Vokietijos futbolo rinktinė naktį praleido Paryžiaus stadione

2015 11 14 17:09
Sipa/Scanpix nuotrauka

Prancūzijos rinktinė penktadienį atsirevanšavo vokiečiams už pralaimėjimą pasaulio čempionate. Prancūzai namuose vykusį kontrolinį susitikimą laimėjo rezultatu 2–0.

Pirmoje rungtynių pusėje dvi geras progas įvarčiui pelnyti turėjo vokiečiai, bet jomis nepasinaudojo. Kartą į baudos aikštelę įsiveržęs Thomasas Mulleris iš arti smūgiavo kamuolį virš vartų, o vėliau iš panašios situacijos nepasižymėjo Mario Gomezas. Artėjant pirmojo kėlinio pabaigai dėl kamuolio kovojęs A.Griezmannas rėžėsi į kampinio gairelę ir ją sulaužė. Arbitrai leido komandoms tęsti rungtynes, o nauja gairelė buvo į žemę įsmeigta per rungtynių pertrauką. Pirmasis įvartis į Vokietijos rinktinės vartus krito paskutinėmis pirmojo kėlinio sekundėmis. Kairiajame atakos krašte klaidinančiais judesiais varžovus ant žemės guldęs ir puikiai prasiveržęs Anthony Martialis padėjo kamuolį tarsi ant lėkštutės Olivieriui Giroud. Puolėjas vienu lietimu tiksliai smūgiavo iš keleto metrų ir išvedė šeimininkus į priekį.

Antrajame kėlinyje trenerio Joachimo Lowo auklėtiniai stengėsi rezultatą išlyginti, bet jų pastangos buvo bevaisės. Kartą labai arti tikslo buvo T.Mulleris, kai po jo tolimo smūgio kamuolys pataikė į virpstą. Tašką rungtynėse padėjo po keitimo aikštėje pasirodęs Andre-Pierre“as Gignacas. Kairėje aikštės pusėje Blaise“as Matuidi perdavė kamuolį į varžovų baudos aikštelę, o joje Matso Hummelso priežiūros išvengęs puolėjas stipriai smūgiavo kamuolį į viršutinį vartų kampą.

Po rungtynių žiūrovai dėl savo saugumo negalėjo palikti stadiono, nes Paryžių sukrėtė teroro išpuolis. Pirmoje susitikimo pusėje buvo girdimi du sprogimai, bet teisėjų brigada iš Ispanijos mačo nenutraukė.

Po sprogimų stadioną nedelsiant paliko rungtynes stebėjęs Prancūzijos prezidentas Fransua Holandas. Vėliau šalies futbolo federacijos prezidentas Noelis Le Graetas pranešė, kad po sprogimo prie įėjimo į stadioną žuvo trys žmonės, dar keletas buvo sužeista.

Po Prancūzijos ir Vokietijos rinktinių susitikimo, kurį rezultatu 2:0 laimėjo šeimininkai, buvo pasirūpinta žiūrovų saugumu. Dalis jų užpildė stadiono aikštę ir laukė, kada neramumai aprims bei galės keliauti namo.

Tuo, kas vyko netoli stadiono, negalėjo patikėti Vokietijos rinktinės treneris Joachimas Lowas: „Visi esame sukrėsti ir šokiruoti. Man asmeniškai, po tokių įvykių rungtynės ir sportas praranda svarbą. Apie viską sužinojau tik po finalinio arbitro švilpuko.“

Beje, Vokietijos rinktinės futbolininkai dėl saugumo naktį praleido stadione ir namo išskrido šeštadienio rytą.

Dėl teroro Paryžiuje Prancūzijos futbolo federacija ketina atšaukti artėjančias draugiškas rinktinės rungtynes su Anglija, kurios turėtų įvykti antradienį Londone.