Indija: sauja rupijų pasaulio neišgelbėsi

LŽ 2010-12-03 00:00
2010-12-03 00:00
Gango upės vanduo Indijoje laikomas nenutrūkstančios gyvybės simboliu, o atvykėliams žadą atima šios upės galia. Žydrūnės Vitaitės nuotrauka
"No­rint pa­žin­ti In­di­ją, rei­kia pa­jus­ti jos kul­tū­ros dva­sią pa­čiam, ta­čiau to ne­pa­kan­ka čia ap­si­lan­kius tik vie­ną­syk", - įsi­ti­ki­nu­si eko­no­mi­ką stu­di­juo­jan­ti ket­vir­ta­kur­sė Žyd­rū­nė Vi­tai­tė, šią va­sa­rą tris sa­vai­tes sve­čia­vu­sis šia­me kraš­te.

Mergina įsitikinusi, kad atvykus į Indiją reikia pasikliauti visomis žmogaus juslėmis. "Indijos kvapas - tai kario prieskonio aromatas ir nosį riečiantys smilkalų dūmai šventyklose, ryškiaspalvis indiškas saris ir gatvių purvas - šio krašto spalvos. Skonis - čia viskas labai aštru! Garsas - nepaliaujamas automobilių pypsėjimas gatvėse ir visur skambanti punjabi indų muzika", - šypsodamasi LŽ tikino pašnekovė. Po trumputės pauzės pridūrė: "Iš purvinų miesto pavarčių nebyliai sklindantis elgetaujančio mažamečio šauksmas: "One rupi, madam!" (vieną rupiją, ponia, - aut.). Ir baisus skurdas, luoši vargetos, nuolatos prašantys išmaldos, bei čia pat tvyranti mirtis iš bado."

Lietuviški gardėsiai

Žydrūnei kelionė į Indiją buvo viena pirmųjų į tokį tolimą egzotikos kraštą. Jaunimui keliauti yra prabangos dalykas, tačiau Vilniaus universiteto studentė Ž.Vitaitė - tarptautinės jaunimo nepolitinės organizacijos "AIESEC Lietuva" prezidentė. Šiemet Indijos Hyderabado mieste kaip tik vyko pasaulinis AIESEC organizacijos lyderių suvažiavimas, kuriame mergina atstovavo Lietuvai.

Kasmet jau daugiau nei šešis dešimtmečius vykstantys AIESEC suvažiavimai sutraukia žmonių iš viso pasaulio, šiemet Indijoje susirinko per 600 šiai organizacijai priklausančių jaunuolių. Dvi savaites susirinkusiems studentams buvo organizuojami verslumo mokymai bei seminarai, jiems vadovavo galingiausių pasaulio organizacijų atstovai, svečiavosi Pasaulio banko, žinomo amerikiečių žurnalo "Wall Street Journal" darbuotojai.

Mergina iš Lietuvos vežėsi pavaišinti tradicinės juodos ruginės duonos, medaus ir naminio sūrio, o prisistatymą pradėjo žinoma "InCulto" grupės daina "Welcome to Lithuania". "Išgirdę šią dainą visi jau atpažįsta ir prisimena Lietuvą, nes ne viename tarptautiniame organizacijos suvažiavime ji yra skambėjusi", - LŽ sakė Ž.Vitaitė. Vis dėlto susipažinti su Indija, dalyvaujant tik konferencijoje, lietuvaitei nepakako, tad Žydrūnė pasiliko ilgiau.

Gidai - taksistai

"Ten kur kas įdomesnis žmonių gyvenimas nei istoriniai architektūros paminklai", - įsitikinusi pašnekovė.

Studentė šypsodamasi pasakojo kone anekdotu tapusią istoriją ir savo pirmąją pažintį su indais, kai oro uoste ieškojo taksi nuvažiuoti į miestą. Priėjusi prie vairuotojų klausdavo, kiek reikės už tai mokėti, o šie lyg susitarę vieningai į šonus pradėdavo krypuoti galvas. Galiausiai neiškentusi, nes nesuprato šios keistos indų kūno kalbos, ryžosi sėsti į pirmą pasitaikiusį automobilį. Netikėtumai tuo nesibaigė. Važiuodamas užmiesčiu vairuotojas staiga sustojo šalikelėje ir nupirko bananų, kad jo keleivė pamaitintų laukines beždžiones... "Ilgainiui supratau - taksi vairuotojai Indijoje yra patys geriausi gidai užsieniečiams. Nors ir nemoka angliškai, tačiau turistui visada parodys kiek įmanoma didesnį dėmesį, tikėdamiesi už tai gauti arbatpinigių", - sakė Žydrūnė.

Studentę stebino begalinis indų noras drauge nusifotografuoti. "Supratau, ką reiškia būti įžymybe ir kaip sunku, kai esi visų matomas, - juokaudama prisipažino pašnekovė. Negana to, kad vietiniai sustoję gatvėse nuolatos fotografuoja ar filmuoja, stabteli net pravažiuojančios mašinos, o indės prašo ant rankų palaikyti jų mažylius ir nusifotografuoti su jais. Esą tokios nuotraukos tampa šeimos pasididžiavimu. Nors indai pasirodė ypač paslaugūs ir nuolankūs, dažnai turistų gėdijasi ir juos stebi iš tolo. Žydrūnė tikino, kad kartais norėdavosi apsigaubti sariu ir pasislėpti, kad nebebūtum visų gerai matomas užsienietis turistas.

Gatvių chaosas

Labiausiai atvykėlius šokiruoja chaosas gatvėse. Kartais susidaro įspūdis, kad eismo taisyklės čia visai negalioja: sykį prireikė bene pusvalandžio, kad pereitų į kitą gatvės pusę. Šviesoforas ar pėsčiųjų perėja šiame krašte - tikra retenybė, o automobiliai gatve lekia net nestabteldami.

Čia gatvėse juda viskas, kas tik turi ratus ar gali judėti: automobiliai, rikšos, dviračiai, taip pat laisvai tarp važiuojančių mašinų šmirinėja karvės ar nardo pėstieji. Vienintelis dalykas, kuriuo visi pasikliauja gatvėse - automobilių pypsėjimas. Galioja tam tikra nerašyta taisyklė, kad kuo didesnė mašina ir kuo garsesnis signalas, tuo galingesnis jautiesi gatvėje.

Populiariausia transporto priemonė Indijos gatvėse - motorinė rikša, jau tapusi net tam tikru šalies simboliu. Šis triratis vietinių vadinamas tiesiog tuktuku dėl skleidžiamo specifinio garso, o kaina važiuoti šiuo transportu priklauso nuo gebėjimo derėtis.

"Keisčiausia, kad visiškai neteko matyti avarijų ar kokių nors nutikimų kelyje. Matyt, tikrai čia mums, europiečiams, galioja visai nesuprantama chaoso tvarka", - svarstė studentė.

Delis - skurdo sostinė

Milijoninė Indijos sostinė Delis - tarsi keliasdešimt kartų didesnis skurdus šio krašto vaizdas. "Kuo didesnis miestas, tuo daugiau netvarkos", - sako mergina, prisiminusi miesto centre boluojančias palapines, kuriose gyvena žmonės, ar gatvių šalikelėse miegančius vargetas. Akivaizdu, kad kai kurie specialiai susiluošinę, kad sukeltų praeivių gailestį.

Šauksmai ir riksmai, imituojama mirtis (o gal ir tikra?) - įprastas Indijos didmiesčio vaizdas. Gatvėse elgetaujama tiesiog šeimomis, nors dažniausiai išmaldos prašo senukai ir mažamečiai vaikai. "Duosi vienam, tuoj supuola kiti. Tuomet pradedi suprasti, kad esi bejėgis prieš skurstančiuosius", - įspūdžiais dalijosi Ž.Vitaitė. Pasak merginos, iš pradžių priprasti prie tokių vaizdų be galo sunku, ypač kai valgantį ledus tave gatvėse stebi kelios dešimtys vaikų, tačiau ilgainiui tenka susitaikyti, kad šio pasaulio vien savo materialine parama nepakeisi. "Grįžęs namo supranti, kad mes neturime pagrindo skųstis, o žmonės ten dar sugeba ir šypsotis", - susimąstė mergina.

Ir gaila, ir juokinga

Kad ir kaip banaliai skambėtų visiems žinoma frazė: "Indija - kontrastų šalis", tuo įsitikinti ilgai netrunka. Pravėręs prabanga tviskančio viešbučio duris, čia pat išvysti visai kitokį gyvenimą. Taip pat stebina ryškus pasiskirstymas į turtuolius ir vargšus bei žemesnio socialinio sluoksnio žmonių niekinimas. Gatvėse apstu elgetaujančiųjų, o prabangiuose viešbučiuose būriuojasi gausybė personalo, visuomet pasiryžusio už atlygį atvykėliams patarnauti. "Net tualetuose pasišovę atidaryti kabinos duris, atsukti čiaupą, į rankas įduoti muilo ar popieriaus", - stebėjosi mergina.

Daugelis situacijų atvykėliams išties kelia gailestį, tačiau ne ką mažiau norisi iš viso to pasijuokti. "Atrodo, gatvėje matai visišką skurdžių, tačiau staiga iš apiplyšusių kelnių jis išsitraukia prabangų mobilųjį telefoną. Arba ant aplūžusio dviračio vežasi didžiulį garsios pasaulyje firmos televizorių", - pasakojo Žydrūnė.

Susipainioji tarp dievų

Išsiskiria Indija ir šventyklų šventyklėlių bei mažų altorėlių gausa (daugiau nei 80 proc. Indijos tikinčiųjų yra induistai), kur žydinčių gėlių girliandomis padabinti, apgaubti smilkalų aromato ir žvakių dūmuose skęsta indų garbinami dievai. Keisčiausia, kad net labiausiai apleistose miesto gatvių tarpuvartėse galima pamatyti dievybėms pastatytus altorius. Nors svarbiausi induizmo dievai tėra trys - Brahma, Višnus ir Šyva, - šventyklose prie altorių galima pamatyti dar kelis šimtus skirtingų dievybių. "Iš pradžių maniau, kad šventuosius jau buvau pradėjusi skirti ir atpažinti, tačiau vėliau įsitikinau: jų pernelyg daug, kad visus įsidėmėčiau", - juokėsi pašnekovė.

Indijoje prie šventyklų kasdien būriuojasi tūkstantinės minios tikinčiųjų ir užsienio turistų. Neišdildomą įspūdį studentei paliko šiuolaikinė nuostabaus grožio Lotoso šventykla Delyje, skirta visų religijų tikintiesiems. "Joje nėra kulto apeigoms skirtų daiktų ar simbolių, laisvoje erdvėje kiekvienas gali bendrauti su savo Dievu", - pasakojo ji. Lankytis merginai teko ir viename didžiausių Indijos jogos centrų Rišikeše, kur prie tekančios Gango upės stovi įspūdingas krišnaistų ašramas.

Lauktuvių - Gango vandens

Kelionė į Himalajus ir šniokščiantis rusvas Gango upės vanduo abejingų Indijoje tikrai nepalieka. "Anksčiau esu girdėjusi, kad ši upė labai nešvari, nes čia juk ir žmones laidoja, ir drabužius skalbia, tačiau pasiutusiai galinga srovė išplauna viską", - pasakojo mergina. Rusvame dumblo spalvos Gange kasdien galima pamatyti ritualiniam prausimuisi iki pusės įbridusius Indijos maldininkus.

Iš Himalajų kalnų ištekantis Gangas Indijoje yra laikomas šventąja upe, indiškai reiškiantis "motiną". Ritualinės maudynės Gango upėje, pasak legendos, susijusios su mitu apie nemirtingumo gėrimo (amritos) puodynę. Tikima, kad po dievų ir demonų kautynių keli amritos lašai nukrito į šią upę. Žmonės šiuo vandeniu šlakstosi, prausia veidą, kartais atrodo, kad jie tiesiog geria šį vandenį. Mergina prisipažino ir pati į butelį prisipylusi šio vandens, ir draugams į Lietuvą atvežusi lauktuvių.

Vengė tradicinio maisto

Indijos gatvėse apstu prekybininkų, siūlančių ne tik maisto, drabužių, avalynės, smilkalų ar prieskonių, bet ir blizgių papuošalų ar net prabangių perlų. Neretai krautuvėlių pardavėjai savo lankytojus pasitinka dar gatvėje ir primygtinai kviečia užsukti. Itin populiarios gatvėje įsikūrusios maisto kavinės. "Deja, tokiose užeigose pavalgius iškart atsirado skrandžio problemų", - tikino mergina, dėl nešvaros tradicinio maisto tąsyk atsisakiusi.

Indų virtuvės maistas itin aštrus, dauguma žmonių vegetarai, todėl dažniausiai čia gaminami įvairiausi ryžiai ir aštrūs daržovių troškiniai. "Viešbutyje maistas užsienio turistams buvo ruošiamas specialiai, tad indai sakydavo, kad šie patiekalai visai neturi skonio, nors man tikrai buvo gana aštru", - pasakojo lietuvaitė. Labiausiai merginai patiko indiška duona "naan", primenanti lavašą, o per pietus išsigelbėjimu dažnai tapdavo restoranai "McDonald's", nes valgyti vietos kavinėse niekas daugiau taip ir nesiryžo.

Tavo komentaras
Vardas: * El.paštas:
Komentaras: *
Pre­zi­den­tė Da­lia Gry­baus­kai­tė ra­gi­na ge­ne­ra­li­nį po­li­ci­jos ko­mi­sa­rą Li­ną Per­na­vą įver­tin­ti pir­muo­sius po­li­ci­jos pert­var­kos re­zul­ta­tus ir tęs­ti ją tik įsi­ti­ki­nus, kad tai pagerino po­li­ci­jos dar­bą [...]
Itin bran­giai vir­tu­vės įran­kius Lie­tu­vos ka­riuo­me­nei par­da­vu­si bend­ro­vė „No­ta Be­ne“ pri­pa­žįs­ta su­kly­du­si, kad ne­in­for­ma­vo ka­riuo­me­nės, jog „auk­si­nius šaukš­tus“ perpardavė iš Lie­tu­vos [...]
Po­pie­žiaus Pra­nciš­kaus Len­ki­jo­je per Ka­ta­li­kų Baž­ny­čios pa­sau­lio jau­ni­mo die­nų ren­gi­nius nau­do­ti au­to­mo­bi­liai pir­ma­die­nį bu­vo iš­sta­ty­ti auk­cio­ne, o už juos gau­tos lė­šos bus skir­tos Si­ri­jos [...]
Tur­ki­ja dėl įta­ria­mų ry­šių su ne­sėk­min­gu lie­pos 15-osios ban­dy­mu įvyk­dy­ti per­vers­mą at­lei­do 87 žval­gy­bos agen­tū­ros dar­buo­to­jus, an­tra­die­nį pranešė vals­ty­bi­nė ži­niask­lai­da.
An­tra­die­nį Anykš­čiuo­se, ant Šei­my­niš­kė­lių pi­lia­kal­nio, pra­de­da­ma sta­ty­ti medinė Vo­ru­tos pi­lis.
1893 me­tų rugp­jū­tį Vil­niu­je įvy­ko IX Ru­si­jos im­pe­ri­jos ar­cheo­lo­gų su­va­žia­vi­mas. Ruo­šian­tis jam rink­ta in­for­ma­ci­ja apie lie­tu­viš­kų gu­ber­ni­jų – Šiau­rės va­ka­rų kraš­to is­to­ri­ją. Tam bu­vo [...]
Sce­nos erd­vės, de­ko­ra­ci­jų pro­jek­ta­vi­mas, es­ki­zų, brė­ži­nių kū­ri­mas ir rea­li­za­vi­mas, apš­vie­ti­mo par­in­ki­mas – 45-erių bri­tės Es Dev­lin kas­die­nis dar­bas. Sce­nog­ra­fę traukte įtrau­kė spal­vin­gas [...]
Šv. Je­ro­ni­mo pre­mi­ja už nuo­sek­lų, kryp­tin­gą dar­bą, ve­dan­tį lie­tu­vių skai­ty­to­jus į pra­ncū­zų ir fran­ko­fo­niš­ko­sios li­te­ra­tū­ros lo­by­ną ir su­bti­liai jį at­ve­rian­tį tur­tin­ga lietuvių kal­ba šie­met [...]
Klai­pė­dos jau­ni­mo tea­tras (KJT) pa­si­tin­ka penk­tą­jį sa­vo se­zo­ną. Kū­rė­jai nau­ją į star­tą žen­gia su pir­mo­jo mo­nos­pek­tak­lio prem­je­ra ir pla­nuo­ja at­ei­ties dar­bus. Iš­skir­ti­nį KJT re­per­tua­rą jau [...]
Pir­ma­die­nio va­ka­rą rau­do­nas ki­li­mas bus iš­ties­tas nau­jo lie­tu­viš­ko ki­no fil­mo „Se­ne­kos die­na“ kū­ry­bi­nei gru­pei. Pir­mą kar­tą ša­lies is­to­ri­jo­je žiū­ro­vams pri­sta­to­mas fil­mas, prie ku­rio kū­ri­mo [...]
Eu­ro­po­je stip­ri­nant Šiau­rės ir Bal­ti­jos jū­rų pre­ky­bos tink­lą bei gau­siu fi­nan­sa­vi­mu ma­ži­nant uos­tų inf­ras­truk­tū­ros skir­tu­mus, kon­ku­ren­cin­gu­mui vis di­des­nį po­vei­kį da­ro geopolitinė įta­ka ir [...]
Vi­du­ti­nė elek­tros kai­na „Nord Pool“ bir­žos Lie­tu­vos pre­ky­bos zo­no­je pra­ėju­sią sa­vai­tę, rug­sė­jo 19–25 d., bu­vo 36 eu­rai už me­ga­vat­va­lan­dę (EUR/MWh). Tai 8 proc. dau­giau nei anks­tes­nę sa­vai­tę [...]
Ku­lau­tu­vos pa­grin­di­nė mo­kyk­la kar­tu su Ku­lau­tu­vos jau­ni­mo cen­tru bai­gė įgy­ven­din­ti pro­jek­tą, ku­ris įga­li­no at­nau­jin­ti da­lį mo­kyk­los pa­tal­pų ir jo­se įkur­ti vai­kų die­nos cen­trą su at­vi­ra erd­ve [...]
Jau be­veik mė­nuo, kai Tau­ra­gės ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nis­tra­ci­jos val­di­nin­kai ka­va iš me­ri­jos pa­sta­te sto­vin­čio apa­ra­to ga­li mė­gau­tis kiek šir­dis gei­džia, nes už ją mokėti ne­rei­kia. Iš­lai­dos [...]
Ki­tą mė­ne­sį Lie­tu­vos krep­ši­nio fe­de­ra­ci­jos (LKF) va­do­vai ofi­cia­liai pa­dė­kos Jo­nui Kaz­laus­kui už dar­bą na­cio­na­li­nė­je vyrų krep­ši­nio rink­ti­nė­je.
Šio­mis die­no­mis val­džios dė­me­sys nu­kreip­tas į ša­lies par­olim­pie­čius, Rio de Ža­nei­ro žai­dy­nė­se iš­ko­vo­ju­sius me­da­lius. Pir­ma­die­nį juos ir tre­ne­rius ap­do­va­no­jo ša­lies prezidentė Da­lia Gry­baus­kai­tė, [...]
Ho­li­vu­do ak­to­riai Lie­vas Schrei­be­ris ir Nao­mi Watts po 11 drau­ge nu­gy­ven­tų me­tų su­ka kiekvienas sa­vo ke­liu.
Dr. Mal­go­ža­ta Ste­fa­no­vič, len­kai­tė iš Vil­niaus, Kro­ku­vo­je bai­gu­si po­li­to­lo­gi­jos ir so­cio­lo­gi­jos stu­di­jas, da­bar Kro­ku­vos Jo­gai­lai­čių uni­ver­si­te­te va­do­vau­ja Lie­tu­vos studijų cen­trui. „Ste­bė­da­ma [...]
Kos­mi­nis te­les­ko­pas „Hubb­le“ pa­ste­bė­jo iki 200 km aukš­čio van­dens čiurkš­les, trykš­tan­čias vie­na­me apledėjusiame Ju­pi­te­rio pa­ly­do­ve.
Vil­niaus uni­ver­si­te­to moks­li­nin­kai (VU) kar­tu su par­tne­riais iš Fe­de­ra­li­nio tech­no­lo­gi­jos ins­ti­tu­to Ciu­ri­che da­ro prie­lai­dą, kad da­bar­ti­nius duo­me­nų įra­šy­mo ir sau­go­ji­mo įrenginius at­ei­ty­je pa­keis [...]
De­vy­ni iš 10 žmo­nių vi­sa­me pa­sau­ly­je kvė­puo­ja pra­stos ko­ky­bės oru, an­tra­die­nį pa­skel­bė Pa­sau­li­nė svei­ka­tos or­ga­ni­za­ci­ja (PSO) ir par­agi­no im­tis dra­ma­tiš­kų veiks­mų prieš tar­šą, nu­le­mian­čią [...]
Pir­mą­jį spa­lio sa­vait­ga­lį gam­tos my­lė­to­jai vi­so­je Eu­ro­po­je kvie­čia­mi pri­si­jung­ti prie kas­met gau­sė­jan­čio ste­bė­to­jų bū­rio iš­ly­dė­ti iš­skren­dan­čius pa­ukš­čius. Tūks­tan­čiai žmonių 36 ša­ly­se [...]
Eu­ro­pos Ko­mi­si­jai ga­lu­ti­nai nu­ta­rė skir­ti 84,4 mln. eu­rų Vil­niaus va­ka­ri­nio ap­link­ke­lio tre­čia­jam eta­pui. Ko­mi­si­ja dar bir­že­lį pra­ne­šė apie fi­nan­sa­vi­mą, ta­čiau per tris mėnesius ga­lė­jo ne­pri­tar­ti [...]
Rug­sė­jo pa­bai­go­je du­ris at­ver­sian­čio­je tarp­tau­ti­nė­je Par­yžiaus (Pra­ncū­zi­ja) par­odo­je jos lan­ky­to­jams Pie­tų Ko­rė­jos au­to­mo­bi­lių ga­min­to­jas „Hyun­dai Mo­tor“ ža­da leisti pir­mie­siems žvilg­te­lė­ti [...]
Lie­tu­vos ši­lu­mos tie­kė­jų aso­cia­ci­ja par­agi­no pa­sku­bė­ti dau­gia­bu­čius pri­žiū­rin­čias or­ga­ni­za­ci­jas, ku­rios ne­spė­jo lai­ku par­uoš­ti na­mų vi­daus šil­dy­mo ir karš­to vandens sis­te­mų ar­tė­jan­čiam [...]
Vil­niaus ne­kil­no­ja­mo­jo tur­to (NT) rin­ko­je – nau­ji vė­jai. Pir­kė­jai vis la­biau ver­ti­na kom­for­tą, tad pa­klau­siau­si tie nau­jos sta­ty­bos pro­jek­tai, ku­rie už­ti­kri­na ne tik tai, kad na­mo sienos bus tvir­tos, [...]
Šis mar­gas­pal­vė drau­gu­tė ma­nais į jū­sų mei­lę ar­tė­jant šal­tu­kui ga­li pa­siū­ly­ti sa­vo ši­lu­mą, darbš­čias „ma­sa­žo“ le­te­nė­les bei ra­my­bės su­tei­kian­tį mur­ki­mą. Mėlynakei smul­ku­tei ka­ty­tei [...]
Ki­ni­jos mi­li­jar­die­riaus sū­nus nu­pir­ko sa­vo šu­niui aš­tuo­nis nau­jau­sio modelio „iP­ho­ne“ te­le­fo­nus.
Moks­li­niai ty­ri­mai ro­do, kad net apie treč­da­lis vi­sų nėš­tu­mų bai­gia­si per­si­lei­di­mu, be to, pa­si­tai­ko at­ve­jų, kai jis įvyks­ta taip anks­ti, kad mo­te­ris nė ne­spė­ja su­ži­no­ti, kad lau­kė­si. To­kių [...]
Ti­kriau­siai kiek­vie­na esa­te iš­gy­ve­nu­si šo­ką, kai vie­ną die­ną svo­ris stai­ga pa­šo­ka po­ra ki­log­ra­mų, ar­ba va­ka­re sve­ria­te ge­ro­kai dau­giau nei ry­te. Šie svo­rio ki­ti­mai, kurie daž­niau­sia at­si­ran­da [...]
Bang­la­de­šo mui­ti­nin­kai šiukš­lių kon­tei­ne­ry­je sos­ti­nės oro uos­te ra­do 10 auk­so ly­di­nių, ku­rių bend­ras svo­ris sie­kia tris ki­log­ra­mus, pra­ne­šė Di­džio­sios Britanijos trans­liuo­to­jas BBC.
Ja­po­ni­jos su­perg­rei­ta­sis trau­ki­nys pir­ma­die­nį bu­vo pri­vers­tas įvyk­dy­ti ava­ri­nį su­sto­ji­mą, nes ja­me tarp krės­lų bu­vo ap­tik­ta be­si­ran­gan­ti gy­va­tė, pranešė vie­ti­nė ži­niask­lai­da.
Komentarai
Dienos klausimas
Ar Jums trukdė reikalavimas rodyti asmens dokumentą, perkant alkoholį?
Taip. Žeminanti patirtis
Ne. Civilizuotas sprendimas
Seimas neturi svarbesnių reikalų
Neturiu nuomonės
horoskopai
SVARSTYKLĖS

SVARSTYKLĖS

Vi­są sa­vai­tę ka­muos sa­vi­raiš­kos prob­le­mos. Ypač skaus­min­gai rea­guo­si­te į vi­so­kiau­sio plau­ko su­var­žy­mus ir ap­ri­bo­ji­mus. Iš ap­lin­ki­nių ga­li­te ti­kė­tis tik įvai­riau­sių ban­dy­mų kaip nors pa­si­nau­do­ti ju­mis sa­viems tiks­lams. Penk­ta­die­nis - ri­bi­nė die­na. Daug kas baig­sis ir daug kas pra­si­dės.

Daugiau

Komentuojami