Weltmeister!

2014 07 14 0:32

Weltmeister – pasaulio čempionais – Vokietijos spauda savo nacionalinę futbolo rinktinę vadino jau po triuškinamos pergalės prieš brazilus pasaulio pirmenybių pusfinalyje. Kad pateisintų šį vardą, finalo rungtynėse prieš Argentinos rinktinę vokiečiams prireikė 120 minučių.

Finale po pratęsimo Vokietijos rinktinė įveikė argentiniečius rezultatu 1:0 (0:0).

Vokietijos futbolininkai pasaulio čempionais iki šiol buvo tapę trissyk. Visus kartus pasaulio čempionų taurę dar iki Vokietijos susivienijimo iškovojo Vakarų Vokietijos rinktinė. Paskutinį kartą tai jai padaryti buvo pavykę 1990 metais, kai finale rezultatu 1:0 buvo palaužta būtent Argentinos rinktinė. Prieš tai – 1986 metais – čempionų taurę antrą ir kol kas paskutinį kartą iškovojo argentiniečiai, 3:2 nugalėję tuos pačius vokiečius.

Šįsyk favoritais daugelio ekspertų buvo laikomi vokiečiai, pusfinalyje įspūdingu rezultatu 7:1 įveikę turnyro šeimininkus brazilus. Paskutinis argentiniečių žingsnis finalo link buvo kur kas mažiau užtikrintas. Jie nulinėmis lygiosiomis baigė pagrindinį rungtynių su Olandijos rinktine laiką. Per pratęsimą pasižymėti taip pat nepavyko nė vienai komandai, ir savo pranašumą rezultatu 4:2 argentiniečiai įrodė tik mušdami 11 metrų baudinius.

Prieš rungtynes garsiajame Rio de Žaneiro „Maracanos“ stadione įvyko įspūdinga čempionato uždarymo ceremonija. Stebint daugiatūkstantinei žiūrovų miniai, kurioje buvo ir daugelis valstybių vadovų bei pramogų pasaulio žvaigždžių, koncertavo Shakira, Carlosas Santana, Wyclefas Jeanas ir kiti garsūs atlikėjai.

Dar prieš rungtynių pradžią nesėkmė ištiko Vokietijos rinktinę – per apšilimą traumą patyrė Sami Khedira. Startinėje sudėtyje jį pakeitė šiame čempionate iki tol vos 12 minučių aikštėje praleidęs Christophas Krameris.

Per pirmąjį rungtynių pusvalandį neblogų progų pasižymėti susikūrė abi komandos.

30 minutę kamuolys pirmą kartą atsidūrė vartuose – Vokietijos rinktinės vartininką nuginklavo Argentinos komandos puolėjas Gonzalo Higuainas. Tačiau teisėjas įvarčio neįskaitė – užfiksuota nuošalė.

Dar po poros minučių Vokietijos rinktinės treneris Joachimas Lowas buvo priverstas atlikti keitimą. Traumą patyrusį Ch. Kramerį aikštėje pakeitė Andre Schurrle.

Likusį pirmo kėlinio laiką abi rinktinės žaidė gražų, atvirą futbolą ir turėjo gerų progų išsiveržti į priekį, tačiau į rūbinę komandos išėjo esant nulinėms lygiosioms.

Pirmosiomis antro kėlinio minutėmis varžovų baudos aikštelę šturmavo Argentinos futbolininkai, tačiau taikliai smūgiuoti į vartus jiems nepavyko.

Neilgai trukus vėl atsigavo ir vokiečiai, pradėję organizuoti pavojingas atakas argentiniečių aikštės pusėje.

Komandos ir toliau nelėtino tempo, nors nuovargis jau tapo akivaizdus – abiejų komandų žaidėjai pradėjo vis dažniau klysti.

Iki pagrindinio rungtynių laiko pabaigos likus keliolikai minučių, aikštėje vis labiau ėmė ryškėti vokiečių pranašumas – argentiniečiams pavyko surengti tik vieną kitą pavojingesnę kontrataką.

Tačiau per pagrindinį rungtynių laiką įvarčio nepelnė nei vienos, nei kitos komandos futbolininkai.

Per pirmą pratęsimo kėlinį Vokietijos futbolininkai nė kiek nesumažino spaudimo prie Argentinos rinktinės vartų, tačiau per 15 minučių rezultatas išliko nepakitęs.

Antrame kėlinyje labiausiai nesisekė Vokietijos rinktinės saugui Bastianui Schweinsteigeriui, prieš kurį varžovai prasižengė kelis kartus iš eilės, kol šis, kraujuojančiu veidu, turėjo palikti aikštę. Tiesa, po poros minučių jis į ją grįžo ir tęsė žaidimą.

Rungtynių baigtis buvo nulemta 113 minutę. Greitos atakos metu po A. Schurrle perdavimo pirmąjį ir vienintelį mačo įvartį įmušė Vokietijos rinktinės puolėjas Mario Gotze, 88 minutę aikštėje pakeitęs Miroslavą Klose.

Jau einant teisėjo pridėtam laikui baudos smūgį iš keliasdešimties metrų nuotolio mušė Argentinos rinktinės lyderis Lionelis Messi, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skriejo virš Vokietijos komandos vartų.

Vokietijos rinktinė, po pratęsimo rezultatu 1:0 (0:0) įveikusi Argentinos futbolininkus, per visą čempionatą nepralaimėjusi nė vienų rungtynių, pelnytai iškovojo pasaulio čempionų taurę.

Geriausio pasaulio čempionato futbolininko prizą nerodydamas džiaugsmo atsiėmė Argentinos rinktinės saugas L. Messi.

Geriausiu turnyro vartininku pripažintas vokietis Manuelis Neueris.

Bronzos medalius Brazilijoje vykusiose pasaulio pirmenybėse iškovojo olandai, šeštadienį mače dėl trečios vietos rezultatu 3:0 įveikę turnyro šeimininkų rinktinę.