Net skeptikai virsta Kipro gerbėjais

© Lietuvos žinios 2011-10-22 10:25

© Lietuvos žinios

2011-10-22 10:25
Grai­kų mei­lės ir gro­žio dei­vė Af­ro­di­tė, pa­sak le­gen­dos, gi­mė jū­ro­je ir iš­li­po į kran­tą Kip­ro sa­lo­je. Nuo ta­da ji ir va­di­na­ma Af­ro­di­tės ar­ba tie­siog mei­lės sa­la. Tar­kim, su­si­tuok­ti Kip­re sve­tim­tau­čiai ga­li iš­bu­vę kraš­te vos ke­le­tą die­nų, to­dėl mei­lės sa­los pa­va­di­ni­mas Kip­rui iš­ties tin­ka, ra­šo Vai­das MI­KAI­TIS.

Kai Larnakos oro uoste leidžiasi lėktuvas, atrodo, kad jo ratai tuoj tuoj palies žydrą jūros vandenį. Pro orlaivio langą galima įžvelgti paplūdimyje besiilsinčių žmonių akis, asmeninius daiktus. Kai jau atrodo, kad tupiame ant vandens, staiga išnyra pakilimo takas, kuris prasideda tiesiog paplūdimyje, tad leidžiantis šiurpuliukai nugara garantuoti. Larnakos oro uostas nedidelis, bet lėktuvų eismas čia labai intensyvus, mat jis tapo pagrindiniais šalies oro vartais. Anksčiau svarbiausiu buvo Nikosijos oro uostas, bet po okupacijos jis liko turkų pusėje ir iš čia lėktuvai skraido tik į Turkiją.

Siena tarp pietų ir šiaurės

Kipro geopolitinė padėtis sudėtinga, bet labai įdomi. Ilgą laiką buvęs britų valdžioje, visišką nepriklausomybę Kipras atgavo tik 1960 metais. Tada ir prasidėjo problemos, nes dar labiau išryškėjo priešprieša tarp salos gyventojų, kalbančių arba graikiškai, arba turkiškai. Ne kartą buvo įsiplieskę net ginkluoti konfliktai. Galiausiai neapsikęsdama turkų mažumos Kipre persekiojimo, į Kiprą įsiveržė Turkijos kariuomenė ir užėmė šiaurinę šalies dalį, kuri sudaro trečdalį Kipro teritorijos. Visi okupuotoje teritorijoje gyvenantys graikiškai kalbantys kipriečiai, baimindamiesi susidorojimo, pabėgo iš namų į šalies pietus.

Panašiai nutiko ir pietinėje dalyje - turkakalbiai traukėsi į salos šiaurę. Tarp šiaurės ir pietų atsirado aklina siena. Graikiškasis Kipras visiškai prarado Šiaurės Kipro kontrolę. Šiaurės Kipras netrukus paskelbė nepriklausomybę, išsirinko prezidentą, sukūrė kariuomenę ir pasivadino Šiaurės Kipro Turkų Respublika. Į šalį pradėjo imigruoti gyventojai iš Turkijos, mat ji iškart pripažino šį darinį. Tačiau pasaulis neskuba to daryti iki šiol, tad tai - valstybė, kuri neegzistuoja pasaulio žemėlapiuose. Ir Kipro, ir Šiaurės Kipro Turkų Respublikos sostinė yra Nikosija. Joje tiesiog miesto senamiesčiu eina valstybės siena, o pats miestas vadinamas paskutine padalyta sostine pasaulyje.

Dabar valstybių santykiai šiek tiek atšilę. Iki tol, kol Kipras įstojo į Europos Sąjungą (ES), siena tarp jų buvo aklinai uždaryta, bet paskui graikų Kipras buvo priverstas ją atidaryti, nes ES į savo gretas Kiprą priėmė kaip vientisą valstybę, kurioje sienų būti negali.

Karšta ir padorios kainos

Kipras bene viena populiariausių atostogų salų Viduržemio jūroje, esą čia geriausia ilsėtis liepą ir rugpjūtį. Manau, tinkamiausias metas - rugsėjis, tada dar pakankamai karšta, mažiau turistų ir padoresnės kainos.

Savarankiškai į Kiprą nukeliauti nesudėtinga, tačiau nepigu. Oro linijos sezono metu retai pardavinėja pigių skrydžių bilietus į Kiprą, bet mums netikėtai pavyko rasti bilietus, kainuojančius 600 litų.

Kadangi didelę valstybės pajamų dalį duoda turizmas, juo tinkamai pasirūpinta. Beveik viską galima patogiai suplanuoti dar sėdint namie. Net per atostogų įkarštį vietų apsigyventi Kipre visada galima rasti. Iš Lietuvos visam kelionės laikui užsisakėme trijų kambarių apartamentus, už 8 kilometrų nuo Larnakos miesto. Draugai Lietuvoje užsiminė, kad apartamentų nuomos kaina nesiskiria nuo kainų Palangoje.

Patogiausia - automobiliu

Nedidelės Kipro salos visus įdomiausius objektus galima pasiekti per pusdienį ir tą pačią dieną grįžti. Tačiau tai įmanoma padaryti tik išsinuomojus automobilį. Traukinių Kipre nėra, o keliauti autobusais ne visada patogu, mat jie kursuoti liaujasi gana anksti. Nors kelionė po kraštą automobiliu tikrai brangiausia, bet patogiausia ir greičiausia. Naujutėlio automobilio nuoma - 40 eurų parai.

Kipre eismas vyksta kairiąja puse, todėl lietuviui vairuotojui reikės šiek tiek laiko priprasti. Nors internete teigiama, esą Kipro vairuotojai gana nemandagūs ir agresyvūs, aš to nepajutau. Galbūt todėl, kad visi nuomojami automobiliai žymimi specialiais raudonais numeriais, o vietos vairuotojai tampa atsargesni išvydę žioplą užsienietį, galintį supainioti net eismo juostas.

Nuomotu automobiliu vykti į Šiaurės Kiprą gali būti rizikinga. Teisiškai tai leistina, turkai mielai įsileidžia turistų automobilius iš graikų Kipro. Tačiau vienos nuomos bendrovės draudžia vykti į Šiaurės Kiprą, kitos perspėja, kad įvykus nelaimei, jokia pagalba nebus suteikta ir suktis iš bėdos turės patys keliautojai, mat įsigytas draudimas Šiaurės Kipre negalioja. Tačiau mes negalėjome praleisti progos ten nuvykti. Rizikavome ir, neįspėję nuomos bendrovės, automobiliu visai dienai išvykome į Šiaurės Kiprą.

Viskas baigėsi sėkmingai, nors važiuoti be draudimo ir nėra labai malonu. Grįžtant į graikų Kiprą pasieniečiai tikrina automobilių bagažines, tad rekomenduotina iš anksto išsiaiškinti, kokius daiktus galima gabenti per sieną. Ir graikų, ir turkų Kipro gyventojai labai draugiški ir turistams stengiasi padėti, jei tik gali.

Žaviausia dalis - siena

Nikosija - didžiausias ir svarbiausias Kipro miestas, jo sostinė. Sakoma, kad ji - paskutinė pasaulyje sostinė, priklausanti dviem valstybėms, kur per vidurį miesto nutiesta siena. Ji - žaviausia sostinės dalis. Vaizdžiai kalbant, tai siena, kurią kirtus patenkama į kitą žemyną. Graikų Kipro Nikosijoje yra Europa: sutvarkytas, išpuoselėtas senamiestis, europietiškas jaunimas, restoranų tinklai, eurai, turistai. Turkų Kipro pusėja prasideda Azija su mečetėmis, turkų restoranėliais, kebabais, turkiškomis lyromis, Atatiurko skulptūromis, klaidžiomis senamiesčio gatvelėmis, atlapotomis gyvenamųjų namų durimis, besibarančiomis šeimomis ir pulkais vaikų, gainiojančių kamuolį senamiesčio gatvelėmis. Tai siena tarp Europos ir Azijos.

Miestas vaiduoklis

Be Nikosijos, turbūt patraukliausia ir įdomiausia Šiaurės Turkijos vieta yra Famagustos miestas, dar vadinamas miestu vaiduokliu. Prieš Kipro padalijimą Famagusta buvo klestintis, populiariausias ir turtingiausias krašto kurortas, kuriame daugiausia gyveno graikai. Tačiau jie, prie miesto artėjant turkų armijai, per keletą valandų paliko namus. Pabėgo apie keturis penktadalius miesto gyventojų, ir miestas akimirksniu tapo vaiduokliu su sutvarkytais, bet tuščiais namais, viešbučiais, restoranais. Ilgainiui jis buvo apgyvendintas turkų naujakuriais, atgijo, tapo vėl gyvas, bet buvusios šlovės ir gerovės nesusigrąžino iki šiol. Kad ir kaip ten būtų, Famagusta vis tiek viena įdomiausių Šiaurės Kipro vietovių. Ji yra vos už keleto kilometrų nuo sienos. Mes gi daugiausia laiko leidome pietinėje salos dalyje.

Kipro Palanga

Kipras garsus puikiu oru, žydra bei šilta jūra ir paplūdimiais. Deja, paplūdimiai daugiausia akmenuoti arba padengti mums neįprastu dulkėtu smėliu, todėl visur už keletą eurų nuomojami gultai. Tačiau smėlėtų paplūdimių vis dėlto yra - šalies rytuose, vos kelis kilometrus nutolęs nuo Kipro linksmybių sostinės Agia Napos įsikūręs Protaro miestelis, o jo paplūdimyje "Fig Tree" nuostabiai baltas, švarus smėlis ir skaidrus jūros vanduo. Mačiau daug paplūdimių Kipre, bet šis paliko didžiausią įspūdį.

Agia Napa - savotiška Kipro Palanga. Linksmybės, triukšmas, atrakcionai, muzika ir vakarėliai ten ūžauja laisvai, todėl norintieji gerai pasilinksminti turėtų vykti būtent ten. Daugiau niekuo miestas neišsiskiria, viskas labai komerciška, skirta turistams. Tačiau pavažiavus tolėliau į rytus driekiasi nuostabios vietovės, vadinamos Jūros urvais ir Žydrosiomis mariomis. Tai įspūdingos jūros išgraužtos olos, nuo kurių atsiveria nepaprastas vaizdas į vandenyną.

Afroditės gimimo vieta

Larnaka - trečias pagal dydį Kipro miestas. Pats miestas nėra įspūdingas, tačiau jo Makenzio paplūdimys garsus ir populiarus visame Kipre. Tai barų, restoranų, muzikos, triukšmo ir puikios nuotaikos paplūdimys. Neišdildomą įspūdį palieka tai, kad šalia jo... Larnakos oro uosto nusileidimo takas. Maudaisi jūroje ar guli paplūdimyje, o tiesiog virš galvos praskrieja įspūdingas laineris. Iš susižavėjimo net sulaikai kvapą. Tuo metu poilsiautojai tarsi pagal komandą užverčia galvas aukštyn. Lėktuvų stebėtojams Makenzio paplūdimys yra tikras rojus. Taip arti žmogaus besileidžiančių lėktuvų nesu matęs niekur pasaulyje.

Važiuojant nuo Larnakos į šalies pietus privažiuojamas antras pagal dydį Limasolio miestas. Tai pagrindinis Kipro uostamiestis su įspūdingo dydžio laivais. Limasolyje graži palmių giraitėmis apsodinta krantinė, o paplūdimiai prasideda tiesiog mieste.

Judant iš Limasolio Pafos miesto link privažiuojama Afroditės gimimo vieta. Šioje vietoje, pasak legendos, Afroditė išlipo į krantą. Aplinkui labai gražu, kalnuota, uolėta, galima sustoti ir smagiai išsimaudyti. Tiesa, ten visada gausybė žmonių, nes stoja daug ekskursijų autobusų. Dažniausi turistai - rusai.

Nematoma trauka

Pafoso miestas šalies vakaruose. Graikų romėnų laikais jis buvo Kipro sostine. Dabar tai vienas populiariausių Kipro kurortų. Visas miestas įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldą. Miestas žymus dėl savo archeologinio parko, kuriame galima apžvelgti senovės graikų dievų šventyklų griuvėsius ir viduramžių tvirtoves. Taip pat yra nedidelis uostukas ir žavi krantinė, kur apstu restoranų, kitų linksmybių vietų.

Kipras populiarus ne tik tarp poilsiautojų, bet ir tarp sezoninių darbuotojų, mat vasarą čia darbuojasi daugybė užsieniečių. Dauguma jų nemoka graikiškai, tačiau vietos gyventojai jiems pakankamai tolerantiški ir nesibodi paplūdimio bare užsisakyti ne gimtąja, o anglų kalba.

Prieš skrisdamas į Kiprą, į lietuvaičių alpėjimus, kokia tai nuostabi šalis, žvelgiau gana skeptiškai. Toks įspūdis dar labiau stiprėjo išvydus karščio išdegintą žemę, akivaizdžiai trūko žalumos. Tačiau po savaitės buvo gaila išvykti. Kipras neabejotinai turi nematomą trauką ir artėjant atostogų metui vėl verčia kreipti mintis į meilės deivės Afroditės gimtinę.

Tavo komentaras
Vardas: * El.paštas:
Komentaras: *
Skaityti visus komentarus (6)
zyle  78.62.175.104 2013-12-31 21:42:31
gal ir puiku bet man skausminga
2 1  Netinkamas komentaras
panda  193.219.180.249 2011-10-30 11:12:35
visiškai sutinku su autorium-pamilti Kiprą gali ir skeptikas.Žavi ramybė,neskubėjimas.Atrodo tarsi patekai į kitą laikmetį.Svajoju dar sugrįžti.
2 1  Netinkamas komentaras
vietine  109.105.252.228 2011-10-24 12:58:37
ir ilsetis ir gyventi smagu. gyvenu cia jau 3 metus ir kiekvienais metais mane lanko ir atostogauti atvyksta vis daugiau draugu ir giminiu, visi iki siol buvo labai suzaveti ir patenkinti.
2 1  Netinkamas komentaras
:  213.207.137.5 2011-10-23 08:42:50
(grazu :) puikus geranoriskas komentaras, o ne, kaip dazniausiai lietuvaiciams budinga, priekabiu ieskojimas.
2 1  Netinkamas komentaras
Vietinis 2  213.140.205.165 2011-10-22 13:28:55
lsetis gal ir smagu. Taciau gyventi pastoviai....labai verta pagalvoti....
2 1  Netinkamas komentaras
Vy­riau­sio­ji tar­ny­bi­nės eti­kos ko­mi­si­ja (VTEK), bend­ra­dar­biau­da­ma su Vy­riau­sia­ja rin­ki­mų ko­mi­si­ja (VRK), pa­ly­gi­no, ko­kius pri­va­čius in­te­re­sus dek­la­ruo­ja kan­di­da­tai į Sei­mą šioms abiem ins­ti­tu­ci­joms. [...]
Sei­mo pir­mi­nin­kė Lo­re­ta Grau­ži­nie­nė ti­ki­si, kad jos pa­teik­tas Sei­mo sta­tu­to pa­tai­sas dėl par­la­men­ta­rų iš­ei­ti­nių su­ma­ži­ni­mo pri­ims dar šios ka­den­ci­jos par­la­men­tas, nors ki­lus ginčams dėl svars­ty­mo [...]
Len­ki­jos prem­je­rė Bea­ta Szyd­lo tre­čia­die­nį pa­sky­rė įta­kin­gą plė­tros mi­nis­trą Ma­teus­zą Mo­ra­wiec­kį Fi­nan­sų mi­nis­te­ri­jos va­do­vu, pert­var­kiu­si sa­vo prieš­ta­rin­gai ver­ti­na­mą dešiniojo spar­no vy­riau­sy­bę.
Iz­rae­lio ly­de­riai ir mi­nios ge­din­čių žmo­nių ket­vir­ta­die­nį su­si­rin­ko aikš­tė­je prie par­la­men­to ati­duo­ti pa­sku­ti­nės pa­gar­bos bu­vu­siam pre­zi­den­tui ir No­be­lio pre­mi­jos laureatui Shi­mo­nui Pe­re­sui.
An­tra­die­nį Anykš­čiuo­se, ant Šei­my­niš­kė­lių pi­lia­kal­nio, pra­de­da­ma sta­ty­ti medinė Vo­ru­tos pi­lis.
1893 me­tų rugp­jū­tį Vil­niu­je įvy­ko IX Ru­si­jos im­pe­ri­jos ar­cheo­lo­gų su­va­žia­vi­mas. Ruo­šian­tis jam rink­ta in­for­ma­ci­ja apie lie­tu­viš­kų gu­ber­ni­jų – Šiau­rės va­ka­rų kraš­to is­to­ri­ją. Tam bu­vo [...]
Spa­lio 1 ir 2 die­no­mis Pa­ne­vė­žio Juo­zo Mil­ti­nio dra­mos tea­tre įvyks iš­skir­ti­nė prem­je­ra – gar­saus len­kų ki­no ir tea­tro re­ži­sie­riaus, sce­na­ris­to, pro­diu­se­rio Krzysz­to­fo Zanussio „Hyb­ris (Pui­ky­bė)“. [...]
Ka­dai­se, so­viet­me­čiu, tai bu­vo mies­te­lio ar kai­mo kul­tū­ros na­mai, ku­riuos sta­tant bu­vo sie­kia­ma už­gož­ti vie­tos baž­ny­čią. Da­bar kai ku­rie jų te­be­vei­kia, ki­ti ap­leis­ti, o kai kurių pa­tal­po­mis nau­do­ja­si [...]
Jau vie­nuo­lik­tus me­tus iš ei­lės ru­duo moks­lei­viams aso­ci­juo­ja­si ne tik su mo­kyk­li­ne ru­ti­na, bet ir su jiems skirtais pra­smin­gais fil­mais.
Nau­jau­sias re­ži­sie­riaus Ig­no Miš­ki­nio dar­bas – tai tre­čia­sis jo pil­no me­tro fil­mas, po sėk­min­gai pa­si­ro­džiu­sių „Di­rin­gas“ ir „Ar­ti­mos švie­sos“.
Trims Bal­ti­jos ša­lims po il­gų ir su­dė­tin­gų de­ry­bų pa­sie­kus su­si­ta­ri­mą, kad eu­ro­pi­nės ge­le­žin­ke­lio ve­žės pro­jek­to „Rail Bal­ti­ca“ ran­gos kon­kur­sai bū­tų skel­bia­mi ne tik per bend­rą įmo­nę, [...]
„Šian­dien Vil­niu­je pra­de­da­me sta­ty­ti vie­ną di­džiau­sių ener­ge­ti­kos ob­jek­tų ne­prik­lau­so­mos Lie­tu­vos is­to­ri­jo­je – bio­ku­ro ir ko­mu­na­li­nių at­lie­kų ko­ge­ne­ra­ci­nę elek­tri­nę. Ji svar­bi ne tik Vil­niui, [...]
Tau­ra­gės kraš­to mu­zie­jus pri­sta­to so­viet­me­čio pra­džią Lie­tu­vo­je pri­me­nan­čią NKVD būs­ti­nę su au­ten­tiš­ko­mis su­lai­ky­mo, tar­dy­mo ka­me­ro­mis ir kar­ce­riu. Mu­zie­jaus lan­ky­to­jams bus su­tei­kia­ma pro­ga [...]
Baig­tas svar­bus Ve­liuo­nos Švč. Mer­ge­lės Ma­ri­jos Ėmi­mo į dan­gų baž­ny­čios (Jur­bar­ko raj.) tvar­ky­bos dar­bų eta­pas. Jo me­tu res­tau­ruo­ti Vy­tau­ti­ne va­di­na­mos baž­ny­čios pa­ma­tai ir fa­sa­dai. Šie­met [...]
Žir­gų lenk­ty­nės Lie­tu­vo­je vis po­pu­lia­rė­ja, o šį spor­tą pa­ma­tę žiū­ro­vai lie­ka su­ža­vė­ti – taip tei­gia lenk­ty­nių Lie­tu­vo­je or­ga­ni­za­to­rė Eve­li­na Kol­bas­nik. Pir­mą sezoną lenk­ty­nes ren­gu­si [...]
Šeš­ta­die­nį Šiau­lių Zok­nių reg­bio sta­dio­ne bus karš­ta. Bū­tent čia vyks le­mia­mos ir in­tri­guo­jan­čios dvie­jų Šiau­lių gran­dų rung­ty­nės dėl reg­bio „Top“ lygos nu­ga­lė­to­jo var­do.
Shi­mo­nas Pe­re­sas, ku­ris mi­rė tre­čia­die­nį bū­da­mas 93 me­tų, du­kart ėjo prem­je­ro par­ei­gas ir, at­si­sa­kęs sa­vo anks­tes­nių ka­rin­gų pa­žiū­rų, ini­ci­ja­vo pa­stan­gas siek­ti taikos su pa­les­ti­nie­čiais, [...]
Kas­kart į Lie­tu­vą ar­ti­mų­jų, gi­mi­nių ir bi­čiu­lių ap­lan­ky­ti at­vyks­tan­ti ži­no­mo po­li­ti­ko, vi­suo­me­ni­nin­ko, gy­dy­to­jo Ka­zio Bo­be­lio naš­lė Da­lia Bo­be­lie­nė iš­vys­ta ge­rų po­ky­čių. Šįsyk ją itin [...]
Pi­gi ir leng­vai pa­ga­mi­na­ma sin­te­ti­nė kau­lų me­džia­ga, im­plan­tuo­ta žiur­kių stu­bu­ruo­se ir bež­džio­nių kau­ko­lė­se, sti­mu­liuo­ja kau­li­nio au­di­nio vys­ty­mą­si, trečiadienį pra­ne­šė moks­li­nin­kai.
Ty­ri­mų duo­me­ni­mis, be gim­to­sios kal­bos di­džio­ji dau­gu­ma lie­tu­vių mo­ka bent vie­ną už­sie­nio – pa­gal šią sta­tis­ti­ką esa­me vie­na iš pir­mau­jan­čių ša­lių Eu­ro­po­je. Vis dėl­to šiais lai­kais vie­nos [...]
Žvar­bus ūžau­jan­tis vė­jas, snie­go pus­nys, ap­šar­mo­ję lan­gai ir... kak­tu­sai? Ne, tai ne fan­ta­zi­jos, o vi­siš­kai rea­lus vaiz­das: lie­tu­viš­ką žie­mą iš­tve­rian­tys ir lau­ke vi­sus metus ga­lin­tys aug­ti [...]
Pa­si­bai­gus mau­dy­mo­si se­zo­nui ir api­bend­ri­nus mau­dyk­lų van­dens ko­ky­bės ty­ri­mų re­zul­ta­tus, nu­sta­ty­ta, kad šį mau­dy­mo­si se­zo­ną šva­riau­sias van­duo bu­vo Tau­ra­gės ir Tel­šių aps­kri­ty­se.
Pra­si­dė­jo tarp­tau­ti­nė Par­yžiaus (Pra­ncū­zi­ja) au­to­mo­bi­lių par­oda, o be­ne svar­biau­sia jos nau­jie­na – kon­cep­ci­nis elek­tro­mo­bi­lis „Volks­wa­gen I.D. Con­cept“, ku­rio se­ri­ji­nė versija pa­si­ro­dys, de­ja, [...]
Spe­cia­lis­tai ra­gi­na gy­ven­to­jus, nu­spren­du­sius įsi­gy­ti nau­do­tą au­to­mo­bi­lį, ne­pa­si­ra­ši­nė­ti su­tar­čių, ku­rios su­da­ro­mos ne­va su už­sie­nio pi­lie­čiais, nors au­to­mo­bi­lio pre­kei­vis yra vie­ti­nis gy­ven­to­jas.
Lie­tu­vos ši­lu­mos tie­kė­jų aso­cia­ci­ja dau­gia­bu­čius pri­žiū­rin­čias or­ga­ni­za­ci­jas, ku­rios ne­spė­jo lai­ku par­uoš­ti na­mų vi­daus šil­dy­mo ir karš­to van­dens sis­te­mų ar­tė­jan­čiam šildymo se­zo­nui, par­agi­no [...]
Sti­lin­gi me­di­niai lip­du­kai jū­sų kom­piu­te­riui? Tam­so­je švie­čian­tis bu­me­ran­gas? O gal­būt prie sta­lo prie sta­lo tvir­ti­na­ma ap­lin­kai draugiška šiukš­lių dė­žė? 
Šis mar­gas­pal­vė drau­gu­tė ma­nais į jū­sų mei­lę ar­tė­jant šal­tu­kui ga­li pa­siū­ly­ti sa­vo ši­lu­mą, darbš­čias „ma­sa­žo“ le­te­nė­les bei ra­my­bės su­tei­kian­tį mur­ki­mą. Mėlynakei smul­ku­tei ka­ty­tei [...]
Ki­ni­jos mi­li­jar­die­riaus sū­nus nu­pir­ko sa­vo šu­niui aš­tuo­nis nau­jau­sio modelio „iP­ho­ne“ te­le­fo­nus.
Įtam­pa, stre­sas, prieš­iš­ku­mas, pyk­tis, dep­re­si­ja, ne­ri­mas, pa­vy­das. Ko­kią įta­ką svei­ka­tai da­ro vi­sos šios ne­igia­mos emo­ci­jos? Jos – tar­si kli­jai, la­šas po lašo užk­li­juo­jan­tys  šir­dį [...]
Moks­li­niai ty­ri­mai ro­do, kad net apie treč­da­lis vi­sų nėš­tu­mų bai­gia­si per­si­lei­di­mu, be to, pa­si­tai­ko at­ve­jų, kai jis įvyks­ta taip anks­ti, kad mo­te­ris nė ne­spė­ja su­ži­no­ti, kad lau­kė­si. To­kių [...]
Pe­ru pie­tuo­se pa­upį tvar­kę dar­bi­nin­kai ap­ti­ko da­lį se­no­vės in­kų al­to­riaus, ku­ris bu­vo lai­ko­mas din­gu­siu, tre­čia­die­nį pranešė Kul­tū­ros mi­nis­te­ri­ja.
Aji Cha­ra­pi­ta rū­šies ai­trio­ji pa­pri­ka yra maž­daug žir­nio dy­džio. Kaip skel­bia­ma, ki­log­ra­mas šių prie­sko­nių ga­li kainuoti tūks­tan­čius eu­rų.
Komentarai
Dienos klausimas
Ar išvados dėl numušto Malaizijos keleivinio lėktuvo pakeis Vakarų politiką Rusijos atžvilgiu?
Taip. Vakarai su Rusija elgsis griežčiau
Ne. Toliau bus vykdoma "dialogo ir kompromiso paieškos" politika
Išvados dar labiau išgąsdins Vakarus. Pozicija Maskvos atžvilgiu taps švelnesnė
Man nerūpi
horoskopai
SVARSTYKLĖS

SVARSTYKLĖS

Vi­są sa­vai­tę ka­muos sa­vi­raiš­kos prob­le­mos. Ypač skaus­min­gai rea­guo­si­te į vi­so­kiau­sio plau­ko su­var­žy­mus ir ap­ri­bo­ji­mus. Iš ap­lin­ki­nių ga­li­te ti­kė­tis tik įvai­riau­sių ban­dy­mų kaip nors pa­si­nau­do­ti ju­mis sa­viems tiks­lams. Penk­ta­die­nis - ri­bi­nė die­na. Daug kas baig­sis ir daug kas pra­si­dės.

Daugiau

Komentuojami