Žinių sprintas

2007 06 19 0:00

SPORTINIS ĖJIMAS.

Airijoje vykusiose sportinio ėjimo "Grand Prix" varžybose, turinčiose Europos lengvosios atletikos asociacijos (EAA) "Permit Meeting" statusą, antrąją vietą 20 km distancijoje užėmė Neringa Aidietytė - 1.36:01. Ji jau ketvirtą kartą šiais metais įvykdė pasaulio čempionato ir olimpinių žaidynių B lygio normatyvą. Nugalėtoja tapo italė Gisella Orsini (1.34:27).

BEISBOLAS.

Lietuvos čempionai Kauno "Lituanicos" beisbolininkai iškrito iš Europos taurių laimėtojų taurės A diviziono. Jie aštuonių ekipų turnyre Olandijoje kovodami dėl 5-8 vietų 2:13 nusileido Regensburgo "Legionare" (Vokietija) ekipai, o sekmadienio mačas su Monpeljė komanda "Barracudas" (Prancūzija) dėl lietaus neįvyko.

Aštuonių komandų Europos beisbolo taurės kvalifikacinio B diviziono turnyre Bulgarijoje ketvirtąją vietą užėmė Vilniaus klubas "Vilnius-Logipolija". Jis mačą dėl trečiosios vietos po atkaklios kovos 3:4 pralaimėjo Kirovogrado KNTV (Ukraina) ekipai. Nugalėtojais tapo Balašichos "Tornado" (Rusija) beisbolininkai.

PLAUKIMAS.

Aštuoniolikmetė amerikietė plaukikė Kate Ziegler pagerino 19 metų gyvavusį seniausią pasaulio rekordą. Sekmadienį Kalifornijos (JAV) valstijoje vykusiose "TYR Meet of Champions" varžybose 1500 m laisvuoju stiliumi K.Ziegler įveikė per 15:42,54. Ankstesnis rekordas - 15:52,10 - nuo 1988 metų priklausė kitai JAV plaukikei Janet Evans.

DVIRAČIŲ SPORTAS. Ispanijoje baigėsi daugiadienės "Emakumeen Bira" dviratininkių lenktynės. Devintąją vietą galutinėje įskaitoje užėmė "Equipe Nurnberger Versicherung" komandos narė Edita Pučinskaitė. Nugalėtoja tapo švedė Sussane Ljungskog.

TENISAS.

ATP serijos "The Artois Championships" vyrų teniso turnyro Anglijoje nugalėtoju ketvirtą kartą per savo karjerą tapo antroji raketė amerikietis Andy Roddickas. Jis finale 4:6, 7:6 (9:7), 7:6 (7:2) įveikė prancūzą Nicolas Mahut.

FUTBOLAS. Ispanijos futbolo čempiono titulą po ketverių metų pertraukos iškovojo Madrido "Real" klubas, sekmadienį namie 3:1 (0:1) nugalėjęs Maljorkos "Real" ekipą. 30-ą kartą šalies čempionais tapę Madrido "Real" futbolininkai surinko 76 taškus ir tik dėl geresnio tarpusavio rungtynių balanso (2:0 - namie ir 3:3 - išvykoje) aplenkė pastarųjų dvejų pirmenybių nugalėtoją "Barcelonos" vienuolikę. "Bronza" atiteko UEFA taurės savininkei "Sevillos" komandai. Teisę dalyvauti UEFA Čempionų lygos turnyre iškovojo Madrido "Real", "Barcelonos", "Sevillos" ir "Valencios" klubai, UEFA taurės turnyre - "Villarreal" ir Saragosos "Real" komandos.

RANKINIS.

Paaiškėjo visi 2008 metų Europos rankinio čempionato dalyviai - po sužaistų 2008 metų Europos vyrų rankinio pirmenybių atsakomųjų atkrintamųjų rungtynių vietas Senojo žemyno čempionate užsitikrino Baltarusija, Švedija, Juodkalnija ir Islandija.

KREPŠINIS.

Europos jaunimo (iki 20 metų) vaikinų krepšinio pirmenybėms besirengianti Lietuvos rinktinė keturių ekipų turnyre Lione (Prancūzija) pralaimėjo visus tris susitikimus ir liko ketvirta. Paskutinę dieną lietuviai 91:98 nusileido bendraamžiams iš Prancūzijos, šie užėmė antrąją vietą. Turnyro nugalėtoja tapo Izraelio rinktinė, trečia - Bulgarijos ekipa.