Filadelfija - broliškos meilės miestas

Vaidas MIKAITIS 2013-01-25 06:00

Vaidas MIKAITIS

2013-01-25 06:00
Miesto centro dangoraižiai. Vaido Mikaičio nuotraukos
Taip iš grai­kų kal­bos ver­čia­mas žo­dis "fi­la­del­fi­ja". Šis mies­tas dar va­di­na­mas Jung­ti­nių Ame­ri­kos Vals­ti­jų gi­mi­mo vie­ta ir Nau­jai­siais At­ėnais. Ir ne vel­tui, nes bū­tent Fi­la­del­fi­ja yra mo­der­nio­sios Ame­ri­kos de­mo­kra­ti­jos lop­šys. Ta­čiau daž­niau­siai mies­tas va­di­na­mas ne­ofi­cia­liai ir mei­liai - tie­siog Fi­li (Phil­ly).

XVII amžiuje dėl savo religijos gimtinėje persekiojamas anglų kvakeris Williamas Pennas sumanė įkurti vietą, kuri būtų demokratijos, žmogaus laisvių, brolybės ir lygybės sala buvusioje Didžiosios Britanijos kolonijoje. Jam tai pavyko. W.Penno įkurta ir broliškos meilės miesto vardu pavadinta Filadelfija greitai tapo viena patraukliausių vietų gyventi besikuriančioje Naujojo Pasaulio valstybėje. Jo garbei rytinėje JAV pakrantėje esanti valstija pavadinta Pensilvanija. Filadelfija yra didžiausias šios valstijos miestas, tačiau, kaip JAV įprasta, ne sostinė. Pensilvanijos sostinė - Harisburgas, nedidelis ir niekuo neišsiskiriantis miestas.

Spalvingos Filadelfijos gatvės.

Tapo didmiesčiu

Teigiama, jog W.Pennas norėjo, kad jo įkurta Filadelfija būtų maloni ir draugiška vieta, kurioje galėtų taikiai gyventi visų pasaulio religijų, rasių ir įsitikinimų atstovai. Tačiau greitai į šį broliškos meilės kampelį pradėjo plūsti žmonės, ir mažas miestelis tapo didmiesčiu. Pradžioje jis buvo neturtingas, tačiau W.Penno pradėtus darbus nusprendęs tęsti visų laikų žymiausias miesto gyventojas Benjaminas Franklinas padarė viską, kad Filadelfija taptų turtingiausia ir svarbiausia to meto Šiaurės Amerikoje.

Neatsitiktinai Filadelfija buvo pasirinkta kaip Jungtinių Valstijų nepriklausomybės deklaracijos pasirašymo vieta. Tai padaryta 1776 metų liepos 4-ąją. O vienas šios deklaracijos autorių - miesto politikas ir mokslininkas B.Franklinas. Filadelfija dešimt metų (1790-1800) buvo ir laikinoji nepriklausomų Jungtinių Amerikos valstijų sostinė, kol valdžia persikėlė į Vašingtoną. Šiandien tai penktas pagal dydį JAV miestas ir svarbus istorijos, meno, kultūros, sporto bei finansų centras.

Šioje salėje gimė Jungtinės Amerikos Valstijos.

Ne tik šalies pradžia

Miestą garsina ne vien tai, kad būtent čia gimė JAV. Nesidomintieji šios šalies istorija turbūt žino du "Oskarus" ir daugybę kitų apdovanojimų pelniusį sukrečiantį kino filmą "Filadelfija" ir specialiai jam sukurtą dainą "Filadelfijos gatvės". Tai skaudus pasakojimas apie tai, koks žiaurus šis broliškos meilės miestas gali būti savo vaikams. Daina taip pat yra pelniusi ne vieną apdovanojimą.

O nesidomintieji kinu turbūt yra ragavę Filadelfijos sūrio ar Filadelfijos torto. Tačiau bent jau man nepralenkiamas Filadelfijos ambasadorius yra sumuštinis, pagamintas iš baltos duonos, sūrio ir jautienos. Bet apie jį - šiek tiek vėliau.

Pasiekti miestą, kuris Jungtinių Valstijų istorijoje suvaidino labai svarbų vaidmenį, galima įvairiais būdais. Filadelfija turi didelį oro uostą, tačiau jis labiau skirtas vietos rinkai. Skrydžiai iš Europos nėra nei dažni, nei pigūs. Patogiausia skristi į Niujorką ar Vašingtoną, o iš ten Filadelfija - ranka pasiekiama, vos dvi ar trys valandos traukiniu arba autobusu. Galima keliauti ir labai populiariu Jungtinėse Valstijose būdu - nuomotu automobiliu. Man maloniausia, greičiausia ir patogiausia kelionė buvo traukiniu. Atvažiavus išlipama gražioje senoviškoje miesto stotyje.

Į Filadelfiją galima vykti ir vandens keliu - keltu persikelti per Delavaro upę iš gretimos Naujojo Džersio valstijos Kamdeno miesto. Tačiau tai ne visada rekomenduojama, nes Kamdenas neretai įvardijamas kaip vienas nesaugiausių miestų ne tik regione, bet visose Jungtinėse Valstijose.

Važiuoti į Filadelfiją mašina nepatogu dėl brangių stovėjimo aikštelių miesto centre ir kartkartėmis susidarančių milžiniškų spūsčių. Sykį vykdamas ten automobiliu apie vidurnaktį patekau į tokią baisią spūstį, kad prisiekiau sau visada važinėti traukiniu. Žinoma, ne visada taip būna. Na, o statyti mašinas siūloma atokiau nuo miesto centro ir vykti į jį viešuoju transportu. Be abejo, prieš tai reikia įsitikinti, ar rajonas, kuriame paliekate automobilį, yra saugus.

Filadelfija turi gerai išplėtotą ekonomiką. Nors mieste daug pramonės, mokslo ir finansų įmonių, svarų indėlį į jo biudžetą įdeda ir turizmas. Filadelfija, kaip JAV demokratijos lopšys, labiau orientuojasi į istorijos, meno, kultūros ir sportinį turizmą.

"Laisvės varpas" - vienas svarbiausių JAV valstybingumo simbolių.

Saugiau negu Čikagoje

Šiuo metu mieste baltųjų ir juodųjų gyventojų yra maždaug po lygiai - beveik po 42 procentus. Likusią dalį sudaro žmonės, kilę ir Lotynų Amerikos, ir kiti. Ne geriausią reputaciją saugumo požiūriu turinti Filadelfija pastaruoju metu smarkiai gerina savo įvaizdį mažindama nusikalstamumą. Miesto centras, senamiestis, pietinė dalis ir kitos vietos, kuriose tikimasi sulaukti turistų, yra visiškai saugios ir saugomos. Čia nusikaltimų beveik nepasitaiko. Nerekomenduojama vaikščioti šiaurinėse ar vakarinėse miesto dalyse, kur gyvena žemesnių socialinių sluoksnių, neturtingi miestiečiai. Ten nusikalstamumas tebėra didelė problema. Vis dėlto pagal nusikaltimų skaičių Filadelfija gerokai atsilieka nuo tokių miestų kaip Čikaga, Vašingtonas ar Naujasis Orleanas.

Tyrinėti Filadelfiją nesunku, nes mieste gerai veikia viešasis transportas. Važinėja autobusai, metro ir net... troleibusai. Tai labai retas vaizdas Jungtinėse Valstijose. Tik jie daugiau primena mūsų tramvajus, nes rieda bėgiais. Vietos gyventojai labai didžiuojasi turėdami tokią visoje šalyje neįprastą transporto priemonę. Filadelfijoje net rengiami miesto pažinimo turai troleibusu.

Centrinę miesto dalį galima tyrinėti pėsčiomis. Ne veltui Filadelfija buvo pripažinta penktuoju pagal patogumą pėstiesiems miestu visoje Amerikoje. JAV tai labai didelis įvertinimas, juo labiau žinant šios šalies piliečių prisirišimą prie automobilių.

Vienkartinis metro, autobuso ar troleibuso bilietas kainuoja 2 JAV dolerius, tačiau galima sumokėti 7 dolerius ir nusipirkti dienos bilietą. Turėdamas jį žmogus gali naudotis visomis transporto priemonėmis 8 kartus.

Filadelfijos troleibusai-tramvajai.

Įdomiausia - centre

Pats miestas padalytas į kelis rajonus - centrinę, šiaurinę, pietinę ir vakarinę Filadelfiją. Žinoma, turistams įdomiausi objektai sutelkti centre. Keliauti po miestą galima pradėti nuo istorinės jo dalies, kur užgimė JAV. Nepriklausomybės deklaracijos pasirašymo pastate šiuo metu veikia muziejus. Jo lankytojai gali susipažinti su visa šio akto atsiradimo chronologija, vaizdo reportažais, pasėdėti salėje, kurioje buvo pasirašyta deklaracija ir kurioje išsaugota autentiška to meto aplinka. Įėjimas į nepriklausomybės namus yra nemokamas. Čia pat, parkelyje, stovi ir JAV nepriklausomybės simbolis - Laisvės varpas.

Dar viena nieko nekainuojanti pramoga - pagrindinėje miesto gatvėje Brodstrite esančios rotušės lankymas. Į jos bokštą galima nemokamai pakilti liftu ir pažvelgti į miestą iš aukštai. Nors pastatas stovi verslo kvartale ir yra apsuptas dangoraižių, įspūdžio tai negadina.

Toliau vaikštant po centrinę miesto dalį verta aplankyti Washingtono, B.Franklino, Logano ir D.Rittenhouse'o aikštes. Būtent jos drauge su rotušės aikšte sudaro originalų W.Penno sudarytą miesto centro penkiakampį. Ten įsikūręs ir mažosios Kinijos kvartalas.

Miesto rotušė.

Muziejų netrūksta

Filadelfija - muziejų miestas. Jų mėgėjams čia tikrai nebus nuobodu. Dauguma šių įstaigų įsikūrusios centrinėje miesto dalyje. Galima aplankyti Meno muziejų, B.Franklino instituto mokslo, Rosenbacho, A.Rodino, Afrikos-Amerikos, A.Kento, Nacionalinį Amerikos žydų istorijos, Nepriklausomybės jūrų uosto ir kitus muziejus. Filadelfijos bibliotekoje veikia Retų knygų muziejus (įėjimas nemokamas), o Pensilvanijos universitete - Antropologijos ir archeologijos muziejus. Galerijų ir muziejų pasirinkimas tikrai milžiniškas, net galva sukasi. Beje, Meno muziejuje filmuotos "Rokio" serijos.

Filadelfija - parkų miestas. Dėl to jam pagal skulptūrų skaičių nėra lygių visose Jungtinėse Valstijose. Daugiausia šių meno kūrinių galima išvysti Fairmounto parke, viename didžiausių miesto parkų pasaulyje. Jame rengiami koncertai, spektakliai, festivaliai, vasaros vakarais groja orkestras, veikia kavinės, restoranai ir muziejai. Siūlomi pasijodinėjimai arkliais, nuomojami dviračiai. Žodžiu, yra ką veikti ir dideliam, ir mažam. Be viso to, galima tiesiog ramiai pasivaikščioti ir pasigrožėti gamta.

Daugybė gatvės muzikos ir meno renginių vyksta Klarko parke. R.Indiano skulptūros "Meilė" parkas labai traukia viso pasaulio riedlentininkus. Ežerų parkas Pietų Filadelfijoje daugiausia siūlo sporto ir žūklės pramogas. "Pennypack" parke galima grožėtis upeliais ir kriokliais, linksmintis muzikos festivalyje.

Kad ir kur keliaučiau, visada smagu aplankyti vietinį zoologijos sodą. Šiame mieste jis yra seniausias JAV, atidarytas 1874 metais. Čia smagu leisti laiką kartu su vaikais. Bilieto kaina suaugusiajam - 18 dolerių, vaikui - 15 dolerių.

Norintiesiems lankyti muziejus miesto turizmo agentūros siūlo nusipirkti bilietą "Philadelphia CityPass", kuris leidžia perpus pigiau arba išvis nemokamai pasivažinėti turistiniu troleibusu, apžiūrėti 6 lankytinas miesto vietas. Dažniausiai tai būna B.Franklino institutas, Nuotykių akvariumas, Filadelfijos zoologijos sodas ir kitos vietovės. Bilietas kainuoja 59 dolerius, tačiau turint tikslą pamatyti visas siūlomas vietas sutaupoma dvigubai.

Quincy gatvė Filadelfijos senamiestyje. Manoma, kad tai siauriausia gatvė JAV.

Yra kur pasilinksminti

Be kultūrinių objektų, Filadelfijoje gausu ir pramoginių renginių. Galima rinktis vieną iš daugelio mieste vykstančių muzikos ar teatro pasirodymų. Mėgstantiesiems barų kultūrą reikėtų traukti į Pietų Filadelfijoje esančią Pietų gatvę. Čia daugiausia vienoje vietoje sutelkta pigių barų, restoranų, smulkių parduotuvėlių ir kitų smagių vietelių. Ši gatvė tikrai turi gerą aurą. Sakoma, kad vietiniai propaguoja savitą alaus gėrimo kultūrą. Ir nors barų Filadelfijoje pridygę prie kiekvieno kampo, susipažinti su ta alaus gėrimo kultūra geriausia būtent Pietų gatvėje.

Nebūčiau lietuvis, jei nepasidomėčiau krepšiniu. Lankydamasis Filadelfijoje nepraleidau progos nueiti pasižiūrėti vietos komandos "Philadelphia 76ers" rungtynių NBA lygoje. Įspūdis puikus, kiekvienas krepšinio aistruolis turėtų tai pamatyti.

Na ir galiausiai apie neoficialų Filadelfijos simbolį - nuostabaus skonio karštą sumuštinį ("Philly cheesesteak"). Į pusiau perpjautą ir atverstą amerikietišką ilgą baltą batoną patogiai įtaisomos dvi plonos paskrudintos plokštelės jautienos, o tarp jų - išlydytas geltonasis amerikietiškas sūris. Ant viršaus sukraunami pakepinti grybai, svogūnai ir paprikos. Tada batonas užverčiamas. Sumuštinis valgomas karštas. Sakoma, dėl skonio nesiginčijama, bet man šis patiekalas buvo vienas mėgstamiausių keliaujant po JAV. Jei norite apsilankyti šio sumuštinio gimtinėje, užeikite į restoraną "Pat's King of Steaks", esantį Pietų Filadelfijoje. Ten jie iki šiol gaminami pagal senąjį receptą.

R.Indiano "Meilės" skulptūra parkelyje.

Tavo komentaras
Vardas: * El.paštas:
Komentaras: *
Kraš­to ap­sau­gos mi­nis­tras so­cial­de­mo­kra­tas Juo­zas Ole­kas iš­sau­go­jo pos­tą. Tre­čia­die­nį į slap­tą bal­sa­vi­mą at­vy­ko vos 37 Sei­mo na­riai.
Že­mės ūkio mi­nis­trė „dar­bie­tė“ Vir­gi­ni­ja Bal­trai­tie­nė at­lai­kė opo­zi­ci­nių konservatorių su­reng­tą in­ter­pe­lia­ci­ją.
JAV pre­zi­den­tas Ba­rac­kas Oba­ma ir Ira­ko mi­nis­tras pir­mi­nin­kas Hai­de­ras al-Aba­di su­ta­rė, kad į Ira­ką pa­pil­do­mai bus at­siųs­ta 600 JAV ka­rių, ku­rie pa­dės reng­ti Mo­su­lo puo­li­mą, sa­kė tre­čia­die­nį [...]
Egip­to par­ei­gū­nai an­tra­die­nį iš­kė­lė Vi­dur­že­mio jū­ro­je nu­sken­du­sį mig­ran­tų lai­vą ir iš­trau­kė ma­žiau­siai 33 la­vo­nus, o pra­ei­tą sa­vai­tę įvy­ku­sios tra­ge­di­jos pa­tvir­tin­tų aukų skai­čius pa­di­dė­jo [...]
An­tra­die­nį Anykš­čiuo­se, ant Šei­my­niš­kė­lių pi­lia­kal­nio, pra­de­da­ma sta­ty­ti medinė Vo­ru­tos pi­lis.
1893 me­tų rugp­jū­tį Vil­niu­je įvy­ko IX Ru­si­jos im­pe­ri­jos ar­cheo­lo­gų su­va­žia­vi­mas. Ruo­šian­tis jam rink­ta in­for­ma­ci­ja apie lie­tu­viš­kų gu­ber­ni­jų – Šiau­rės va­ka­rų kraš­to is­to­ri­ją. Tam bu­vo [...]
16-asis Len­kų ki­no fes­ti­va­lis vyks spa­lio 6 – 16 die­no­mis pen­kiuo­se Lie­tu­vos mies­tuo­se – Vil­niu­je, Kau­ne, Klai­pė­do­je, Ma­žei­kiuo­se ir Šal­či­nin­kuo­se. Len­ki­jos ins­ti­tu­to direktorius Mar­ci­nas Lapc­zyns­kis, [...]
Ak­to­riui, re­ži­sie­riui, bar­dui Kos­tui Smo­ri­gi­nui pa­skir­ta pir­mo­jo laipsnio vals­ty­bi­nė pen­si­ja.
Nau­jau­sias re­ži­sie­riaus Ig­no Miš­ki­nio dar­bas – tai tre­čia­sis jo pil­no me­tro fil­mas, po sėk­min­gai pa­si­ro­džiu­sių „Di­rin­gas“ ir „Ar­ti­mos švie­sos“.
Klai­pė­dos dra­mos tea­tras kvie­čia į prem­je­rą vai­kus – spa­lio 8 – 9 d. 12 val. tea­tras ro­dys spek­tak­lį pa­gal vie­ną gar­siau­sių pa­sau­ly­je kla­si­ki­nės vai­kų li­te­ra­tū­ros kny­gą – Ken­net­ho Gra­ha­me­‘o [...]
Ki­tų me­tų biu­dže­tas pla­nuo­ja­mas su ne­di­de­liu de­fi­ci­tu, ku­riam, kaip ti­ki­ma­si, Eu­ro­pos Ko­mi­si­ja pri­tars, jei nau­ja­sis Dar­bo ko­dek­sas ir ki­ti so­cia­li­nės ap­sau­gos sis­te­mos pakeitimai bus pri­pa­žin­ti [...]
„Devs.LT“, ku­rian­ti dirb­ti­nio in­te­lek­to pa­grin­du vei­kian­čią prog­ra­muo­to­jų pa­ieš­kos plat­for­mą, jun­gia­si prie „Vil­nius Tech Park“ vers­lo vystymo par­tne­rių tink­lo. 
Baig­tas svar­bus Ve­liuo­nos Švč. Mer­ge­lės Ma­ri­jos Ėmi­mo į dan­gų baž­ny­čios (Jur­bar­ko raj.) tvar­ky­bos dar­bų eta­pas. Jo me­tu res­tau­ruo­ti Vy­tau­ti­ne va­di­na­mos baž­ny­čios pa­ma­tai ir fa­sa­dai. Šie­met [...]
Vals­ty­bės sie­nos ap­sau­gos tar­ny­ba (VSAT) su­lai­kė tar­ny­bi­nį pa­sie­nie­čių šu­nį nu­šo­vu­sį Ar­vy­dą Koms­kį, ku­ris yra Sei­mo vi­ce­pir­mi­nin­ko Kęs­to Koms­kio ir Pa­gė­gių me­ro Virginijaus Koms­kio bro­lis.
Tre­čia­die­nį bu­vo pra­tęs­tas Lie­tu­vos mo­te­rų ran­ki­nio čem­pio­na­to star­to rung­ty­nės tarp Ute­nos dau­gia­funk­ci­nio spor­to cen­tro (DSC) ir Vil­niaus LEU „Švie­sa-Eg­lė“ ko­lek­ty­vų. Ute­nos DSC – Vil­niaus [...]
„Te­te-a-Te­te Ca­si­no-LKL“ čem­pio­na­te „Lie­tu­vos ry­tas“ na­muo­se po itin at­kak­lios ko­vos 68:66 pa­lau­žė Pa­ne­vė­žio „Liet­ka­be­lį“ ir iš­ko­vo­jo tre­čią pergalę iš ei­lės.
Shi­mo­nas Pe­re­sas, ku­ris mi­rė tre­čia­die­nį bū­da­mas 93 me­tų, du­kart ėjo prem­je­ro par­ei­gas ir, at­si­sa­kęs sa­vo anks­tes­nių ka­rin­gų pa­žiū­rų, ini­ci­ja­vo pa­stan­gas siek­ti taikos su pa­les­ti­nie­čiais, [...]
Ho­li­vu­do ak­to­riai Lie­vas Schrei­be­ris ir Nao­mi Watts po 11 drau­ge nu­gy­ven­tų me­tų su­ka kiekvienas sa­vo ke­liu.
Ty­ri­mų duo­me­ni­mis, be gim­to­sios kal­bos di­džio­ji dau­gu­ma lie­tu­vių mo­ka bent vie­ną už­sie­nio – pa­gal šią sta­tis­ti­ką esa­me vie­na iš pir­mau­jan­čių ša­lių Eu­ro­po­je. Vis dėl­to šiais lai­kais vie­nos [...]
Vie­nos di­džiau­sių Lie­tu­vos la­ze­ri­nių pro­duk­tų ir spren­di­mų tie­kė­jų „Al­tech­na R&D“ su­kur­ta itin plo­nų pjū­vių tech­no­lo­gi­ja šie­met pri­pa­žin­ta ge­riau­siu vers­lo ir moks­lo bend­ra­dar­bia­vi­mo [...]
Žvar­bus ūžau­jan­tis vė­jas, snie­go pus­nys, ap­šar­mo­ję lan­gai ir... kak­tu­sai? Ne, tai ne fan­ta­zi­jos, o vi­siš­kai rea­lus vaiz­das: lie­tu­viš­ką žie­mą iš­tve­rian­tys ir lau­ke vi­sus metus ga­lin­tys aug­ti [...]
Pa­si­bai­gus mau­dy­mo­si se­zo­nui ir api­bend­ri­nus mau­dyk­lų van­dens ko­ky­bės ty­ri­mų re­zul­ta­tus, nu­sta­ty­ta, kad šį mau­dy­mo­si se­zo­ną šva­riau­sias van­duo bu­vo Tau­ra­gės ir Tel­šių aps­kri­ty­se.
Ti­ki­ma­si, jog jau ki­tais me­tais Lie­tu­vo­je bus įreng­ta kro­vi­ni­nėms trans­por­to prie­mo­nėms skir­tos ypač sau­gios sto­vė­ji­mo aikš­te­lės.
Vis dau­giau lie­tu­vių ryž­ta­si nuo­sa­vą au­to­mo­bi­lį įsi­gy­ti li­zin­gu. Li­zin­gu per­kan­čių nau­do­tus au­to­mo­bi­lius tur­gu­je ar iš­si­rink­tus in­ter­ne­to skel­bi­mų sve­tai­nė­se gy­ven­to­jų skaičius kas­met au­ga.
Sti­lin­gi me­di­niai lip­du­kai jū­sų kom­piu­te­riui? Tam­so­je švie­čian­tis bu­me­ran­gas? O gal­būt prie sta­lo prie sta­lo tvir­ti­na­ma ap­lin­kai draugiška šiukš­lių dė­žė? 
Vil­niaus ne­kil­no­ja­mo­jo tur­to (NT) rin­ko­je – nau­ji vė­jai. Pir­kė­jai vis la­biau ver­ti­na kom­for­tą, tad pa­klau­siau­si tie nau­jos sta­ty­bos pro­jek­tai, ku­rie už­ti­kri­na ne tik tai, kad na­mo sienos bus tvir­tos, [...]
Šis mar­gas­pal­vė drau­gu­tė ma­nais į jū­sų mei­lę ar­tė­jant šal­tu­kui ga­li pa­siū­ly­ti sa­vo ši­lu­mą, darbš­čias „ma­sa­žo“ le­te­nė­les bei ra­my­bės su­tei­kian­tį mur­ki­mą. Mėlynakei smul­ku­tei ka­ty­tei [...]
Ki­ni­jos mi­li­jar­die­riaus sū­nus nu­pir­ko sa­vo šu­niui aš­tuo­nis nau­jau­sio modelio „iP­ho­ne“ te­le­fo­nus.
Moks­li­niai ty­ri­mai ro­do, kad net apie treč­da­lis vi­sų nėš­tu­mų bai­gia­si per­si­lei­di­mu, be to, pa­si­tai­ko at­ve­jų, kai jis įvyks­ta taip anks­ti, kad mo­te­ris nė ne­spė­ja su­ži­no­ti, kad lau­kė­si. To­kių [...]
Ti­kriau­siai kiek­vie­na esa­te iš­gy­ve­nu­si šo­ką, kai vie­ną die­ną svo­ris stai­ga pa­šo­ka po­ra ki­log­ra­mų, ar­ba va­ka­re sve­ria­te ge­ro­kai dau­giau nei ry­te. Šie svo­rio ki­ti­mai, kurie daž­niau­sia at­si­ran­da [...]
JAV ak­to­rius Ja­re­das Le­to pro­diu­suos fil­mą „War­ho­las“ ir vai­dins pa­grin­di­nį jo he­ro­jų. Juo­sto­je bus pa­sa­ko­ja­ma apie le­gen­di­nį po­pu­lia­rio­jo me­no pradininką An­dy War­ho­lą.
Bang­la­de­šo mui­ti­nin­kai šiukš­lių kon­tei­ne­ry­je sos­ti­nės oro uos­te ra­do 10 auk­so ly­di­nių, ku­rių bend­ras svo­ris sie­kia tris ki­log­ra­mus, pra­ne­šė Di­džio­sios Britanijos trans­liuo­to­jas BBC.
Komentarai
Dienos klausimas
Ar Jums trukdė reikalavimas rodyti asmens dokumentą, perkant alkoholį?
Taip. Žeminanti patirtis
Ne. Civilizuotas sprendimas
Seimas neturi svarbesnių reikalų
Neturiu nuomonės
horoskopai
SVARSTYKLĖS

SVARSTYKLĖS

Vi­są sa­vai­tę ka­muos sa­vi­raiš­kos prob­le­mos. Ypač skaus­min­gai rea­guo­si­te į vi­so­kiau­sio plau­ko su­var­žy­mus ir ap­ri­bo­ji­mus. Iš ap­lin­ki­nių ga­li­te ti­kė­tis tik įvai­riau­sių ban­dy­mų kaip nors pa­si­nau­do­ti ju­mis sa­viems tiks­lams. Penk­ta­die­nis - ri­bi­nė die­na. Daug kas baig­sis ir daug kas pra­si­dės.

Daugiau

Komentuojami