2011 03 14 0:00
Apie "Žalgirio" meistrų komandos ilgamečio kapitono S.Ramelio smūgio jėgą sklandė legendos.
Nuotrauka iš G.Kalinausko knygos "Ąžuolo šaknys"

Naujojo A lygos sezono išvakarėse Lietuvos sporto visuomenė neteko futbolo grando Stanislovo Ramelio.

Praėjusį savaitgalį futbolo gerbėjai gaudė naujienas iš Vilniaus, Marijampolės ir Gargždų. Ten startavo šių metų šalies futbolo A lygos sezonas.

Po pirmojo turo rungtynių daugelio komandų treneriai tradiciškai kalbėjo apie tai, kad jų ekipos dar nedemonstruoja geriausio žaidimo, o norint pasiekti optimalią formą, teks nemažai paplušėti. Tokia situacija kasmet apibūdinama paprastai - pavasarinis futbolas. Tačiau taškai lentelėje jau skaičiuojami, neatsižvelgiant į ekipų pasirengimo būklę ir žaidėjų sportinę formą.

Skaudi netektis

Centrinė turo dvikova vyko šeštadienį manieže Vilniuje, kur vietos "Žalgiris" priėmė po dvejų metų pertraukos į A lygą sugrįžusį "Kauno" klubą. Šventinę atmosferą aptemdė Lietuvos futbolo visuomenę sukrėtusi netektis. Naujojo sezono išvakarėse eidamas 75-uosius Anapilin išėjo ilgametis "Žalgirio" meistrų komandos kapitonas Stanislovas Ramelis. Jis nuo 1959 iki 1973-iųjų atstovavo legendiniam sostinės futbolo klubui, sužaidė 441 rungtynes, įmušė 33 įvarčius, 1967 ir 1968 metais buvo išrinktas geriausiu Lietuvos futbolininku. Apie jo smūgio jėgą sklandė legendos. S.Ramelis buvo vienas iš dviejų lietuvių, nuginklavusių Rusijos futbolo legendą - vartininką Levą Jašiną.

S.Ramelis pašarvotas Vilniuje, laidojimo namuose "Nutrūkusi styga" (Ąžuolyno g. 10). Laidotuvės - šiandien 12 val. Rokantiškių kapinėse.

Supančiojo kauniečius

Šeštadienį sostinės manieže tylos minute pagerbę futbolo maestro atminimą dabartinio "Žalgirio" atstovai ir daugkartiniai šalies čempionai kauniečiai netrukus kibo vieni kitiems į atlapus.

"Kauno" ekipa neatpažįstamai pasikeitė - jos branduolį sudaro gimę 1991 - 1992 m. vaikinai. Ne visi jų yra pasirengę profesionaliam futbolui. Tad tūkstantis pavasarinio futbolo mylėtojų Vilniaus futbolo manieže intrigos neišvydo - žalgiriečiai visa galva pranoko jaunesnius varžovus ir tai įrodė įvarčiais. Vilniaus klubas sezoną pradėjo užtikrinta pergale - 3:0.

"Mūsų vartininkas Saulius Klevinskas beveik neturėjo darbo", - komandos gynyba džiaugėsi "Žalgirio" treneris Vitalijus Stankevičius.

"Varžovų komanda jauna ir ambicinga. Kauniečiai atsitraukė atgal ir laukė mūsų klaidų. Tačiau nesuteikėme jiems galimybių pavojingai kontratakuoti", - pažymėjo "Žalgirio" komandos kapitonas Algis Jankauskas.

Praėjusį sezoną Lietuvos I lygos pirmenybėse visus varžovus nuo kelio šlavęs "Kaunas", pasak šios komandos trenerio Dariaus Gvildžio, šiemet susidūrė su realybe. Tačiau strategas pareiškė tikįs, kad jaunieji jo auklėtiniai netrukus pradės rinkti taškus.

"Kaunas" kurį laiką tūnos A lygos dugne, nes prieš sezono pradžią iš šio klubo dėl finansinių įsipareigojimų nevykdymo buvo atimti 6 taškai. Kopti aukštyn kauniečiams bus nelengva. Savaitgalį pasirodė pranešimų, jog tituluotojo klubo neberems ilgametis jo mecenatas verslininkas Vladimiras Romanovas. D.Gvildys šio fakto kol kas nebuvo linkęs komentuoti.

Favoritų pergalės

2011-ųjų sezoną pergalingai pradėjo ir kiti pirmenybių favoritai. Marijampolės "Sūduvos" futbolininkai savo manieže 6:1 sutriuškino Alytaus "Dainavos" ekipą, Tiesa, šeimininkams teko nemažai paprakaituoti. Povilas Lukšys 9 minutę išvedė "Sūduvą" į priekį, tačiau antro kėlinio pradžioje alytiškiai rezultatą išlygino. Bet Marijampolės klubas pateisino favoritų statusą. Nuo 60 minutės "Sūduva" pelnė net 5 įvarčius ir nepaliko varžovams jokių vilčių.

"Žaidimu negaliu džiaugtis taip, kaip rezultatu. Įmušę ankstyvą įvartį įsivėlėme į varžovų mums primestą neparankų žaidimo stilių. Gerai atrodėme tik pirmąsias 20 ir paskutines 20 susitiko minučių", - konstatavo nugalėtojų treneris Virginijus Liubšys.

Tris taškus į savo sąskaitą įsirašė ir čempionų titulą ginantis Panevėžio "Ekranas". Panevėžiečiai vakar Gargždų miesto dirbtinės dangos aikštėje 4:0 nugalėjo Klaipėdos "Atlantą". Pirmuosius tris įvarčius panevėžiečiai pelnė iki pertraukos. O antrojo kėlinio 71 minutę "Ekrano" legionierius Dušanas Matovičius po kampinio galva tiksliai smūgiavo į vartus. Tai buvo paskutinis čempionų akcentas sekmadienio rungtynėse su uostamiesčio "Atlantu".

Dar vienos rungtynės vakar įvyko Klaipėdoje. Ten Šiaulių "Šiauliai" triumfavo prieš vietos komandą "Klaipėda" - 1:0 (1:0). Pergalę "Šiaulių" klubui lėmė 28 minutę Roberto Vėževičiaus pelnytas įvartis. Netrukus šeimininkai turėjo galimybę išlyginti rezultatą, tačiau jų legionierius brazilas Armando nesugebėjo realizuoti 11 m baudinio.

Tauragės "Tauras" - "Mažeikiai" 1:1 (1:0). D.Borisovas (4); V.Antipovas (80).

Gargždų "Banga" - Pakruojo "Kruoja" 1:2 (1:1). A.Ostapas (17); M.Gardzijauskas (36), T.Švelna (90).

Vilniaus "Žalgiris" - "Kaunas" 3:0 (1:0). D.Nakrošius (16 į savo vartus), A.Nagumanovas (69), A.Jeršovas (88 - 11 m baudinys).

Marijampolės "Sūduva" - Alytaus "Dainava" 6:1 (1:0). P.Lukšys (9), A.Urbšys (60, 72), N.Mašitševas (66), R.Beniušis (81), K.Chvedukas (84); D.Cibulskas (47).

"Klaipėda" - "Šiauliai" 0:1 (0:1). R.Vėževičius (28).

Klaipėdos "Atlantas" - Panevėžio "Ekranas" 0:4 (0:3). D.Gleveckas (5), N.Sasnauskas (20), M.Andelkovičius (27 - 11 m baudinys), D.Matovičius (71).