Vokiškas finalas? „Borussia“ nepagailėjo „Real“ – 4:1

2013 04 25 8:08

Per 57 metų turnyro istoriją Čempionų lygos finalas kartą yra buvęs vien tik ispaniškas, kartą – vien tik itališkas ir kartą – vien tik angliškas, tačiau nė karto nebuvo tik vokiškas. Labai realu, kad taip nutiks šiemet gegužės 25 dieną Londono „Wembley“ stadione.

Po to, kai Miuncheno „Bayern“ antradienį pirmajame pusfinalyje net 4:0 į žolę sutrypė „Barcelona“ ekipą, trečiadienį ne mažiau įspūdingą antausį favoritams iš Ispanijos tėškė ir Dortmundo „Borussia“, kuri 4:1 (1:1) sutriuškino Madrido „Real“.

Pirmąjį rungtynių įvartį jau 8 minutę pelnė „Borussia“ įvarčių mašina iš Lenkijos Robertas Lewandowskis, kyštelėjęs koją po puikaus perdavimo iš krašto.

Nors „Borussia“ ir toliau spaudė svečius prie jų vartų, po apmaudžios klaidos buvo priversta išimti kamuolį iš savo vartų.

Kėlinio pabaigoje Reusas, spaudžiamas R.Varane‘o, krito baudos aikštelėje, tačiau teisėjo švilpukas tylėjo. Lengviau atsidusęs „Real“ surengė savo ataką ir gavo dovaną.

Baisią klaidą padarė „Borussia“ gynėjas Hummelsas, bandęs atiduoti kamuolį vartininkui, tačiau paspyręs jį per silpnai ir atidavęs varžovui Ozilui. Šis perdavė kamuolį laisvam Cristiano Ronaldo (43 min.), o šis smūgiu į tuščius vartus išlygino rezultatą – 1:1 bei suteikė pranašumą „Real“.

Tačiau „Real“ sirgaliai ilgai džiaugtis negalėjo. Po didžiosios pertraukos į aikštelę grįžusi „Borussia“ netrukus susigrąžino ir vedančios komandos statusą. R.Lewandowskis (50 min.) išvengė nuošalės pinklių ir šaltakraujiškai įrideno kamuolį į „Real“ vartus. Svečiai apeliavo, kad įvartis pelnytas iš nuošalės, tačiau – nepagrįstai.

Prabėgus dar penkioms minutės tas pats R.Lewandowskis (55 min.) – baisiausias „Real“ gynybos košmaras – vėl atsidūrė ten, kur reikia. Meistriškai susitvarkė su kamuoliu ir galingu smūgiu po skersiniu pasiuntė jį į „Real“ vartus.

„Borussia“ ir toliau atrodė šviežesnė, greitesnė ir labiau norinti laimėti. Xabi Alonso stumtelėjo visas rungtynes „Real“ gynybą draskiusį Reusą ir teisėjas Bjornas Kuipersas nusprendė, kad ši pražanga verta 11 m baudinio. Jį smūgiu lyg iš patrankos realizavo ant sparnų žaidęs R.Lewandowskis (67 min.). „Borussia“ sutriuškino „Real“ – 4:1.