Vyko į Genują - atsidūrė pragare

2008 09 20 0:00
Dvi geltonas korteles užsidirbęs V.Lukša (kairėje) per atsakomąjį mačą Kaune bus tik žiūrovas.

Nuostabioji Lietuvos čempionų pasaka baigėsi. Po svaiginančio žygio Europoje "Kauno" klubą į realybę grąžino Genujos "Sampdoria" futbolininkai. UEFA taurės pagrindinio atrankos etapo mače Italijos šeštoji komanda be gailesčio atakavo svečių vartus ir pabaigoje pelnytai triumfavo net 5:0.

Vienas pagrindinių "Sampdoria" futbolininkų buvo dešiniajame krašte žaidęs Marius Stankevičius. Nors Lietuvos rinktinės gynėjui pelnyti įvarčio nepavyko, kauniečius triuškino jo komandos draugai.

Uraganinės atakos.

Užvakar vėlyvą vakarą Genujos "Luigi Ferraris" stadione dominavo viena komanda. "Sampdoria" nuo pirmųjų susitikimo minučių visiškai perėmė iniciatyvą ir rezgė vieną antpuolį po kito. Iš pradžių Antonio Cassano išmėgino "Kauno" vartininko Estabano Dreerio reakciją, o Angelo Palombo išbandė ir vartų konstrukcijų tvirtumą. Po šių atakų Genujos komanda smogė jau visa jėga. 14 min. Emiliano Bonazzoli pergudravo savo oponentą Irmantą Zelmiką ir įmušė galva (1:0). Dar po kelių minučių minėtasis italas pasinaudojo po kampinio kilusia sumaištimi ir pasiekė antrąjį įvartį (2:0).

Nors "Kaunas" pasirinko atsargią taktiką ir žaidė penkiais gynėjais, tai netrukdė varžovams laisvai jaustis net svečių baudos aikštelėje. Vos Lietuvos čempionai pamėgindavo įžaisti kamuolį, italai tuoj pat jį perimdavo ir netrukus sekdavo grėsminga jų ataka. Dar nesibaigus pirmajam kėliniui, Antonio Cassano pradėjo lietuvių triuškinimą (3:0).

Varžovams negrasino

Ir po pertraukos vaizdas aikštėje nepasikeitė. 57 minutę A.Cassano klastingu baudos smūgiu pažeme toliau tęsė "Kauno" egzekuciją (4:0). Paskutinėmis mačo akimirkomis kauniečiai patyrė dar vieną smūgį - pelnydamas įvartį galva urugvajietis Bruno Fornaroli privertė E.Dreerį šypsotis iš nevilties.

"Sampdoria" vartininkas Antonio Mirante darbo šiose rungtynėse praktiškai neturėjo. Pirmajame kėlinyje jis akimis palydėjo tolimus ir netikslius Pascalio Mendy bei Kęstučio Ivaškevičiaus smūgius, o po pertraukos kartą į kampinį nukreipė Nukrio Manchkhavos muštą kamuolį. Apskritai žalia apranga vilkėjusių kauniečių mėginimai prisiartinti prie italų vartų buvo itin reti, visi jų bandymai pulti buvo gesinami dar neprisiartinus prie aikštės vidurio.

Liūdna tradicija

Panašu, kad raudonos kortelės jau tampa liūdna "Kauno" žaidimo Europos turnyruose tradicija. Jei Lietuvos čempionate į kai kuriuos kauniečių prasižengimus teisėjai pažvelgia pro pirštus, tarptautinėje arenoje arbitrai už tai baudžia negailestingai.

Per Čempionų lygos trečiojo atrankos etapo rungtynes su Danijos klubu "Aalborg" šiurkščiai varžovus atakavę Mindaugas Grigalevičius ir Linas Pilibaitis be ceremonijų buvo pašalinti iš aikštės. Genujoje toks likimas ištiko ir Vytautą Lukšą. Pirmajame kėlinyje saugas už grubią pražangą buvo įspėtas, o rungtynių pabaigoje prieš pat teisėjo iš Anglijos Steve'o Tannerqo akis įsikibęs į varžovo marškinėlius neleido jam pabėgti. Šios kauniečio pastangas apsiginti kaip mat buvo įvertintos antrąja geltona kortele.

Pripažino varžovų jėgą

"Maniau, jog sulauksime didesnio kauniečių pasipriešinimo - juk jie buvo įveikę "Rangers". Tačiau svečiai visiškai neprilygo mums. Tokia pergalė garantuoja patekimą į kitą etapą, todėl atsakomosiose rungtynėse Kaune tikriausiai patausosiu pagrindinius futbolininkus, juolab turime problemų dėl traumų", - po rungtynių kalbėjo nugalėtojų treneris Walteris Mazzari.

"Sampdoria" legionierius M.Stankevičius rungtynes su Lietuvos klubu vertino kaip profesionalas: "Man gaila "Kauno" komandos, tačiau jau sakiau, kad esu "Sampdoria" žaidėjas ir jai atiduodu visas jėgas. Nesvarbu prieš ką žaistume. Komandos draugai puikiai nusiteikė rungtynėms ir kovojo pagirtinai, nė akimirkai neatsipalaidavo".

"Kauno" treneriui Jose Couceiro beliko įvertinti varžovų jėgą: "Prieš rungtynes bandžiau nuteikti žaidėjus kovai. Labai norėjome nenuvilti sirgalių. Tačiau sužaidėme labai blogai. Varžovai mus lenkė visais žaidimo komponentais. Šiai dienai "Sampdoria" mums - per stiprus varžovas".

Atsakomasis susitikimas bus žaidžiamas spalio 2 dieną Kaune. Deja, Lietuvos čempionams tuomet teks pakovoti jau tik dėl garbės.

Genujos "Sampdoria" - "Kaunas" 5:0 (3:0). Emiliano Bonazzoli (14, 22), Antonio Cassano (36, 57), Bruno Fornaroli (90).

"Sampdoria": A.Mirante, S.Lucchini, D.Gastaldello, J.Bottinelli, M.Stankevičius, G.Delvecchio, A.Palombo (79 D.Dessena), P.Sammarco, M.Pieri (47 R.Ziegleris), E.Bonazzoli, A.Cassano (60 B.Fornaroli).

"Kaunas": E.Dreeris, N.Radžius (71 M.Činikas), M.Bagužis (47 A.Rimkevičius), I.Zelmikas, T.Kančelskis, N.Manchkhava, P.Mendy, V.Lukša, V.Zubavičius, K.Ivaškevičius (79' K.Ivaškevičius), R.Ledesma.