Vilniečių pergalės šokis Kauno stadione

2013 05 19 16:25
Erlendo Bartulio (LŽ) nuotraukos

Sekmadienį Kaune surengtame Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės varžybų finale pergalės buvo vertos abi komandos, tačiau lemiamu momentu sėkmė atsisuko į legendinį Vilniaus "Žalgirį". Šalies vicečempionų komanda antrus metus iš eilės iškovojo prestižinį prizą.

Dėl LFF taurės vakar vilniečiai susikovė su "Šiaulių" futbolininkais. Abi komandos demonstravo fantastišką žaidimą, tad ir nugalėtojas paaiškėjo tik po 11 m baudinių serijos. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi, rezultatui esant 2:2. Per pirmąjį pratęsimą abi komandos pridėjo dar po įvartį - 3:3, o antrasis baigėsi sausai, tad irgi nieko neišsprendė. Viską turėjo lemti 11 m baudiniai. Ilgai trukusią baudinių seriją "Žalgiris" laimėjo 8:7, tad galutinis įspūdingo finalo rezultatas - 11:10.

Pavyzdinis finalas

Jau nuo pirmųjų minučių aikštėje atsiradusi intriga išbuvo iki paskutinio - vienuoliktojo - vilniečių įvarčio. Beje, Kaune rungtynes stebėjęs geriausias visų laikų Lietuvos futbolo teisėjas, buvęs žalgirietis Romualdas Juška jau po pirmojo kėlinio gyrė abi komandas. Tačiau jis teigė jaučiąs, kad vis dėlto pergalę turėtų švęsti vilniečiai. Kol ši pranašystė išsipildė, futbolo gerbėjai daugiau nei dvi valandas turėjo malonumą stebėti įspūdingą futbolo spektaklį.

Jau 5-ą minutę lenko Mareko Zubo vadovaujami žalgiriečiai patyrė šoko terapiją - į Armanto Vitkausko saugomus vartus įmušė Arminas Vaskela. Šį žaidėją sezono išvakarėse "Žalgiris" paskolino "Šiauliams". Netrukus (13-ą minutę) "Žalgiris" atsakė tuo pačiu - įvartį pelnė vilniečių kroatas Andro Švrljuga - 1:1. Tomo Kančelskio treniruojamų geltonųjų "Šiaulių" gretose traumą patyrusį Edvardą Pšelenskį pakeitęs Marko Rašo iškart pasižymėjo 34-ią minutę nuginkluodamas vilniečių vartininką. "Šiauliai" vėl pirmavo 2:1.

Tačiau tai nepalaužė žalgiriečių - per teisėjo pridėtą pirmojo kėlinio minutę po Jakubo Wilko perdavimo Andrius Skerla pelnė įvartį galva - 2:2, ir komandos iškart patraukė drabužinių link, mintyse tebekurdamos tiesiausią kelią į pergalę.

Geltonieji pamalonino "Kruoją"

Tačiau tas kelias pasirodė gerokai ilgesnis. Antrame kėlinyje varžovai žaidė kiek saikingiau, tarsi norėdami apsidrausti nuo netikėtumų. Tiesa, progų turėjo abi komandos, tačiau jų neišnaudojo. Tad antrasis kėlinys baigėsi be įvarčių.

Jau pirmąją pratęsimo minutę "Žalgirio" aistruoliai pašoko iš vietų - antruoju bandymu įvartį į Pauliaus Pociaus saugomus "Šiaulių" vartus smeigė Vedranas Gercas - 3:2.

Šiauliečių tai nesutrikdė, jie dar atkakliau ėmė ieškoti spragų varžovų gynyboje, ir 99-ą minutę ją atrado ką tik po keitimo į aikštę įbėgęs Tomas Birškys, jis išlygino rezultatą - 3:3. Ir vėliau varžovai dar ne sykį privertė jaudintis savo aistruolius, tačiau pasigirdus pratęsimo pabaigą skelbiančiam teisėjo švilpukui rezultatas švieslentėje buvo nepakitęs. Be įvarčių pasibaigęs antrasis pratęsimas irgi nieko nepakeitė. Na, o daugiausia jaudulio žiūrovų širdyse pasėjo 11 m baudinių serija. Silpnesnių nervų futbolo gerbėjams tai buvo didžiulis išbandymas. Po jo džiaugsmo šokį trypė "Žalgiris" ir visa žalia ir balta spalvomis mirganti gausi jo palyda.

Dėl paskutinio bilieto į Europos lygos varžybas kovoję "Šiauliai" liko be nieko, tačiau atvėrė vartus į Europą pernai A lygos čempionate ketvirtąją vietą iškovojusiai Pakruojo "Kruojai". Kitas tris vietas komandos išsidalijo jau pernai: Lietuvos čempionas Panevėžio "Ekranas" žais UEFA čempionų lygos atrankos varžybose, o prizininkai "Žalgiris" ir Marijampolės "Sūduva" - Europos lygos kvalifikacijoje.

STATISTIKA

"Žalgiris" - "Šiauliai" 11:10 (2:2, 0:0; 1:1, 0:0; 11 m baudinių serija - 8:7). Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas, 2500 žiūrovų Teisėjas - N.Dunauskas, asistentai - D.Sužiedėlis, A.Pipiras, S.Slyva, G.Mažeika

Įvarčiai. "Žalgiris": 13 min. A.Švrljuga, 45+1 min. A.Skerla, 91 min. V.Gercas. "Šiauliai": 5 min. A.Vaskela, 34 min. M.Rašo, 98 min. T.Birškys.

Įspėti: 27 min. E.Vaitkūnas, 39 min. K.Bilinskis ("Žalgiris"), 76 min. M.Fridrikas ("Šiauliai").