Kuo kempingas patogiau už viešbutį?

JŪRATĖ MIČIULIENĖ   2008-07-04 00:00
JŪRATĖ MIČIULIENĖ
 
2008-07-04 00:00
Šalia namelių su visais patogumais - sporto ir žaidimų aikštė. Už kempingo - etnografinis pajūrio parkas su senu vėjo malūnu. LŽ archyvo nuotrauka
Va­sa­ros ma­lo­nu­mais la­biau pa­si­mė­gau­si­te ap­sis­to­ję kem­pin­ge, o ne vieš­bu­ty­je, ypač jei tas kem­pin­gas - miš­ke, dar ge­riau - pa­jū­ry­je. De­ja, mes prie jū­ros tu­rim tik vie­ną Ni­dos kem­pin­gą, o lat­viai - net de­vy­nis.

Apsistojus kempinge galima tiesiog kiaurą dieną būti gamtoje. Tokios atostogos, kai geras oras, neprilygs poilsiui viešbutyje. O patogumų aukščiausius klasifikacijos standartus (keturių žvaigždučių) atitinkančiuose kempinguose ne mažiau, nei viešbučiuose. Patogumais kempinge gali naudotis ir tie, kurie gyvena palapinėse ar nameliuose ant ratų.

Latvijoje patrauklesni pasiūlymai

Nors ir nesmagu pripažinti, tačiau kempingų kultūros, jų plėtros pajūryje galėtume pasimokyti iš kaimynų latvių, o kainų - tik pavydėti. Ir Lietuvoje, ir Latvijoje yra po penkiolika skirtingo lygio kempingų, tačiau mes pajūryje turim tik vieną Nidos kempingą. Latviai prie jūros siūlo apsistoti net devyniuose. Tad suprantama, kodėl pas juos ir kainos kur kas mažesnės.

Pasidairius po kempingų internetines svetaines (www.camping.lt ir www.camping.lv) pagal siūlomas kainas ir paslaugas galima išsirinkti priimtiniausią variantą. Tačiau pasiūlymai, deja, nusveria latvių naudai.

Pavyzdžiui, trijų žvaigždučių Nidos kempinge dviejų kambarių studija keturiems (šiuo metu ir iki vasaros pabaigos) - 350 Lt. Latvijoje keturių žvaigždučių Ventspilio "Piejūras kempings" atskiras dviejų kambarių namelis su patogumas - 150 Lt., be patogumų (o jais puikiausiai galima naudotis labai švariose bendrosiose patalpose) - 90 Lt. Jūrmalos "Nemo" kempinge keturvietis numeris - 125 Lt.

Tokias kainas, kaip Latvijos pajūryje, Lietuvoje galima rasti nebent tik kempinguose prie ežerų. Tačiau, pavyzdžiui, keturių žvaigždučių namelis keturiems asmenims Obuolių salos (Molėtų rajonas) kempinge - 200 Lt. Tokia keturviečio kaina ir kempinge prie Vištyčio ežero Vilkaviškio rajone.

Brangesni, tačiau ir prašmatnesni kempingai yra nuo Rygos pajūriu važiuojant Talino link. Čia "Meleku licis" ir gretimame "Rakari" kempinge keturvietis kambarys su dar daugiau patogumų - 200-300 Lt. O netoli Rygos, ant Gaujos upės kranto esantis kempingas "Gauja" siūlo visai pigų poilsį - keturvietis namelis - 80 Lt.

Estijoje kempingų dar daugiau. Turizmo informacijos internetinėje svetainėje www.turismiweb.ee nurodomas net aštuoniasdešimt vienas kempingas, kuriuose nakvynė žmogui siūloma nuo 7 iki 30 eurų (maždaug nuo 25 iki 100 litų). "Latvijoje penkiolika kempingų priklauso Latvijos kempingų asociacijai. Visi jie privatūs, tačiau šalyje jų yra dar daugiau - iš viso apie 50. Dauguma jų - atskirų miestų savivaldybių", - pasakojo Latvijos kempingų asociacijos narė Dace Markvarte.

Ne kiekviena aikštelė - kempingas

Pabuvus Ventspilio kempinge ir grįžtant namo netoli Palangos išvydus užrašą "Kempingas" tarsi ir kyla mintis, kad būtų patogu pernakvoti, tačiau pažvelgus į nykią dykvietę, dingsta noras čia užsukti. Atrodo, kad tie, kas tikisi čia sulaukti poilsiautojų, niekada nėra matę, kaip atrodo tikri kempingai. Be to, ši - savininkų kempingu įvardijama - stovyklavietė, nėra Lietuvos kempingų asociacijos narė. Tad gundoma tik užrašu "Kempingas". Tie, kurie priklauso asociacijai, privalo atitikti kempingams keliamus reikalavimus: jie klasifikuojami pagal siūlomas paslaugas bei saugumo sąlygas.

Apmaudu, kad Vilniaus kempingas - tik automobilių stovėjimo aikštelė nameliams ant ratų prie "Litexpo" parodų rūmų. Tai žemiausios kategorijos - vienos žvaigždutės kempingas.

Komfortas vidury miško

Pasidairius po Ventspilio kempingą atrodo, kad atostogoms pajūry geresnės vietos ir nereikia. Beje, daugiausiai matėsi lietuviškų automobilių numerių. Tautiečiai čia dažniausiai renkasi medinius namelius arba gyvena palapinėse. Užsieniečiai mėgsta apsistoti trumpam - pakeliui į kitą vietą. Su nameliais ant ratų daugiausiai atvyksta pagyvenę turistai iš Suomijos, Vokietijos, Nyderlandų. Vienai nakčiai buvo apsistoję motociklininkai iš Čekijos. Kitą rytą jie nurūko Baltijos pajūriu toliau. Patys latviai kempinge mėgsta rengti šventes, festivalius. Tada savaitgaliui užsakomas visas kempingas.

2001 metais atidarytas kempingas - labai švarus ir tvarkingas. Didžiulė teritorija aptverta, saugoma ir stebima. Įjungus namelyje virdulį suskambo telefonas - iš registratūros teiravosi, ar pas mus nekilo koks gaisras, nes nuo kylančių garų suveikė priešgaisrinė apsauga.

Vanduo ir elektra atvesta vos ne prie kiekvienos pušelės - patogu apsistojusiems palapinėse ir nameliuose ant ratų. Idiliškas vieno vakaro vaizdelis: po pušim šalia savo namelio ant ratų žilstelėjęs vokietis išsilygino kelnes ir nuėjo į bendras poilsio patalpas žiūrėti tuo metu vykusio Europos futbolo čempionato varžybų. O norintieji televizorių gali išsinuomoti ir jį žiūrėti tiesiog pasistatę po pušim (paros kaina - 15 Lt.). Už 5 Lt. išsinuomosite kepsninę ir mėgausitės kvapnia vakariene. Jei ilgiau keliaujate, kempinge galite išsiskalbti drabužius - skalbyklės nuoma 1 valandai - 12 Lt.

Daugelyje kempingų namelių (beje, jie šildomi, gyvenami ir žiemą) yra tualetai ir dušai. Tačiau ir apsistojusiems palapinėse ne bėda. Nors dar esame įpratę manyti, kad bendri dušai ar tualetai - tai dvokiančios ir atstumiančios patalpos, tačiau Ventspilio kempinge jie nė iš tolo į tokius nepanašūs. Čia švaru kaip teatro tualetuose. Kempingo svečių patogumui - net didžiulė virtuvė su daugybe viryklių.

O jūra - už kelių šimtų metrų. Tokia pati, tik su daug platesniu ir ilgesniu paplūdimiu. Kopos iki jūros - taip pat didesnės. Tad poilsiautojams nereikia spiestis vienam prie kito.

Kodėl mes neturim?

Pasidairius po Latvijos pajūrį peršasi mintis, kad galbūt kažkam naudinga, jog mūsų pajūryje (neskaitant Kuršių nerijos) nėra kempingų. Akivaizdu, kad ir šalia Palangos, ir prie Šventosios atsirastų jiems žemės plotų. Tačiau kempingų konkurencija vasarą, kai visi masiškai plūsta į Palangą ar Šventąją, galėtų sumažinti gana dideles nakvynės kainas šiuose kurortuose. O gal mes labiau atsilikę turizmo infrastruktūros srityje, kad kempingai - užsienyje jau seniai paplitusios paslaugos turistams - taip nerangiai atkeliauja pas mus?

Tačiau juos žmonės labai greitai atranda kur nors svetur. Kaip pasakojo Ventspilio kempinge šalia mūsų apsigyvenę lietuviai, kurie čia važiuoja jau ne pirmus metus, kad kai geras oras - čia kitos kalbos, kaip lietuvių, beveik ir neišgirsi. Vis daugiau tautiečių, nusprendusių atostogauti prie Baltijos, vyksta į Latviją, kur jūra tokia pati, paplūdimių - daugiau, o nakvynės pasirinkimas - didesnis. Tad Lietuvos kempingų asociacijai delsti nėra naudinga. Kol mūsų pajūris nesiūlo kempingų - visi masiškai važiuoja į Latviją.

Pasak Latvijos kempingų asociacijos narės D.Markvartės, pavyzdžiui, "Nemo" kempinge prie Jūrmalos daugiausiai lankosi lietuviai, antroje vietoje - estai. "Lietuviai mėgsta apsistoti ir kempinguose šalia Rygos. O toliau nuo sostinės ir Jūrmalos poilsiauja patys latviai", - pasakojo D.Markvartė.

Tavo komentaras
Vardas: * El.paštas:
Komentaras: *
Komentarai
Liūdna  82.135.223.140 2013-03-26 16:03:06
Liūdna,Lietuvos kempinguose tvarkos labai trūksta,nuolatinis "bumčikų" triukšmas užgožia visus gamtos teikiamus malonumus.Savaitgaliais -girtų siautėjimai ir pan.
3 0  Netinkamas komentaras
Po­li­ti­nių idė­jų ba­das, men­ka agi­ta­ci­ja ir rin­kė­jų abe­jin­gu­mas bei pa­sy­vu­mas – to­kie šio ru­dens rin­ki­mų į Sei­mą kam­pa­ni­jos bruo­žai. Ko­dėl taip yra ir ko­kiu bū­du visuomenę sie­kia­ma iš­ju­din­ti, [...]
Va­kar Vil­niu­je ati­deng­ti No­be­lio li­te­ra­tū­ros pre­mi­jos lau­rea­to Czes­la­wo Mi­los­zo var­du pa­va­din­ti laip­tai. Ce­re­mo­ni­jos da­ly­viai ci­ta­vo poe­to ei­lė­raš­čius bei min­tis ir džiau­gė­si, kad jo at­mi­ni­mas įam­žin­tas [...]
JAV de­mo­kra­tė Hil­la­ry Clin­ton ir res­pub­li­ko­nas Do­nal­das Trum­pas pir­ma­die­nį kal­bė­jo pa­kel­tu to­nu ir svai­dė­si įžei­di­mais per ug­nin­gus pre­zi­den­to rin­ki­mų kam­pa­ni­jos de­ba­tus, agresyviai stum­da­mi sa­vo [...]
Tuo me­tu, kai Jung­ti­nių Tau­tų (JT) Sau­gu­mo Ta­ry­bos na­riai smer­kia Ru­si­ją dėl jos „bar­ba­riš­kų“ veiks­mų, jau va­di­na­mų ka­ro nu­si­kal­ti­mais, prieš ci­vi­lius Si­ri­jo­je, nau­jo tipo Ru­si­jos bom­bos [...]
An­tra­die­nį Anykš­čiuo­se, ant Šei­my­niš­kė­lių pi­lia­kal­nio, pra­de­da­ma sta­ty­ti medinė Vo­ru­tos pi­lis.
1893 me­tų rugp­jū­tį Vil­niu­je įvy­ko IX Ru­si­jos im­pe­ri­jos ar­cheo­lo­gų su­va­žia­vi­mas. Ruo­šian­tis jam rink­ta in­for­ma­ci­ja apie lie­tu­viš­kų gu­ber­ni­jų – Šiau­rės va­ka­rų kraš­to is­to­ri­ją. Tam bu­vo [...]
Šv. Je­ro­ni­mo pre­mi­ja už nuo­sek­lų, kryp­tin­gą dar­bą, ve­dan­tį lie­tu­vių skai­ty­to­jus į pra­ncū­zų ir fran­ko­fo­niš­ko­sios li­te­ra­tū­ros lo­by­ną ir su­bti­liai jį at­ve­rian­tį tur­tin­ga lietuvių kal­ba šie­met [...]
Vie­nas di­džiau­sių ir gar­bin­giau­sių do­ku­men­ti­nio ki­no ren­gi­nių pa­sau­ly­je – tarp­tau­ti­nis Ams­ter­da­mo do­ku­men­ti­nio ki­no fes­ti­va­lis ID­FA – pa­kvie­tė pri­sta­ty­ti nau­jau­sią režisieriaus Aud­riaus Sto­nio [...]
Pir­ma­die­nio va­ka­rą rau­do­nas ki­li­mas bus iš­ties­tas nau­jo lie­tu­viš­ko ki­no fil­mo „Se­ne­kos die­na“ kū­ry­bi­nei gru­pei. Pir­mą kar­tą ša­lies is­to­ri­jo­je žiū­ro­vams pri­sta­to­mas fil­mas, prie ku­rio kū­ri­mo [...]
Po tre­jų me­tų per­trau­kos Rob­bie Wil­liam­sas grįž­ta su il­gai lauk­tu nau­ju al­bu­mu. At­li­kė­jas pa­skel­bė, kad nau­ja­sis stu­di­ji­nis al­bu­mas va­din­sis „Hea­vy En­ter­tain­ment Show“. Vie­nuo­lik­ta­sis R.Wil­liams [...]
Eu­ro­po­je stip­ri­nant Šiau­rės ir Bal­ti­jos jū­rų pre­ky­bos tink­lą bei gau­siu fi­nan­sa­vi­mu ma­ži­nant uos­tų inf­ras­truk­tū­ros skir­tu­mus, kon­ku­ren­cin­gu­mui vis di­des­nį po­vei­kį da­ro geopolitinė įta­ka ir [...]
Vi­du­ti­nė elek­tros kai­na „Nord Pool“ bir­žos Lie­tu­vos pre­ky­bos zo­no­je pra­ėju­sią sa­vai­tę, rug­sė­jo 19–25 d., bu­vo 36 eu­rai už me­ga­vat­va­lan­dę (EUR/MWh). Tai 8 proc. dau­giau nei anks­tes­nę sa­vai­tę [...]
Jau be­veik mė­nuo, kai Tau­ra­gės ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nis­tra­ci­jos val­di­nin­kai ka­va iš me­ri­jos pa­sta­te sto­vin­čio apa­ra­to ga­li mė­gau­tis kiek šir­dis gei­džia, nes už ją mokėti ne­rei­kia. Iš­lai­dos [...]
Kul­tū­ros pa­vel­do de­par­ta­men­te prie Kul­tū­ros mi­nis­te­ri­jos (KPD) pra­ėju­sios sa­vai­tės pa­bai­go­je vy­ku­sia­me dvi­ša­lia­me Lie­tu­vos-Bal­ta­ru­si­jos pa­si­ta­ri­me nu­tar­ta kreip­tis dėl tolimesnio fi­nan­sa­vi­mo Rad­vi­lų [...]
Šio­mis die­no­mis val­džios dė­me­sys nu­kreip­tas į ša­lies par­olim­pie­čius, Rio de Ža­nei­ro žai­dy­nė­se iš­ko­vo­ju­sius me­da­lius. Pir­ma­die­nį juos ir tre­ne­rius ap­do­va­no­jo ša­lies prezidentė Da­lia Gry­baus­kai­tė, [...]
Ša­lies vy­rų krep­ši­nio ly­go­je (LKL) po dvie­jų tu­rų be pra­lai­mė­ji­mo žen­gia trys eki­pos – Vil­niaus „Lie­tu­vos ry­tas“, Prie­nų-Birš­to­no „Vy­tau­tas“ ir Pa­ne­vė­žio „Liet­ka­be­lis“.
Dr. Mal­go­ža­ta Ste­fa­no­vič, len­kai­tė iš Vil­niaus, Kro­ku­vo­je bai­gu­si po­li­to­lo­gi­jos ir so­cio­lo­gi­jos stu­di­jas, da­bar Kro­ku­vos Jo­gai­lai­čių uni­ver­si­te­te va­do­vau­ja Lie­tu­vos studijų cen­trui. „Ste­bė­da­ma [...]
Dvi jau­nos mer­gi­nos iš Ka­ma­jų mies­te­lio (Ro­kiš­kio r.) Li­na Ma­tiu­kai­tė ir Ie­va Ki­lie­nė su­ma­nė, par­ašė ir iš­lei­do pa­sa­kų vai­kams kny­ge­lę, ku­rios pa­grin­di­niai he­ro­jai – skai­čiai. Mer­gi­nos sie­kia [...]
Vil­niaus uni­ver­si­te­to moks­li­nin­kai (VU) kar­tu su par­tne­riais iš Fe­de­ra­li­nio tech­no­lo­gi­jos ins­ti­tu­to Ciu­ri­che da­ro prie­lai­dą, kad da­bar­ti­nius duo­me­nų įra­šy­mo ir sau­go­ji­mo įrenginius at­ei­ty­je pa­keis [...]
Gy­ve­ni­mas iš­ban­do mū­sų dva­si­nę stip­ry­bę, kai ma­žiau­siai to ti­ki­mės. Ti­krą dva­si­nę stip­ry­bę at­sklei­džia tai, ką da­ro­me, ko ne­da­ro­me ir ko nie­ka­da ne­da­ry­tu­me. Kuo di­des­nis iš­šū­kis, tuo su­nkiau [...]
Pir­mą­jį spa­lio sa­vait­ga­lį gam­tos my­lė­to­jai vi­so­je Eu­ro­po­je kvie­čia­mi pri­si­jung­ti prie kas­met gau­sė­jan­čio ste­bė­to­jų bū­rio iš­ly­dė­ti iš­skren­dan­čius pa­ukš­čius. Tūks­tan­čiai žmonių 36 ša­ly­se [...]
Lie­tu­vos Zoo­lo­gi­jos so­das pri­sta­to elek­tro­ni­nį bi­lie­tą – jį lan­ky­to­jai ga­lės įsi­gy­ti in­ter­ne­tu ir taip iš­veng­ti ei­lių prie Kau­ne įsi­kū­ru­sio zoologijos so­do var­tų.
Rug­sė­jo pa­bai­go­je du­ris at­ver­sian­čio­je tarp­tau­ti­nė­je Par­yžiaus (Pra­ncū­zi­ja) par­odo­je jos lan­ky­to­jams Pie­tų Ko­rė­jos au­to­mo­bi­lių ga­min­to­jas „Hyun­dai Mo­tor“ ža­da leisti pir­mie­siems žvilg­te­lė­ti [...]
Eksp­loa­tuo­jant trans­por­to prie­mo­nes su­si­da­ro ne­ma­žai pa­vo­jin­gų­jų at­lie­kų, ku­rias bū­ti­na tin­ka­mai su­tvar­ky­ti. Lie­tu­vo­je kas­met vis dau­giau su­ren­ka­ma ir sutvarkoma au­to­mo­bi­lių at­lie­kų.
Vil­niaus ne­kil­no­ja­mo­jo tur­to (NT) rin­ko­je – nau­ji vė­jai. Pir­kė­jai vis la­biau ver­ti­na kom­for­tą, tad pa­klau­siau­si tie nau­jos sta­ty­bos pro­jek­tai, ku­rie už­ti­kri­na ne tik tai, kad na­mo sienos bus tvir­tos, [...]
Apie blo­gai ap­šil­tin­tus na­mus sa­ko­ma, kad pro sie­nas švil­pau­ja vė­jas, bet ar ži­no­te, jog apie sep­tin­ta­da­lį vi­sos ši­lu­mos ne­ten­ka­ma dėl ne­tin­ka­mai ap­šil­tin­tos apa­ti­nės namo da­lies? Ap­šil­ti­ni­mo [...]
Ki­ni­jos mi­li­jar­die­riaus sū­nus nu­pir­ko sa­vo šu­niui aš­tuo­nis nau­jau­sio modelio „iP­ho­ne“ te­le­fo­nus.
Ket­vir­tus me­tus iš ei­lės, Kau­no se­na­mies­čio bend­ruo­me­nė kvie­čia gy­vū­nų my­lė­to­jus pa­mi­nė­ti Šv. Pra­nciš­kaus, gyvūnų glo­bė­jo, die­ną. 
Lie­tu­vo­je pik­ty­bi­niai na­vi­kai yra an­tro­ji pa­gal daž­nu­mą mir­ties prie­žas­tis po šir­dies ir krau­ja­gys­lių li­gų. Mū­sų ša­ly­je ši klas­tin­ga li­ga kas­met nu­si­ne­ša apie 8 tūkstančius gy­vy­bių. Vė­žio [...]
„Ma­no sū­nus šau­nus ir pro­tin­gas vai­kas, ta­čiau mo­kyk­lo­je jam ne­si­se­ka ir jis gau­na blo­gus pa­žy­mius“, – šiuos žo­džius ne­re­tai ga­li­ma iš­girs­ti iš nu­si­vy­lu­sių tė­ve­lių. 
Tri­me­tis Di­džio­sios Bri­ta­ni­jos pri­ncas Geor­ge'as sek­ma­die­nį li­ko su auk­le ir jau­nes­ne se­su­te pri­nce­se Char­lot­te. Jų tė­vai – pri­ncas Wil­lia­mas su žmo­na Ka­te – to­liau ke­lia­vo po Kanadą be sa­vo [...]
Es­ti­jos bu­riuo­to­ja Ing­rid Puus­ta sek­ma­die­nį ta­po pir­mą­ja mo­te­ri­mi, perp­lau­ku­sia Bal­ti­jos jū­rą bur­len­te. Ji nuo Fo­rio sa­los ne­to­li Šve­di­jai pri­klau­san­čio Got­lan­do nu­plau­kė iki Kaunispės uos­to Sa­re­mos [...]
Komentarai
Dienos klausimas
Ar reikia izoliuoti Rusiją?
Taip. Kol neišnyks Maskvos agresija, su šia šalimi negali būti bendradarbiaujama 
Ne. Izoliacija tik mažina problemų sprendimo galimybę
Neturiu nuomonės
horoskopai
SVARSTYKLĖS

SVARSTYKLĖS

Vi­są sa­vai­tę ka­muos sa­vi­raiš­kos prob­le­mos. Ypač skaus­min­gai rea­guo­si­te į vi­so­kiau­sio plau­ko su­var­žy­mus ir ap­ri­bo­ji­mus. Iš ap­lin­ki­nių ga­li­te ti­kė­tis tik įvai­riau­sių ban­dy­mų kaip nors pa­si­nau­do­ti ju­mis sa­viems tiks­lams. Penk­ta­die­nis - ri­bi­nė die­na. Daug kas baig­sis ir daug kas pra­si­dės.

Daugiau

Komentuojami