Vokiečiai dominavo mače su šiaurės airiais

2016 06 21 20:47
Vokietijos ir Šiaurės Airijos varžybų akimirka.  Sipa/Scanpix nuotrauka

Pasaulio čempionė Vokietijos rinktinė EURO 2016 C grupės varžybas baigė pergale prieš Šiaurės Airijos komanda. Visų rungtynių metu dominavę vokiečiai įmušė tik kartą, tačiau neleido suabejoti savo pranašumu.

Viena kryptimi. Pagal smūgius į vartus vokiečiai pirmame kėlinyje pirmavo 12:1. Jie nuo pirmųjų minučių ėmė spausti varžovų vartus. Du trečdalius laiko kamuolį kontroliavusi Vokietijos ekipa ilgai negalėjo pramušti Šiaurės Airijos rinktinės vartininko Michaelo McGoverno. Įmušti ypač nesisekė Thomasui Mulleriui. Jis pataikė ir į virpstą, ir į skersinį. Kas nepavyko jam, pavyko Mario Gomezui. 30 min. po Th.Mullerio perdavimo M.Gomezo smūgis pasiekė tikslą.

Citata. Tai, kas vyko pirmame kėlinyje, tiksliai apibūdino buvęs Šiaurės Airijos rinktinės kapitonas Gerry Taggartas: „Sunku net stebėti tokias rungtynes. Mums nesiseka gintis net po standartinių padėčių, kur paprastai būname stiprūs. Įspūdingas Vokietijos pasirodymas. Rezultatas šią akimirką galėjo būti 0:3 ar 0:4.“

Dilema. Užsienio specialistai pertraukos metu kalbėjo, kad Šiaurės Airijos rinktinės treneriui antrame kėlinyje teks rinktis – mėginti atakuoti, ar saugoti tokį rezultatą, tikintis prasmukti į aštuntfinalį su 3 taškais ir neutraliu įvarčių santykiu. Nežinia, ką nusprendė Michaelas O'Neillas, bet po pertraukos tęsėsi vokiečių dominavimas, o jo komanda prie kamuolio prisiliesdavo retai.

Aštuntfinalis. Per tris grupės mačus Vokietijos rinktinė įmušė 3 įvarčius, tačiau nepraleido nė karto. Laimėję C grupės varžybas, vokiečiai aštuntfinalyje žais sekmadienį 19 val. Lilio mieste. Jų varžovais bus trečioji A, B ar F grupės komanda. Tuo metu Šiaurės Airija su 3 taškais ir įvarčių santykiu 2:2 taip pat išsaugo viltis žaisti aštuntfinalyje.

Šiaurės Airija – Vokietija 0:1 (0:1)