Neragavęs Guinnesso alaus, nesigirk buvęs Dubline

LŽ 2011-01-21 00:00
2011-01-21 00:00
Žvelgiant iš Dublino Guinnesso alaus daryklos baro. Vaido Mikaičio nuotrauka
Jau re­tas lie­tu­vis vie­naip ar ki­taip nė­ra su­si­jęs su Ai­ri­ja. Ten įsi­kū­rę dar­buo­ja­si ar­ti­mie­ji, gi­mi­nai­čiai ar drau­gai. Ta­čiau apie sos­ti­nę Dub­li­ną, kaip apie tu­ris­tų ir pra­mo­gų mies­tą, ma­žai te­ko gir­dė­ti, tad vyk­da­mi tie­siog pa­si­dai­ry­ti ge­ro­kai nu­ste­bi­no­me lėk­tu­vo bend­ra­ke­lei­vius.

Į Dubliną nukakti labai paprasta ir nebrangu. Bene pigiausia skristi iš Kauno oro uosto: trys valandos skrydžio, ir galite pasinerti į Airijos sostinės gyvenimą. Dublinas - didžiausias Airijos miestas, jame gyvena apie pusė milijono žmonių. Miestą rytiniame Airijos salos krante prie Lifėjaus upės žiočių dar 998 metais įkūrė vikingai ir beveik visą savo gyvavimo laiką Dublinas buvo svarbiausias miestas Airijos istorijoje.

Autobuse nelaukite grąžos

Iš Dublino oro uosto pasiekti miestą labai patogu. Skubantieji gali rinktis autobusą ekspresą, per 20 minučių nuvežantį į centrą. Taupesni žmonės gali sėsti į miesto autobusą, kuris gerokai pigesnis. Jis stoja visose miesto stotelėse ir važiuoja bene 20 minučių ilgiau nei ekspresas.

Mieste gerai sutvarkytas viešasis transportas: nuolat kursuoja autobusai ir tramvajai, keleivius vežiojantys nuo ankstaus ryto iki pusiaunakčio. Beje, autobusai kursuoja ir naktimis. Jei bilietą ketinate pirkti autobuse, reikėtų turėti tikslią pinigų sumą, nes grąžos vairuotojai neduoda. Bilieto kaina priklauso nuo keleivio amžiaus ir pageidaujamo nuvažiuoti atstumo. Taksi paslaugos ganėtinai brangios. Kaip ir Vilniuje, Dubline akivaizdi spūsčių problema, todėl čia vis aktyviau diskutuojama apie metro.

Jeigu neturite pažįstamų, pas kuriuos galite pernakvoti, Dublinas dosniai siūlo nakvynę, pradedant pigiausiais nakvynės namais ir baigiant labai brangiais ir prašmatniais viešbučiais. Šios paslaugos skelbiamos internete, todėl užsisakyti galima ir iš Lietuvos.

Kai nepatinka vaikščioti

Pažinti sostinę per porą dienų nėra paprasta, nes lankytinų vietų gausu, tad atvykstantiesiems tik savaitgaliui patartina iš anksto gerai suplanuoti laiką ir apsispręsti, ką norite išvysti. Dubline labai populiarūs turistiniai autobusai "Dublin City tour", kurie vežioja po garsiausias miesto vietas. Bilietas kainuoja 14-20 eurų ir galioja 24 valandas. Visas maršrutas trunka apie pusantros valandos, bet galima bet kada išlipti vienoje iš 23 stotelių, apžiūrėti dominančius objektus, o tada įlipti į kitą atvažiavusį autobusą ir toliau tęsti pažintinę kelionę. Arba pradėti turą vakare, o tęsti kitą dieną. Toks Dublino pažinimo būdas labai patogus tiems, kurie turi nedaug laiko arba nemėgsta vaikščioti, ypač jei blogas oras.

O'Konelio gatvė - pagrindinė miesto gatvė ir viena plačiausių Europoje. Jos pradžioje yra Parnell skveras su Atsiminimų sodeliu ("Garden of Remembrance"). Jis įkurtas 1916 metų Airijos sukilimo aukoms atminti. Priešais šį sodelį įsitaisiusi Dublino meno galerija, kurios darbų kolekciją sudaro garsių pasaulio impresionistų kūriniai, taip pat didžiausia valstybinė XX amžiaus Airijos menininkų kolekcija.

Šalia galerijos stovi Rašytojų muziejus, įsikūręs įspūdinguose XVIII amžiaus rūmuose. Čia galima susipažinti su garsių Airijos rašytojų Jonathano Swifto, Josepho Sheridano, Oscaro Wilde'o, Bernardo Shaw ir kitų gyvenimu, kūryba, asmeniniais daiktais.

O'Konelio gatvės pusiaukelėje yra plati pėsčiųjų zona, kurioje stovi keletas garsių paminklų. Pats žinomiausias ir naujausias - Spyglys ("The Spire"), pastatytas 2002 metais. Tai modernaus Dublino simbolis. Didingai atrodo ir Didžiosios Britanijos karalių Jurgių epochoje statytas Dublino centrinio pašto pastatas. Jo akmeniniai pamatai į žemę įleisti dar 1814 metais. Per vieną reikšmingiausių Airijos istorijos įvykių - 1916 metų sukilimą - centrinio pašto pastatas buvo centrine Airijos Respublikos armijos būstine. Ant pašto pastato kolonų dar galima aptikti kulkų žymių, primenančių šias kovas.

Gatvė baigiasi O'Konelio tiltu. Įdomiausia tai, kad tilto plotis didesnis už jo ilgį.

Darykla virto muziejumi

Kaskart vis labiau miestiečių lankoma vieta tampa anksčiau buvęs apleistas Šmitfildo kaimelis. Ten kuriasi vis daugiau restoranų ir barų, rengiami kultūros renginiai, sezoniniai turgūs, kalėdinės čiuožyklos ir kita. Žinomiausias kaimelio objektas - Senoji Jamesono viskio darykla. Praeityje sėkmingai veikusios viskio daryklos pastatai dabar yra muziejus, kuriame galima susipažinti su viskio istorija. Bene 60 metrų aukščio daryklos kaminas dabar paverstas modernia miesto apžvalgos aikštele.

Įdomu didžiausiame Europoje uždarame Fynikso parke - čia įsikūrę Dublino zoologijos sodas, policijos muziejus, informacijos centras, Aštouno pilis (mažas XVII amžiaus bokštinis namas), dviejų Airijos prezidentų namai. Yra keletas ežerų. Galima pamatyti net klajojančią elnių kaimenę.

Viena patraukliausių miesto atrakcijų - Temple Baras. Tai Dublino hipių ir menininkų kvartalas su susipynusių gatvelių labirintais. Kažkas panašaus į mūsų Užupio respubliką, tačiau didesnis ir įvairesnis. Temple Bare yra daugybė restoranų, barų, viešbučių ir parduotuvių, juos rinktis turistas gali pagal savo kišenę. Savaitgaliais Temple Baro centriniame skvere vyksta mugės, o vasarą rodomi filmai po atviru dangumi. Čia įsikūrę daugiau kaip penkiasdešimt šiuolaikinio meno ir kultūros centrų, tokių kaip Temple Baro Muzikos centras, Arka, Fotografijos galerija ir Nacionalinė fotografijos biblioteka.

Vertas dėmesio Ha'Penny tiltas - seniausias per Lifėjaus upę pastatytas pėsčiųjų tiltas, jungiantis Temple Baro kvartalą su šiaurine senamiesčio dalimi. Jis pastatytas 1816 metais ir pavadintas Velingtono tiltu, bet ilgainiui jam prilipo Half Penny (liet. "pusė penso") pavadinimas, mat iki pat 1919-ųjų buvo imamas pusės penso mokestis už perėjimą šiuo tiltu.

Dublino pilį 1204 metais pastatė karalius Džonas. Airiai sako, kad pilies praeitis kruvina ir gėdinga, - ant jos sienų buvo smeigiami airių klanų vadai, o iki 1922 metų čia veikė Didžiosios Britanijos vyriausybinė įstaiga. Beje, Dublino miesto vardas kilęs iš šios pilies sode esančio baseino, pavadinto Juoduoju baseinu ("Dubh Linn"). Šiuo metu pilis atvira lankytojams, bet įėjimas mokamas.

Labai reikšminga šalies istorijai Šv. Patriko katedra. 1713-1747 metais žymus airių rašytojas ir satyrikas J.Swiftas dirbo dekanu šioje bažnyčioje. 1742-aisiais čia pirmą kartą buvo atlikta Friedricho Heandelio simfonija "Mesijas", tąkart dainavo jungtinis Šv.Patriko ir Kristaus katedrų choras.

Pačioje Airijos sostinės širdyje yra seniausias Airijoje Trinity universitetas, 1592 metais įkurtas karalienės Elžbietos I. Patekęs į grįstą, 20 hektarų žalią universiteto kiemą, pasijunti kaip ramiame parke toli nuo miesto triukšmo. Universiteto saugykloje saugoma garsioji keltų knyga, IX amžiaus laminuotas manuskriptas.

Sero alus

Ankstyvuoju miesto raidos laikotarpiu tankiai išraizgytos gatvelės už Dublino miesto sienų buvo valdomos gėlų (viena keltų šeimos genčių), dabar šis rajonėlis priklauso miestui. Čia rasite vieną populiariausių turistų lankomų Dublino objektų - Guinnesso alaus daryklą, kurios istorija prasidėjo 1759 metais, kai seras Arthuras Guinnessas išvirė pirmąjį alų. Iki šių dienų veikiančioje darykloje įkurtas didelis muziejus, jame lankytojai gali susipažinti ir patirti visą vieno populiariausių pasaulyje alaus atsiradimo bei gaminimo istoriją. Pastatas yra kelių aukštų ir kopdami vis aukščiau lankytojai stebi vis skirtingus Guinnesso alaus virimo etapus. Bilietas kainuoja 15 eurų, o užkopus į viršutinį aukštą bare laukia staigmena - nemokamas bokalas juodojo Guinnesso alaus ir pribloškiamas Dublino miesto vaizdas iš aukštai. Airiai sako, kad neaplankiusieji į Guinnesso alaus daryklos negali teigti buvę Dubline.

Nukristi nėra kur

Svarbiausia ir žinomiausia Dublino restoranų ir parduotuvių vieta laikoma Graftono gatvė, pavadinta Graftono kunigaikščio garbei. Vakarais gyvenimas tiesiog kunkuliuoja, žmonės plūsta į ją apsipirkti ir linksmintis. Čia susitelkę geriausi ir žinomiausi Dublino restoranai. Nereikėtų pamiršti - ir brangiausi, tad linksmintis reikėtų protingai...

Kita vertus, kokia gi Airija ir juolab Dublinas, be savo barų barelių, be naktinio gyvenimo. Nuvykti į Dubliną ir neišlenkti pintos Guinnesso, reiškia nepatirti naktinio Dublino žavesio. Dubline daugiau kaip 700 barų. Savo barų kultūra tai turbūt žymiausias pasaulio miestas, į kurį pasilinksminti skuba žmonės iš viso pasaulio. Kai kurie barai veikia net nuo XIX amžiaus, o jų interjeras - aukštos lubos, senoviniai baro stalai, didžiuliai veidrodžiai - atskleidžia tų laikų dvasią. Jie išsiskiria paprastumu, akies nerėžiančia puošyba, kai kurie akcentai nekeisti dešimtmečius.

Tačiau Dubline yra ne tik senų aludžių, bet ir modernių kokteilių barų ir klubų - taigi kiekvienas lankytojas gali rasti vietą pagal savo skonį ir kišenę. Dauguma barų susitelkę miesto centre - Temple Baro kvartale, Graftono gatvėje, kitose centrinėse gatvėse. Vienas egzotiškiausių - "Dawson Lounge" baras. Jis - mažiausias miesto baras, čia telpa vos keliolika lankytojų. Vietiniai juokauja, kad šiame bare gali gerti, kiek nori, nes nukristi vis tiek nebus kur.

Arbatpinigiai pageidautini

Norintieji skaniai pavalgyti, tikrai ras tinkamą ir patinkantį restoraną. Jų čia - devynios galybės. Maistas labai įvairus - nuo kepsnių, pjaustomų klientų akivaizdoje, jūros gėrybių iki maistingų sriubų, troškinių ar vegetarinių patiekalų. Daugybė vadinamojo greito maisto bufetų, kur už tam tikrą fiksuotą sumą galima valgyti tiek, kiek širdis geidžia. Prie kai kurių jų pakabinti užsukti kviečiantys užrašai lietuvių kalba. Pačiame Dublino centre šiek tiek brangiau, tačiau mažiau turistų lankomose gatvelėse galima pavalgyti visai nebrangiai.

Prieš apmokėdami sąskaitą pasitikrinkite, ar į ją įtrauktas aptarnavimo mokestis. Jei įtrauktas, tada arbatpinigių galima nepalikti, kitu atveju Dubline įprasta palikti 10-15 proc. arbatpinigių.

Iš Dublino grįžome patyrę gerų įspūdžių. Ten gali būti gera ne tik gyventi ir dirbti, bet ir nuvykti papramogauti. Žinoma, Dublino negalėčiau lyginti su kitais Vakarų Europos didmiesčiais, tačiau nukeliavus ten savaitgaliui, galima kultūringai, smagiai, net audringai praleisti laiką. Dublinas vertas jį aplankyti.

Tavo komentaras
Vardas: * El.paštas:
Komentaras: *
Komentarai
Žilvinas  78.56.253.119 2013-03-26 16:03:06
Labai dėkingas autoriui, nepatingėjusiam gražiai ir informatyviai aprašyti Dubliną. Žadu pasinaudoti autoriaus patirtimi. Ačiū.
2 0  Netinkamas komentaras
vejas  81.29.23.66 2013-03-26 16:03:06
buvau Dubline keleta kartu. Labai patiko mazi miesteliai, Atlanto vandenyno pakrantes. Mokeciau kalba-vaziuociau ten pagyventi.
2 0  Netinkamas komentaras
Pre­zi­den­tė Da­lia Gry­baus­kai­tė ra­gi­na ge­ne­ra­li­nį po­li­ci­jos ko­mi­sa­rą Li­ną Per­na­vą įver­tin­ti pir­muo­sius po­li­ci­jos pert­var­kos re­zul­ta­tus ir tęs­ti ją tik įsi­ti­ki­nus, kad tai pagerino po­li­ci­jos dar­bą [...]
Itin bran­giai vir­tu­vės įran­kius Lie­tu­vos ka­riuo­me­nei par­da­vu­si bend­ro­vė „No­ta Be­ne“ pri­pa­žįs­ta su­kly­du­si, kad ne­in­for­ma­vo ka­riuo­me­nės, jog „auk­si­nius šaukš­tus“ perpardavė iš Lie­tu­vos [...]
Is­lan­di­ja pir­ma­die­nį pa­sis­kun­dė, kad Ru­si­jos oro pa­jė­gų bom­bo­ne­šiai skrai­do per­ne­lyg ar­ti ci­vi­li­nių lai­ne­rių, o nau­jau­sias in­ci­den­tas įvy­ko per vie­ną reisą iš Reik­ja­vi­ko.
Vo­kie­ti­jos ry­ti­nia­me Dres­de­no mies­te du spro­gi­mai drioks­te­lė­jo prie vie­nos me­če­tės ir tarp­tau­ti­nio kong­re­sų cen­tro, bet žmo­nės per šiuos iš­puo­lius ne­nu­ken­tė­jo, antradienį pra­ne­šė po­li­ci­ja.
An­tra­die­nį Anykš­čiuo­se, ant Šei­my­niš­kė­lių pi­lia­kal­nio, pra­de­da­ma sta­ty­ti medinė Vo­ru­tos pi­lis.
1893 me­tų rugp­jū­tį Vil­niu­je įvy­ko IX Ru­si­jos im­pe­ri­jos ar­cheo­lo­gų su­va­žia­vi­mas. Ruo­šian­tis jam rink­ta in­for­ma­ci­ja apie lie­tu­viš­kų gu­ber­ni­jų – Šiau­rės va­ka­rų kraš­to is­to­ri­ją. Tam bu­vo [...]
Sce­nos erd­vės, de­ko­ra­ci­jų pro­jek­ta­vi­mas, es­ki­zų, brė­ži­nių kū­ri­mas ir rea­li­za­vi­mas, apš­vie­ti­mo par­in­ki­mas – 45-erių bri­tės Es Dev­lin kas­die­nis dar­bas. Sce­nog­ra­fę traukte įtrau­kė spal­vin­gas [...]
Šv. Je­ro­ni­mo pre­mi­ja už nuo­sek­lų, kryp­tin­gą dar­bą, ve­dan­tį lie­tu­vių skai­ty­to­jus į pra­ncū­zų ir fran­ko­fo­niš­ko­sios li­te­ra­tū­ros lo­by­ną ir su­bti­liai jį at­ve­rian­tį tur­tin­ga lietuvių kal­ba šie­met [...]
Pir­ma­die­nio va­ka­rą rau­do­nas ki­li­mas bus iš­ties­tas nau­jo lie­tu­viš­ko ki­no fil­mo „Se­ne­kos die­na“ kū­ry­bi­nei gru­pei. Pir­mą kar­tą ša­lies is­to­ri­jo­je žiū­ro­vams pri­sta­to­mas fil­mas, prie ku­rio kū­ri­mo [...]
Po tre­jų me­tų per­trau­kos Rob­bie Wil­liam­sas grįž­ta su il­gai lauk­tu nau­ju al­bu­mu. At­li­kė­jas pa­skel­bė, kad nau­ja­sis stu­di­ji­nis al­bu­mas va­din­sis „Hea­vy En­ter­tain­ment Show“. Vie­nuo­lik­ta­sis R.Wil­liams [...]
Eu­ro­po­je stip­ri­nant Šiau­rės ir Bal­ti­jos jū­rų pre­ky­bos tink­lą bei gau­siu fi­nan­sa­vi­mu ma­ži­nant uos­tų inf­ras­truk­tū­ros skir­tu­mus, kon­ku­ren­cin­gu­mui vis di­des­nį po­vei­kį da­ro geopolitinė įta­ka ir [...]
Vi­du­ti­nė elek­tros kai­na „Nord Pool“ bir­žos Lie­tu­vos pre­ky­bos zo­no­je pra­ėju­sią sa­vai­tę, rug­sė­jo 19–25 d., bu­vo 36 eu­rai už me­ga­vat­va­lan­dę (EUR/MWh). Tai 8 proc. dau­giau nei anks­tes­nę sa­vai­tę [...]
Ku­lau­tu­vos pa­grin­di­nė mo­kyk­la kar­tu su Ku­lau­tu­vos jau­ni­mo cen­tru bai­gė įgy­ven­din­ti pro­jek­tą, ku­ris įga­li­no at­nau­jin­ti da­lį mo­kyk­los pa­tal­pų ir jo­se įkur­ti vai­kų die­nos cen­trą su at­vi­ra erd­ve [...]
Jau be­veik mė­nuo, kai Tau­ra­gės ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nis­tra­ci­jos val­di­nin­kai ka­va iš me­ri­jos pa­sta­te sto­vin­čio apa­ra­to ga­li mė­gau­tis kiek šir­dis gei­džia, nes už ją mokėti ne­rei­kia. Iš­lai­dos [...]
Ki­tą mė­ne­sį Lie­tu­vos krep­ši­nio fe­de­ra­ci­jos (LKF) va­do­vai ofi­cia­liai pa­dė­kos Jo­nui Kaz­laus­kui už dar­bą na­cio­na­li­nė­je vyrų krep­ši­nio rink­ti­nė­je.
Šio­mis die­no­mis val­džios dė­me­sys nu­kreip­tas į ša­lies par­olim­pie­čius, Rio de Ža­nei­ro žai­dy­nė­se iš­ko­vo­ju­sius me­da­lius. Pir­ma­die­nį juos ir tre­ne­rius ap­do­va­no­jo ša­lies prezidentė Da­lia Gry­baus­kai­tė, [...]
Dr. Mal­go­ža­ta Ste­fa­no­vič, len­kai­tė iš Vil­niaus, Kro­ku­vo­je bai­gu­si po­li­to­lo­gi­jos ir so­cio­lo­gi­jos stu­di­jas, da­bar Kro­ku­vos Jo­gai­lai­čių uni­ver­si­te­te va­do­vau­ja Lie­tu­vos studijų cen­trui. „Ste­bė­da­ma [...]
Dvi jau­nos mer­gi­nos iš Ka­ma­jų mies­te­lio (Ro­kiš­kio r.) Li­na Ma­tiu­kai­tė ir Ie­va Ki­lie­nė su­ma­nė, par­ašė ir iš­lei­do pa­sa­kų vai­kams kny­ge­lę, ku­rios pa­grin­di­niai he­ro­jai – skai­čiai. Mer­gi­nos sie­kia [...]
Vil­niaus uni­ver­si­te­to moks­li­nin­kai (VU) kar­tu su par­tne­riais iš Fe­de­ra­li­nio tech­no­lo­gi­jos ins­ti­tu­to Ciu­ri­che da­ro prie­lai­dą, kad da­bar­ti­nius duo­me­nų įra­šy­mo ir sau­go­ji­mo įrenginius at­ei­ty­je pa­keis [...]
Gy­ve­ni­mas iš­ban­do mū­sų dva­si­nę stip­ry­bę, kai ma­žiau­siai to ti­ki­mės. Ti­krą dva­si­nę stip­ry­bę at­sklei­džia tai, ką da­ro­me, ko ne­da­ro­me ir ko nie­ka­da ne­da­ry­tu­me. Kuo di­des­nis iš­šū­kis, tuo su­nkiau [...]
Pir­mą­jį spa­lio sa­vait­ga­lį gam­tos my­lė­to­jai vi­so­je Eu­ro­po­je kvie­čia­mi pri­si­jung­ti prie kas­met gau­sė­jan­čio ste­bė­to­jų bū­rio iš­ly­dė­ti iš­skren­dan­čius pa­ukš­čius. Tūks­tan­čiai žmonių 36 ša­ly­se [...]
Lie­tu­vos Zoo­lo­gi­jos so­das pri­sta­to elek­tro­ni­nį bi­lie­tą – jį lan­ky­to­jai ga­lės įsi­gy­ti in­ter­ne­tu ir taip iš­veng­ti ei­lių prie Kau­ne įsi­kū­ru­sio zoologijos so­do var­tų.
Eu­ro­pos Ko­mi­si­jai ga­lu­ti­nai nu­ta­rė skir­ti 84,4 mln. eu­rų Vil­niaus va­ka­ri­nio ap­link­ke­lio tre­čia­jam eta­pui. Ko­mi­si­ja dar bir­že­lį pra­ne­šė apie fi­nan­sa­vi­mą, ta­čiau per tris mėnesius ga­lė­jo ne­pri­tar­ti [...]
Rug­sė­jo pa­bai­go­je du­ris at­ver­sian­čio­je tarp­tau­ti­nė­je Par­yžiaus (Pra­ncū­zi­ja) par­odo­je jos lan­ky­to­jams Pie­tų Ko­rė­jos au­to­mo­bi­lių ga­min­to­jas „Hyun­dai Mo­tor“ ža­da leisti pir­mie­siems žvilg­te­lė­ti [...]
Vil­niaus ne­kil­no­ja­mo­jo tur­to (NT) rin­ko­je – nau­ji vė­jai. Pir­kė­jai vis la­biau ver­ti­na kom­for­tą, tad pa­klau­siau­si tie nau­jos sta­ty­bos pro­jek­tai, ku­rie už­ti­kri­na ne tik tai, kad na­mo sienos bus tvir­tos, [...]
Apie blo­gai ap­šil­tin­tus na­mus sa­ko­ma, kad pro sie­nas švil­pau­ja vė­jas, bet ar ži­no­te, jog apie sep­tin­ta­da­lį vi­sos ši­lu­mos ne­ten­ka­ma dėl ne­tin­ka­mai ap­šil­tin­tos apa­ti­nės namo da­lies? Ap­šil­ti­ni­mo [...]
Ki­ni­jos mi­li­jar­die­riaus sū­nus nu­pir­ko sa­vo šu­niui aš­tuo­nis nau­jau­sio modelio „iP­ho­ne“ te­le­fo­nus.
Ket­vir­tus me­tus iš ei­lės, Kau­no se­na­mies­čio bend­ruo­me­nė kvie­čia gy­vū­nų my­lė­to­jus pa­mi­nė­ti Šv. Pra­nciš­kaus, gyvūnų glo­bė­jo, die­ną. 
Lie­tu­vo­je pik­ty­bi­niai na­vi­kai yra an­tro­ji pa­gal daž­nu­mą mir­ties prie­žas­tis po šir­dies ir krau­ja­gys­lių li­gų. Mū­sų ša­ly­je ši klas­tin­ga li­ga kas­met nu­si­ne­ša apie 8 tūkstančius gy­vy­bių. Vė­žio [...]
„Ma­no sū­nus šau­nus ir pro­tin­gas vai­kas, ta­čiau mo­kyk­lo­je jam ne­si­se­ka ir jis gau­na blo­gus pa­žy­mius“, – šiuos žo­džius ne­re­tai ga­li­ma iš­girs­ti iš nu­si­vy­lu­sių tė­ve­lių. 
Tri­me­tis Di­džio­sios Bri­ta­ni­jos pri­ncas Geor­ge'as sek­ma­die­nį li­ko su auk­le ir jau­nes­ne se­su­te pri­nce­se Char­lot­te. Jų tė­vai – pri­ncas Wil­lia­mas su žmo­na Ka­te – to­liau ke­lia­vo po Kanadą be sa­vo [...]
Es­ti­jos bu­riuo­to­ja Ing­rid Puus­ta sek­ma­die­nį ta­po pir­mą­ja mo­te­ri­mi, perp­lau­ku­sia Bal­ti­jos jū­rą bur­len­te. Ji nuo Fo­rio sa­los ne­to­li Šve­di­jai pri­klau­san­čio Got­lan­do nu­plau­kė iki Kaunispės uos­to Sa­re­mos [...]
Komentarai
Dienos klausimas
Ar reikia izoliuoti Rusiją?
Taip. Kol neišnyks Maskvos agresija, su šia šalimi negali būti bendradarbiaujama 
Ne. Izoliacija tik mažina problemų sprendimo galimybę
Neturiu nuomonės
horoskopai
SVARSTYKLĖS

SVARSTYKLĖS

Vi­są sa­vai­tę ka­muos sa­vi­raiš­kos prob­le­mos. Ypač skaus­min­gai rea­guo­si­te į vi­so­kiau­sio plau­ko su­var­žy­mus ir ap­ri­bo­ji­mus. Iš ap­lin­ki­nių ga­li­te ti­kė­tis tik įvai­riau­sių ban­dy­mų kaip nors pa­si­nau­do­ti ju­mis sa­viems tiks­lams. Penk­ta­die­nis - ri­bi­nė die­na. Daug kas baig­sis ir daug kas pra­si­dės.

Daugiau

Komentuojami