas Dambrauskas.

Po kelių savaičių „Žalgirio“ komandos laukia svarbiausias sezono iššūkis – UEFA Čempionų lygos atrankos varžybos. Savo varžovus atrankoje Lietuvos čempionai sužinos ateinantį pirmadienį, birželio 20 dieną.

Rengdamiesi tarptautinėms varžyboms, vilniečiai komandą sustiprino dviem naujokais iš Serbijos. Be įvartį į „Trakų“ vartus įmušusio saugo M. Ljujičiaus, „Žalgirį“ papildė ir puolėjas Andrija Kaludžerovičius.

„Šie žaidėjai dar nėra optimaliai pasiruošę, jie čia atvyko po trijų savaičių atostogų. Naujame klube visuomet reikia laiko adaptuotis. Tačiau turime aiškų planą, kurio laikomės, ir tikimės, kad Čempionų lygos atrankai būsime pasirengę“, – teigė V. Dambrauskas. Vilniaus klube nuo šiol rungtyniaus keturi Balkanų kilmės žaidėjai. Nuo sezono pradžios „Žalgiryje“ taip pat žaidžia kroatas Marinas Matošas ir bosnis Bahrudinas Atajičius.

Po šios pergalės „Žalgiris“ atsilikimą nuo pirmenybėse pirmaujančios „Trakų“ komandos sumažino iki vieno taško.

Per kitas turo rungtynes pergales taip pat iškovojo rungtynių šeimininkai. Klaipėdos „Atlantas“ 2:0 įveikė Kauno „Stumbrą“, o Utenos „Utenis“ 2:1 – „Kauno Žalgirį“.