Vokietija ir Gana sužaidė lygiosiomis

2014 06 22 0:07
Reuters/Scanpix nuotrauka

G grupėje susitiko Vokietijos ir Ganos rinktinės. Vokiečiai pirmosiose rungtynėse sutriuškino portugalus, o Ganos futbolininkai nusileido JAV rinktinei.

Antroji pergalė Vokietijos rinktinei būtų praktiškai užtikrinusi kelialapį į aštuntfinalį. Tačiau Gana kovėsi iki galo ir rungtynės baigėsi lygiosiomis 2:2.

Pirmajame rungtynių kėlinyje komandos keitėsi atakomis ir demonstravo lygiavertį žaidimą, kuris rezultato per pirmąsias 45 minutes taip ir nepakeitė.

Antrajame kėlinyje žiūrovai jau mėgavosi įvarčių gausa. Pirmieji į priekį išsiveržė vokiečiai. 51 minutę vokiečiai pralaužė Ganos gynybą. Mario Gotze sulaukė gero perdavimo iš dešiniajame krašte buvusio T.Muellerio. Kamuolį futbolininkas nusitaikė nosimi, paskui keliu, kol galiausiai jis atsidūrė Ganos rinktinės vartuose. Tai buvo dešimtasis vokiečio įvartis šalies rinktinėje.

Vos už trijų minučių André Ayew išlygino rezultatą. Harrisonas Affulas perdavė kamuolį iš dešiniojo krašto ir A.Ayew galva nuginklavo M.Neuerį. Dar po 10 minučių pirmavo jau Gana. Po André Ayew perdavimo pro P.Lahmą prasiveržė ir M.Neuerį nuginklavo A.Gyanas. Tai buvo jau penktasis Ganos futbolininko įvartis Pasaulio čempionate. Jis pasivijo legendinį Kamerūno futbolininką Rogerį Millą kaip rezultatyviausias Afrikos atstovas pasaulio pirmenybėse.

Galiausiai 71-ąją minutę stebuklą sukūrė kątik aikštėje pasirodęs Miroslavas Klose, kuris išlygino rezultatą, įmušė 15-ąjį įvartį Pasaulio čempionate ir pagal šį rodiklį pasivijo brazilą Ronaldo. Toni Kroosas pakėlė kampinį, o kamuolį galva M.Klosei perdavė Benediktas Höwedesas. M.Klosei beliko kyštelėti koją ir pirmu lietimu jis pasiuntė kamuolį į vartus.