Kinija: tarp perlų, beždžionių ir jūros laikas prabėga nejučia

Kristina KUČINSKAITĖ 2012-06-08 08:34

Kristina KUČINSKAITĖ

2012-06-08 08:34
Kau­nie­tė vers­li­nin­kė Kris­ti­na Šums­kie­nė, Ki­ni­jo­je pra­lei­du­si dvi sa­vai­tes, iš jų net še­šias die­nas sky­rė Hai­na­no sa­lo­je esan­čiam San­jos mies­tui ir mė­ga­vo­si jo eg­zo­ti­ka.

Prieš keliaudama į tolimą kraštą Kristina pasinaudojo ta pačia daugiau nei 200 litų kainavusia Kinijos viza ir iš Šanchajaus  nuskrido ten, kur šilta. Mat daugelis viešėjusiųjų Kinijos salynuose rekomendavo Hainano provinciją, dar vadinamą perlų kraštu. Kelionė lėktuvu iš Šanchajaus į Sanją truko apie tris valandas. Skrydžio bilietas, pervežimas iki viešbučio ir penkios nakvynės "Sunny Sanya Family" pensione kainavo 1,4 tūkst. lito asmeniui.

Ieškodama informacijos internete apie tris pagrindines Sanjos  poilsio zonas Kristina ilgai svarstė, kurią pasirinkti. Moteris norėjo nebrangaus, bet tvarkingo viešbučio netoli jūros ir centro.

Dadongo turistinė zona jai patiko, nes jūra čia pat, o iki miesto centro autobusu vos 15 minučių kelio. Tik maudytis prastoka: nors paplūdimys ilgas ir smėlėtas, krantas - gana uolingas.

Kristinos teigimu, verta dėmesio Sanjos (Sanya Bay) turistinė zona.  Joje įsikūrę dideli ir nepigūs viešbučiai, kuriuos nuo bendrojo smėlio paplūdimio skiria gatvė. Nuo čia iki centro taip pat nelabai toli.

Prabangiausia poilsio zona, nuo centro nutolusi bene 40 minučių kelio automobiliu, vadinasi Yalong Bay. Čia yra ir vienas Sanjos lankytinų objektų - drugelių parkas. Kurorto paplūdimys laikomas gražiausiu Kinijoje. Jame gana ramu, ant jūros kranto viešbučių nėra.

Eismas mieste įprastas, daugelis autobusų važinėja iki 22-23 valandos. Kelionė į vieną pusę dažniausiai kainuoja juanį (10 juanių - 4,36 lito). Pinigą reikia mesti įlipant į dėžutę, todėl smulkių turėti būtina, nes grąžos niekas neduos.

Nebrangūs malonumai

Hainano saloje ištisus metus gana šilta ir drėgna. Tik žiemą gali būti lietingų ir apniukusių dienų.

Didžiausias paplūdimio malonumas - masažai: už viso kūno valandos trukmės ant jūros kranto įrengtuose gultuose atliekamą masažą reikės mokėti 70 juanių (apie 30 litų). Toks pats masažas, tik neištaigiame salone, kainuos 50 juanių. Pėdų ir pečių masažas čia pat atsieis vos 20 juanių ir truks taip pat valandą.

Sanjoje kitaip nei didmiesčiuose - čia ne tik susikalbėsi angliškai, bet ir rusiškai. Mat nuo Rusijos iki šiltosios salos yra vos trys-penkios valandos skrydžio. Netgi tie rusai, kuriems tenka lėktuve praleisti dvigubai ilgiau, pasiryžę ilsėtis Hainano provincijoje. Juos masina tai, kad čia vienas iš nedaugelio kraštų, kuriame susikalbės gimtąja kalba. Dadongo turistinėje zonoje netgi yra teritorija, kurioje ir valgiaraštis pateikiamas rusų kalba, ir masažo salonų administratorės puikiai ją moka.

Sanjoje, kaip ir visoje Kinijoje, reikia derėtis. K.Šumskienė pastebėjo, jog saloje viskas netgi pigiau nei žemyne. Tarkim, dailią masinės gamybos vėduoklę ji įsigijo ne už 20, o už 10 juanių.

Pakabučius iš Murano stiklo ji pirko po 5 juanius, apyrankes - po 20-25 juanius. Už pastarąsias pardavėjai prašydavo 60-80 juanių, tačiau kantriai pasiderėjusi moteris pasiekdavo savo.

Perlų pilna visur

Saloje keliautoja įsigijo ir šukas su kiniškais raižiniais. Už jas mokėjo 40 juanių. Parduotuvėse yra įvairiausių šukų, kai kurios net padėtos į atskiras vitrinas, eksponuojamos lyg meno kūriniai. Brangiausios, kurias teko matyti Sanjoje, kainavo 500 juanių.

Moteris itin džiaugėsi iš salos parsivežtais perlais. Nors vėriniai suverti ant paprasto siūlo, nors ne visi perlai lygiai ir vienodai užaugę, bet jie - tikri ir kainavo juokingai mažai: nuo 30 iki 120 juanių. Ši suma mokėta už ilgus karolius. Po 10-15 juanių Kristina mokėjo už žiedelius su perlais ir auskarus.

"Metalo kokybė prasta, bet perlas - tikras. Net brangiose parduotuvėse žiedai pagaminti negrabiai. Jų kurti kinai dar neišmoko", - tikino pašnekovė.

Jei ji dar kada nors grįžtų į perlų salą, vėrinių parsivežtų dvigubai daugiau. "Jų grožį įvertini tik grįžęs, - teigė pašnekovė. - Tuomet, kai perlų aplink tūkstančiai, sunku apsispręsti, kiek ir ko pirkti, ką išsirinkti."

Kristiną sužavėjo ir rankinės, pagamintos iš kokoso kiauto, kainavusios apie 60 juanių. Ji įsigijo ir kosmetikos, kurioje yra perlų dulkių.

Kaunietė apsilankė vietinėje vaistinėje. Čia ją sudomino organizmą valančios arbatos, kainavusios po 35 juanius, taip pat grybo tabletės, atsiėjusios po maždaug 170 juanių. "Šį preparatą labai gyrė draugės, be to, Kinijoje jis keletą kartų pigesnis nei Lietuvoje. Tiesa, teko pavargti, kol radau", - tikino pašnekovė.

Gyvių netrūksta

Sanja - tikrai egzotinė sala. Joje knibždėte knibžda europiečiams ne itin malonių gyvių. Tuo moteris įsitikino dar viešbutyje. Pamatyti kambaryje gigantišką tarakoną ar driežą yra normalu, o baro grindimis bėgančią žiurkę - joks stebuklas.

Pirmąją naktį nuo Šanchajaus šalčio sužvarbusią turistę sugėlė uodai. Tik rytą ji sužinojo, jog kambaryje buvo padėtas įrenginys, atbaidantis įkyriuosius uodus, bet jį reikėjo įjungti. Antrąją naktį padėtis kiek pagerėjo, bet rytą moteris apsižiūrėjo miegojusi prie atviro lango.

Lietuvė ryžosi užkąsti gatvėje gaminamo maisto. Kinai midijas, krevetes, grybus, vištienos gabalėlius suveria ant medinių iešmelių ir juos kepa keptuve ant gardelių. Lygiai taip pat kaitinamos austrės, pagardintos česnaku.

Sanjoje netrūksta šviežių žuvų ir jūros gėrybių. "Priėjęs prie bare įrengto akvariumo, išsirenki žuvį, jūros ežį, krabą ar dar ką nors, ir tau iškart jį pagamina", - prisiminė keliautoja.

Pavalgyti kavinėse gali už tiek pat, kaip ir Šanchajuje. Vidutinio lygio restorane maistas dviem atsieina 50-120 juanių.

Žavingiausios vietos

Sanjoje nemažai lankytinų objektų. Visą dieną galima užtrukti Sanya Dongtian parke. Tai kartu ir oficialus pasaulio kraštas. Parkas didžiuojasi jame esančiais rieduliais, pakrante, augalais, kalnais, olomis. Nuo Sanjos centro iki Dongtian parko už 10 juanių galima nuvažiuoti autobusu. Ant 130 juanių kainuojančio bilieto nupieštas žemėlapis su lankytinais objektais. Dalį jų galima apeiti pėsčiomis, dalį apvažiuoti golfo laukuose dažniausiai naudojamais automobiliukais.

Dar vieną dieną derėtų skirti kitam netoliese esančiam Sanya Nanshan kultūros parkui lankyti. Parko pasididžiavimas - jūroje ant pakylos įrengta 180 metrų aukščio Budos skulptūra.

Po teritoriją važinėja traukinukas, kuriuo galima aplankyti namą medyje, senovinį miestelį, pamatyti budistų išraižytus akmenis, varpų sodą.

Turistai mėgsta leistis į keliones po tradicinius kinų kaimus. Išvykos dažniausiai yra gana modernios - aplankant krokodilų fermas, plaukiant laiveliais, einant beždžionių tiltais. Ne vienas, sumokėjęs po 180 juanių, ryžtasi kartu su gidu paklaidžioti po tropinį mišką.

Beždžionių valdose

Įdomi ekskursija rengiama į beždžionių salą. Į ją keliaujama funikulieriumi. Beždžionės saloje jaučiasi gan laisvai - bėgioja, maudosi, laipioja medžiais. Turistai vaikšto visai greta jų, stebi šou programą. Žinoma, laukiniai gyvūnai nenuspėjami, todėl prie jų artintis nereikėtų. K.Šumskienės bičiulei viena parko gyventoja nei iš šio, nei iš to įkando į koją. Moteris nuėjo iki saloje įrengto medicinos punkto, kur žaizdą darbuotoja paprasčiausiai patepė antiseptiniais vaistais.

Dar vienas Sanjos pasididžiavimas - terminiai baseinai. Keliasdešimt baseinėlių įrengti į juos įmetant vis kitokių natūralių kvapų: levandos, citrinos, rožių, baltojo ir raudonojo vyno, imbiero, jazminų. Tai tik maža dalis to, ką galima rasti poilsio zonoje. Bene įdomiausia - lepintis baseine, kuriame gyvena mažos žuvytės, "nuvalgančios" negyvą kūno odą. Įlipus į baseiną apspinta šimtai žuvyčių, triūsiančių tol, kol sugebi nejudėdamas iškęsti jų kutenimą.

Visas žymias Sanjos vietas galima aplankyti išsinuomotu automobiliu, kuris kainuoja 180 juanių per dieną. Tačiau tuomet teks atskirai pirkti bilietus į lankytinus objektus, ir tai bus brangiau nei pasirinkus ekskursiją. Tarkim, išvyka su gidu į terminius baseinus - 180 juanių. Jei čia atvyksite samdytu automobiliu, vien už įėjimą mokėsite apie 200 juanių.

Kristinos teigimu, Sanja yra ta vieta, kur savaitė prabėga nejučiomis, todėl norėdami pasilepinti paplūdimyje ir viską spėti apžiūrėti, turėtumėte vykti ilgesniam laikui.

Tavo komentaras
Vardas: * El.paštas:
Komentaras: *
Baž­ny­ti­nio pa­vel­do mu­zie­jus (BPM) aiš­ki­na­si ga­li­my­bes į mū­sų ša­lį at­vež­ti eks­po­nuo­ti ypa­tin­gą re­lik­vi­ją – Lie­tu­vos glo­bė­jo šv. Ka­zi­mie­ro re­lik­vi­jo­rių, sau­go­mą Flo­ren­ci­jo­je, šv. Lau­ry­no [...]
Vi­du­ti­nio nuo­to­lio nor­ve­giš­koms ir ame­ri­kie­tiš­koms oro gy­ny­bos sis­te­moms NA­SAMS Lie­tu­va pla­nuo­ja iš­leis­ti dau­giau nei 100 mln. eu­rų.
Jor­da­ni­jos sos­ti­nė­je sek­ma­die­nį nu­šau­tas įžy­mus ra­šy­to­jas Na­he­das Hat­ta­ras; iš­puo­lis įvy­ko Ama­ne prie teis­mo, ku­ria­me jam ke­tin­ta par­eikš­ti kal­ti­ni­mus is­la­mo įžei­di­mu, padarytu da­li­jan­tis ka­ri­ka­tū­ra [...]
Sek­ma­die­nį švei­ca­rai bal­suo­ja dėl to, ar su­teik­ti nau­jų ga­lių ša­lies žval­gy­bos tar­ny­boms, – tei­sę sek­ti veik­lą in­ter­ne­te, ti­krin­ti elek­tro­ni­nį pa­štą ir klau­sy­tis telefono po­kal­bių, kad [...]
JAV pre­zi­den­tas Ba­rac­kas Oba­ma šeš­ta­die­nį per ce­re­mo­ni­ją Na­cio­na­li­nė­je alė­jo­je per­kirps kas­pi­ną ir ati­da­rys Smit­so­no af­roa­me­ri­kie­čių is­to­ri­jos ir kultūros na­cio­na­li­nį mu­zie­jų.
1943 me­tų rug­sė­jo 23 die­ną na­ciai ir jų tal­ki­nin­kai ga­lu­ti­nai lik­vi­da­vo Vil­niaus ge­tą. Prieš 22 me­tus ši da­ta ofi­cia­liai įtei­sin­ta kaip Lie­tu­vos žy­dų ge­no­ci­do au­kų at­mi­ni­mo die­na. Šį kar­tą [...]
Liu­ci­jos Jū­ra­tės Kry­že­vi­čie­nės „Kū­ry­bi­nės trans­for­ma­ci­jos“ – teks­ti­lė, ak­va­re­lė, mo­no­ti­pi­jos, pro­jek­tai, tri­ma­čiai erd­vi­niai ob­jek­tai vie­no­je par­odo­je. Pa­sak pačios au­to­rės, trans­for­ma­ci­jos [...]
Vie­na di­džiau­sių ša­lies kul­tū­ros bend­ruo­me­nių Lie­tu­vos kul­tū­ros cen­trų aso­cia­ci­ja kvie­čia siū­ly­ti pre­ten­den­tus pres­ti­ži­niam ap­do­va­no­ji­mui „Auksinis fe­nik­sas“ gau­ti.
Vil­niaus se­na­mies­ty­je, Bokš­to ir Onos Ši­mai­tės gat­vių san­kir­to­je, bai­gia­mi iš­kal­ti Čes­lo­vo Mi­lo­šo ei­lių frag­men­tai lie­tu­vių ir len­kų kal­bo­mis. 
Ke­tu­ris mė­ne­sius po Lie­tu­vos re­gio­nus ke­lia­vęs „Ki­no pa­va­sa­rio“ edu­ka­ci­nis pro­jek­tas „Ki­no ka­ra­va­nas“ bai­gi­nė­ja šių me­tų marš­ru­tą. Li­ko du mies­tai, trys sean­sai. Rug­sė­jo 28 die­ną Tel­šiuo­se [...]
Eu­ro­pos Ko­mi­si­ja at­si­sa­kė anks­čiau dek­la­ruo­tų pla­nų nai­kin­ti mo­bi­liai­siais te­le­fo­nais tei­kia­mo tarp­tink­li­nio ry­šio (roa­ming, – angl.) mokesčius ke­liau­jan­tiems eu­ro­pie­čiams.
Len­ki­jai 2,5 me­tų ati­dė­jus bend­ro du­jo­tie­kio pro­jek­to (GIPL) įgy­ven­di­ni­mo pa­bai­gą, Lie­tu­vos du­jų per­da­vi­mo bend­ro­vė „Am­ber Grid“ tu­rės nu­trauk­ti jau pa­skelb­tus vamz­džių pirkimo ir du­jo­tie­kio [...]
Rug­sė­jo 28-ąją tu­rė­tų pa­aiš­kė­ti, ar at­si­ras mai­ti­ni­mo įmo­nė, ga­lin­ti ir no­rin­ti šie­met rū­pin­tis Kau­no „Ži­bu­rio“ mo­kyk­los auk­lė­ti­nių mai­ti­ni­mu. Kol mies­to val­di­nin­kai suka gal­vas, kaip [...]
Tik šie­met baig­tas sta­ty­ti, prieš be­veik mė­ne­sį dėl slen­kan­čių šlai­tų pla­čiai ap­ta­ri­nė­tas aukš­čiau­sias ša­ly­je pės­čių­jų ir dvi­ra­ti­nin­kų til­tas Aly­tu­je ta­po naujų dis­ku­si­jų ob­jek­tu [...]
Sek­ma­die­nį Elek­trė­nuo­se Lie­tu­vos le­do ri­tu­lio čem­pio­nai Elek­trė­nų „E­ner­gi­jos“ le­do ri­tu­li­nin­kai sto­jo į ko­vą Bal­ta­ru­si­jos aukš­čiau­sio­sios ly­gos rung­ty­nė­se su sve­čiais iš Bres­to. Elek­trė­nie­čiai [...]
Dvi­ra­ti­nin­kas Ai­dis Kruo­pis („Ve­ran­da's Wil­lems“) sek­ma­die­nį Bel­gi­jo­je lai­mė­jo 13-ąsias lenk­ty­nes „Gooik­se Pijl“ (1.2 ka­te­go­ri­ja). Už per­ga­lę 29-erių me­tų lie­tu­viui atiteko 40 pa­sau­lio [...]
Dr. Mal­go­ža­ta Ste­fa­no­vič, len­kai­tė iš Vil­niaus, Kro­ku­vo­je bai­gu­si po­li­to­lo­gi­jos ir so­cio­lo­gi­jos stu­di­jas, da­bar Kro­ku­vos Jo­gai­lai­čių uni­ver­si­te­te va­do­vau­ja Lie­tu­vos studijų cen­trui. „Ste­bė­da­ma [...]
Dvi jau­nos mer­gi­nos iš Ka­ma­jų mies­te­lio (Ro­kiš­kio r.) Li­na Ma­tiu­kai­tė ir Ie­va Ki­lie­nė su­ma­nė, par­ašė ir iš­lei­do pa­sa­kų vai­kams kny­ge­lę, ku­rios pa­grin­di­niai he­ro­jai – skai­čiai. Mer­gi­nos sie­kia [...]
Gy­ve­ni­mas iš­ban­do mū­sų dva­si­nę stip­ry­bę, kai ma­žiau­siai to ti­ki­mės. Ti­krą dva­si­nę stip­ry­bę at­sklei­džia tai, ką da­ro­me, ko ne­da­ro­me ir ko nie­ka­da ne­da­ry­tu­me. Kuo di­des­nis iš­šū­kis, tuo su­nkiau [...]
Šiuo­lai­ki­nia­me pa­sau­ly­je na­cio­na­li­nės bib­lio­te­kos tu­ri per­mąs­ty­ti sa­vo vaid­me­nį ir tap­ti vals­ty­bės so­cia­li­nio, tech­no­lo­gi­nio pro­ce­so da­li­mi. Tai lem­ta ir Na­cio­na­li­nei Martyno Maž­vy­do bib­lio­te­kai, [...]
Pir­mą­jį spa­lio sa­vait­ga­lį gam­tos my­lė­to­jai vi­so­je Eu­ro­po­je kvie­čia­mi pri­si­jung­ti prie kas­met gau­sė­jan­čio ste­bė­to­jų bū­rio iš­ly­dė­ti iš­skren­dan­čius pa­ukš­čius. Tūks­tan­čiai žmonių 36 ša­ly­se [...]
Lie­tu­vos Zoo­lo­gi­jos so­das pri­sta­to elek­tro­ni­nį bi­lie­tą – jį lan­ky­to­jai ga­lės įsi­gy­ti in­ter­ne­tu ir taip iš­veng­ti ei­lių prie Kau­ne įsi­kū­ru­sio zoologijos so­do var­tų.
Sek­ma­die­nį Lie­tu­vo­je mi­ni­ma Ke­liau­jan­čių­jų ir vai­ruo­to­jų die­na.
Vie­šie­ji pir­ki­mai vi­sa­da ke­lia ne­ma­žai ais­trų – vie­niems ne­įtin­ka kon­kur­so są­ly­gos, ki­ti ne­su­si­tai­ko su pra­lai­mė­ji­mu ir pro­ce­dū­ras stab­do teis­muo­se. „Kur di­de­li pi­ni­gai, ten ir in­tri­gos“, [...]
Apie blo­gai ap­šil­tin­tus na­mus sa­ko­ma, kad pro sie­nas švil­pau­ja vė­jas, bet ar ži­no­te, jog apie sep­tin­ta­da­lį vi­sos ši­lu­mos ne­ten­ka­ma dėl ne­tin­ka­mai ap­šil­tin­tos apa­ti­nės namo da­lies? Ap­šil­ti­ni­mo [...]
Dau­ge­lis so­do ir dar­žo dar­bų jau at­lik­ta, ta­čiau ti­krai dar ne vi­si. No­rint sėk­min­gai už­baig­ti šį se­zo­ną ir pa­si­džiaug­ti der­liu­mi, rei­kia spė­ti lai­ku nu­im­ti li­ku­sias daržoves bei par­uoš­ti [...]
Ki­ni­jos mi­li­jar­die­riaus sū­nus nu­pir­ko sa­vo šu­niui aš­tuo­nis nau­jau­sio modelio „iP­ho­ne“ te­le­fo­nus.
Ket­vir­tus me­tus iš ei­lės, Kau­no se­na­mies­čio bend­ruo­me­nė kvie­čia gy­vū­nų my­lė­to­jus pa­mi­nė­ti Šv. Pra­nciš­kaus, gyvūnų glo­bė­jo, die­ną. 
Vi­si ži­no, kad ta­ba­ko ga­mi­niai ken­kia svei­ka­tai, ir net nau­jo­sios e-ci­ga­re­tės ga­li tu­rė­ti kenks­min­gų tok­si­nų. Ta­čiau Tek­sa­so A&M uni­ver­si­te­to moks­li­nin­kų ty­ri­mas at­sklei­dė, kad pats ni­ko­ti­nas [...]
Kiek­vie­nais me­tais pa­sku­ti­nį rug­sė­jo sek­ma­die­nį Pa­sau­li­nė šir­dies die­na. Įvai­rios svei­ka­tos or­ga­ni­za­ci­jos kvie­čia at­kreip­ti dė­me­sį į šir­dies ir krau­ja­gys­lių li­gų pre­ven­ci­ją, ak­ty­ves­nį gy­ve­ni­mo [...]
Vie­nas por­tu­ga­las 43 me­tus be rei­ka­lo pra­lei­do sė­dė­da­mas in­va­li­do ve­ži­mė­ly­je dėl klai­din­gos me­di­kų diag­no­zės. Į penk­tą de­šim­tį įko­pu­siam vy­riš­kiui te­ko iš naujo mo­kin­tis vaikš­čio­ti.
Kai ku­rie žmo­nės už­mo­kė­tų ge­rus pi­ni­gus už bet ką, kas su­si­ję su ve­lio­niu ra­šy­to­ju Tru­ma­nu Ca­po­te, net ir jo pe­le­nus.
Komentarai
Dienos klausimas
Kaip manote, kokie dabar yra Lenkijos ir Lietuvos santykiai?
Geri, bet reikėtų gerinti
Geri, gerinti nereikia
Atšalę visapusiškai
Neturiu nuomonės
horoskopai
SVARSTYKLĖS

SVARSTYKLĖS

Pir­mo­je sa­vai­tės pu­sė­je už­siim­ki­te nau­jo vers­lo pro­jek­tais ar ne­kil­no­ja­mo­jo tur­to rei­ka­lais. Jums ga­li bū­ti pa­siū­ly­tas iš tie­sų pers­pek­ty­vus pla­nas, bet sa­vo as­me­ni­nių pi­ni­gų ver­čiau ne­in­ves­tuo­ki­te. An­tro­je sa­vai­tės pu­sė­je pa­sis­ten­ki­te bū­ti ko­mu­ni­ka­bi­lus ir drau­giš­kas. Kuo dau­giau nau­jų pa­žįs­ta­mų įgy­si­te šio­mis die­no­mis, tuo ge­riau.

Daugiau

Komentuojami