Rojaus salose akistata su rykliu įspūdžių netemdė

MILDA KNIEŽAITĖ   2011-02-04 00:00
MILDA KNIEŽAITĖ
 
2011-02-04 00:00
Plaukiojant po salyną laivu galima kur kas daugiau pamatyti. Asmeninio albumo nuotrauka
Daug ke­liau­jan­tys vil­nie­čiai Al­do­na ir Gin­ta­ras Vyš­niaus­kai sva­jo­ja vie­ną pu­sę me­tų gy­ven­ti Lie­tu­vo­je, o ki­tą, tam­sią­ją ir šal­tą­ją, - ko­dėl gi ne?! - Ha­va­juo­se ar Sei­še­liuo­se.

Indijos vandenyno Seišelių salose keliautojai pajuto ramybę ir nepaprastą ryšį su gamta. Jos rūšių ir formų įvairovė švelnaus, šilto klimato sąlygomis stebino ir džiugino laisvės pojūčiu. Čia nėra triukšmingų barų, klubų ar viešbučių, neveikia ir mobilieji telefonai. Susisiekti su Lietuva galima paštu ir internetiniu ryšiu, tačiau jis nėra pigus ir greitas, nes užtikrinamas tik per palydovus. Ar ne puikus būdas bent trumpam ištrūkti ir pasislėpti?!

Vietoj viešbučio - laivas

Kai Vyšniauskai lankėsi Seišelių salyne prieš porą metų, Lietuvoje dar nebuvo organizuojamos tokios kelionės. Sutarė keliauti penkiese su bendraminčiais. Kaip pasakojo Gintaras, Seišeliai turbūt yra vienos arčiausiai Lietuvos esančių salų prie pusiaujo. Iš Vilniaus per Frankfurtą į sostinę Viktoriją Mahės saloje nuskrido maždaug per aštuonias valandas. Tuo metu kelionė lėktuvu į Havajus trunka daugiau kaip 20 valandų. Keliautojai nusprendė iš karto užsisakyti laivą, nes žinojo, kad vis tiek reikės daug plaukioti tarp salų, tad bus kartu ir viešbutis, ir transporto priemonė. Šitaip turbūt ir labiau apsimoka: pamatai daugiausia už mažiausią kainą.

"Gyvendamas vienoje vietoje ir tik kur nors nuplaukdamas nepajunti tos ypatingos atmosferos ir viso gamtos grožio, nes kiekvienoje saloje jis šiek tiek kitoks, - pasakojo Aldona. - Dėl to ir skridome, kad pamatytume salas, šiek tiek jose pabūtume. Buvome girdėję, kad jos - vienos gražiausių pasaulyje, vadinamos net Rojaus salomis."

Seišeliuose keliautojai praleido septynias dienas ir džiaugėsi, kad pasisekė, nes 42 metrų ilgio jachta, be aštuonių žmonių įgulos, plaukė tik 11 turistų: penki lietuviai, dvi draugės iš Šveicarijos, pora iš Olandijos ir jaunavedžiai iš Vokietijos. Nors būtų tilpęs 21 keleivis, tik tiek jų susirinko rugsėjo mėnesį. Žodžiu, komfortas daug geresnis nei viešbutyje: ne tik puikus ir profesionalus aptarnavimas, bet ir įspūdingas maitinimas. Tarkime, čia pat pagauta didžiulė žuvis patiekiama pietums. Rytą keliautojai atplaukdavo prie kurios nors salos, išlipdavo, pasimaudydavo, apžiūrėdavo vietos įdomybes ir nakčiai vėl grįždavo į laivą. Numatytas maršrutas galėjo būti keičiamas, atsižvelgiant į turistų pageidavimus.

Nugalėjus baimę

Vandens sporto mėgėjams Seišeliai taip pat tikras rojus. Salyne - vienos geriausių pasaulyje vietų nardyti. Jei nori paplaukioti su akvalangu, sėdi į katerį ir nugabena, kur reikia. Vanduo šiltas, skaidrus ir tikrai yra ką pasižiūrėti po vandeniu. Gintarui tame rojuje neišdildomą įspūdį paliko pirmas susidūrimas su rykliu.

"Nardau, nardau, staiga žiūriu - keistos akys visai šalia. Vos už kelių metrų ryklys plaukia! Net nežinojau, kad ten jų yra", - prisiminė keliautojas.

Apie ryklius pripasakota visokių baisybių, tačiau Seišeliuose vietos gyventojai tikino, kad nėra buvę atvejo, jog užpultų žmogų. Dažniausiai lankomose salelėse nuolat budi po vieną sargą. Jis stebi apylinkes ir panašiai kaip mūsų gelbėtojai - plaukiojančius ar nardančius žmones. Aldonai, labai bijojusiai giliau nerti dėl ryklių, toks budėtojas patarė, kad svarbiausia - nugalėti baimę, ir pamokė, kaip reikia elgtis.

Šiek tiek erotikos

Salyno branduolį sudarančios keturios salos yra, kaip pabrėžė Gintaras, ne vulkaninės kilmės, o tarsi granitinės kalnų viršūnės. Todėl labai įdomios jų formos - lyg būtų sumesta keliasdešimt puntukų vienas ant kito. Aldonai tie įvairių formų ir linijų akmenys priminė šokančias skulptūras. Tokiais riedulių kalnais buvo smagu laipioti.

Daugiau kaip šimto Seišelių salų ir salelių bendras plotas - 455 kvadratiniai kilometrai. Nedaug ir žmonių. Didžiausioje Mahės saloje (ten įsikūrusi ir Viktorija - viena mažiausių pasaulyje sostinių) gyvena apie 80 proc. iš maždaug 85 tūkst. visų gyventojų. Panašiai tiek žmonių turi Alytus.

Vieną iš keturių pagrindinių salų - Silueto - išgarsino čia filmuotas visame pasaulyje žinomas erotinis filmas "Emanuelė". Antrą pagal dydį Prasleno salą - sunkiausi pasaulyje kokoso riešutai coco-de-mer. Lietuviškai - jūrų riešutai, nes išlikusioje legendoje pasakojama, kad juos į krantą išmesdavo jūra. Vadinamosios seišelinės lodoicės (Lodoicea maldivica) būna vyriškos ir moteriškos. Vyriškosios stebina didžiuliais, iki metro ilgio, žirginiais, o moteriškų palmių dvejus metus brandinami maždaug 20 kilogramų riešutai iš tikrųjų primena moteriškas formas. Arabų šalyse jie laikyti išskirtiniais afrodiziakais, dėl pačių vaisių retumo prieinami tik sultonams ir jų aplinkos žmonėms. Pirmoji laivu atplukdyta siunta buvo vos ne aukso vertės. Vesti vaisius palmės pradeda 20-40 metų, ir saloje kiekvienas riešutas numeruojamas, nes per dieną jų sunoksta gal tik keletas. Vilniečiai parsivežė tokio numeruoto riešuto kevalą - visą vaisių būtų buvę per sunku gabenti. Ten jie vietoje ir išgrandomi turistams, perkantiems kevalą kaip suvenyrą vien dėl formos gražumo. Vaisiaus skonis, pasak Aldonos, šiek tiek primena braziliškus riešutus.

Į UNESCO pasaulio paveldą įtrauktame priešistoriniame miške auga šešių endeminių, tik Seišeliuose aptinkamų, rūšių palmės. Didžiausiame pasaulyje kokoso palmių gojuje iš viso auga beveik 4 tūkst. medžių.

Atskris sušvilpus

Keliautojai aplankė iš viso septynias salas. Jose gėrėjosi augalų ir gyvūnų gausa bei niekur kitur neaptinkamomis jų rūšimis. Pavyzdžiui, didžiuliais, maždaug metro skersmens, jūros ir sausumos vėžliais. Jų rezervate, kaip sakė Aldona, gyveno ir beveik 200 metų galiūnas. Šiam vėžliui ant kupros atsisėdęs turistas - vienas niekas!

La Digo sala įdomi dėl daugybės paukščių. Ji taip ir vadinama - Paukščių sala. La Dige sparnuočiai visai nebaikštūs, galima net paglostyti. Vaikštai tarp jų pats baimindamasis, kad tik neužmintum, nes čia pat ir lizdai, kuriuose jie peri. Tik Seišeliuose aptinkama juodųjų papūgų ir vienintelių neskraidančių Indijos vandenyno

paukščių - baltakaklių. Paukščių rezervatas itin saugomas, ten galima lankytis tik su gidu, tačiau, kaip ir visame salyne, juntamas ypatingas gyvūnų ir žmonių ryšys.

Gal poros šimtų metrų skersmens salelę netoli pagrindinės Mahės salos prieš keletą dešimtmečių nusipirko britų mokslininkas ornitologas. Jis ten gyvena vienas. Kaip pasakojo keliautojai, piltuvo formos, medžiais apaugusios salelės pakrantėje esantis užrašas skelbia, kad sumokėjus 10 eurų galima užeiti. Pasitiko maždaug 80 metų liesas, tvirtas vyras. Jis ir apsodino salą, puoselėdamas vietinių augalų retąsias rūšis. Brito namuose - visi civilizacijos patogumai. Pas jį renkasi ir Seišelių salyno Rotary klubas.

Ornitologas nuolat bendrauja su paukščiais. Užtenka jam sušvilpti - bemat visas pulkas atskrenda prie lesalo, patrupinto tiesiog namo viduje. Langų nėra, žaliuzės pakeltos. Palesę paukščiai vėl visu pulku išskrenda. Specialiai įrengti latakai vėžliams, kad nebūtų sunku lipti per akmenis. Jie taip pat žino, kad gaus maisto, ir praalkę atplaukia į salą.

Vilniečiai svarstė apie galimas investicijas Seišelių salose, tačiau sulaikė kai kurie apribojimai. Tarkime, lengvai gali išsikeisti eurus į Seišelių rupijas ir nusipirkti namą, tačiau pardavęs jį jau turi gauti leidimą vietinei valiutai iškeisti į eurus ar dolerius. Taip stengiamasi apsaugoti labai pažeidžiamą mažos šalies ekonomiką, kurios pagrindinis variklis - užsienio turizmas. Valdžia skatina užsienio investicijas mokesčių ir kitomis lengvatomis. Nekilnojamojo turto agentūros siūlo įsigyti kotedžus dirbtinėse salose. Jos specialiai supilamos, nes norima įrengti zoną, kurioje būtų galima lengviau investuoti ir prekiauti užsienio valiuta. Kaip teigė Gintaras, nemažai užsieniečių, anglų ar prancūzų, yra įsigiję antrus ar trečius namus Seišeliuose ir atskrenda čia tiesioginiais reisais net savaitgaliui.

Nesiliaujant stebėtis

Salyno gyventojai - labai atviri ir draugiški. Aldona pasakojo, kad sostinėje Viktorijoje ją užkalbino vienas indas, taip pat ornitologas, turintis didžiulę kriauklių kolekciją ir propaguojantis sveiką gyvenseną. Sutarė, jog kada nors pas jį atvažiuos paklausyti paskaitų ir dalyvauti mokymuose, kaip tinkamai maitintis bei gaminti valgį.

Keliautojai lankėsi ir Viktorijos turguje - vieninteliame Seišelių salose. Kitur vaisiais, žuvimis ar vietinių amatininkų gaminamais suvenyrais prekiaujama ant mažų prekystalių pakelėse, tačiau prekeiviai neįkyrūs ir nesiūlo vienas per kitą savo prekių.

Be tradicinių suvenyrų, t. y. coco-de-mer riešuto kevalo ar didžiulės kriauklės, vilniečiai iš Seišelių parsivežė ir labai įdomų nežinomo medžio vaisių, tiesiog rastą nukritusį ant žemės vienoje saloje. Jį galima suskaidyti į skirtingų formų gabaliukus ir vėl sudėlioti kaip lego į apvalų kamuoliuką.

Jau daugelį metų vis kur nors keliaujantys vilniečiai nesiliauja stebėtis, gal todėl ir nenustygsta vietoje. Jau spėjo aplankyti turbūt visas Europos valstybes. Vėliau - vis tolimesnės, egzotiškesnės šalys. Kasmet kur nors susiruošia ir atranda, pamato, pajaučia ką nors nauja, nepatirta.

Trumpai

Dar negyvenamas salas pirmieji atrado arabai. 1505 metais į jas atplaukė portugalai. Salas, kaip tranzitinį tašką tarp Azijos ir Afrikos, lankė piratai. 1756 metais jas pradėjo kontroliuoti prancūzai. Salos buvo pavadintos Prancūzijos finansų ministro Jeano Moreau de Sechelles'io vardu. 1814 metais po įtemptų kovų Seišeliai atiteko britams. 1976-aisiais salynas iškovojo visišką nepriklausomybę.

***

Ar brangu praleisti savaitę Seišeliuose? Skrydis "Condor" oro linijomis Vilnius-Frankfurtas-Viktorija-Frankfurtas-Vilnius kainavo apie 2500 litų. Be "Condor" oro linijų, į Seišelius skraidina "Emirates", "Qatar Airways" ir "Air Seychelles". Pasirinkti, kur apsigyventi, taip pat galima pagal savo skonį ir kišenę: nakvoti paplūdimyje nemokamai, nuomotis dviejų kambarių butą per 50 metrų nuo vandenyno už 300 litų nakčiai, užsisakyti vilą išskirtinėje poilsiavietėje Fregatos saloje už 10 tūkst. litų per parą ar leistis į trijų-septynių dienų kruizą jachta už maždaug 2-7 tūkst. litų.

Tavo komentaras
Vardas: * El.paštas:
Komentaras: *
Komentarai
Deiviui,  213.197.157.158 2013-03-26 16:03:06
Na ir durnas tu,Deivi.Tipiskas lietuvis: piktas,pavydus,pagiezingas. Saunu,kad zmones gali keliauti ir savo ispudziais pasidalinti su visais,ne tik su artimaisiais.As visada su malonumu skaitau apie keliones,gal kuri salis,patirti ispudziai, sudomins ir mane.
2 0  Netinkamas komentaras
asta  86.38.254.221 2013-03-26 16:03:06
labai pavydziu tokiu sauniu ispudziu
2 0  Netinkamas komentaras
Deivis  87.247.86.90 2013-03-26 16:03:06
Dykaduoniavimas elementarus. Lietuvos fabrikėliuose jiems reikėtų padirbėti, o ne išsiknisinėti.
2 0  Netinkamas komentaras
Pre­zi­den­tė Da­lia Gry­baus­kai­tė ra­gi­na ge­ne­ra­li­nį po­li­ci­jos ko­mi­sa­rą Li­ną Per­na­vą įver­tin­ti pir­muo­sius po­li­ci­jos pert­var­kos re­zul­ta­tus ir tęs­ti ją tik įsi­ti­ki­nus, kad tai pagerino po­li­ci­jos dar­bą [...]
Itin bran­giai vir­tu­vės įran­kius Lie­tu­vos ka­riuo­me­nei par­da­vu­si bend­ro­vė „No­ta Be­ne“ pri­pa­žįs­ta su­kly­du­si, kad ne­in­for­ma­vo ka­riuo­me­nės, jog „auk­si­nius šaukš­tus“ perpardavė iš Lie­tu­vos [...]
Po­pie­žiaus Pra­nciš­kaus Len­ki­jo­je per Ka­ta­li­kų Baž­ny­čios pa­sau­lio jau­ni­mo die­nų ren­gi­nius nau­do­ti au­to­mo­bi­liai pir­ma­die­nį bu­vo iš­sta­ty­ti auk­cio­ne, o už juos gau­tos lė­šos bus skir­tos Si­ri­jos [...]
Tur­ki­ja dėl įta­ria­mų ry­šių su ne­sėk­min­gu lie­pos 15-osios ban­dy­mu įvyk­dy­ti per­vers­mą at­lei­do 87 žval­gy­bos agen­tū­ros dar­buo­to­jus, an­tra­die­nį pranešė vals­ty­bi­nė ži­niask­lai­da.
An­tra­die­nį Anykš­čiuo­se, ant Šei­my­niš­kė­lių pi­lia­kal­nio, pra­de­da­ma sta­ty­ti medinė Vo­ru­tos pi­lis.
1893 me­tų rugp­jū­tį Vil­niu­je įvy­ko IX Ru­si­jos im­pe­ri­jos ar­cheo­lo­gų su­va­žia­vi­mas. Ruo­šian­tis jam rink­ta in­for­ma­ci­ja apie lie­tu­viš­kų gu­ber­ni­jų – Šiau­rės va­ka­rų kraš­to is­to­ri­ją. Tam bu­vo [...]
Sce­nos erd­vės, de­ko­ra­ci­jų pro­jek­ta­vi­mas, es­ki­zų, brė­ži­nių kū­ri­mas ir rea­li­za­vi­mas, apš­vie­ti­mo par­in­ki­mas – 45-erių bri­tės Es Dev­lin kas­die­nis dar­bas. Sce­nog­ra­fę traukte įtrau­kė spal­vin­gas [...]
Šv. Je­ro­ni­mo pre­mi­ja už nuo­sek­lų, kryp­tin­gą dar­bą, ve­dan­tį lie­tu­vių skai­ty­to­jus į pra­ncū­zų ir fran­ko­fo­niš­ko­sios li­te­ra­tū­ros lo­by­ną ir su­bti­liai jį at­ve­rian­tį tur­tin­ga lietuvių kal­ba šie­met [...]
Klai­pė­dos jau­ni­mo tea­tras (KJT) pa­si­tin­ka penk­tą­jį sa­vo se­zo­ną. Kū­rė­jai nau­ją į star­tą žen­gia su pir­mo­jo mo­nos­pek­tak­lio prem­je­ra ir pla­nuo­ja at­ei­ties dar­bus. Iš­skir­ti­nį KJT re­per­tua­rą jau [...]
Pir­ma­die­nio va­ka­rą rau­do­nas ki­li­mas bus iš­ties­tas nau­jo lie­tu­viš­ko ki­no fil­mo „Se­ne­kos die­na“ kū­ry­bi­nei gru­pei. Pir­mą kar­tą ša­lies is­to­ri­jo­je žiū­ro­vams pri­sta­to­mas fil­mas, prie ku­rio kū­ri­mo [...]
Eu­ro­po­je stip­ri­nant Šiau­rės ir Bal­ti­jos jū­rų pre­ky­bos tink­lą bei gau­siu fi­nan­sa­vi­mu ma­ži­nant uos­tų inf­ras­truk­tū­ros skir­tu­mus, kon­ku­ren­cin­gu­mui vis di­des­nį po­vei­kį da­ro geopolitinė įta­ka ir [...]
Vi­du­ti­nė elek­tros kai­na „Nord Pool“ bir­žos Lie­tu­vos pre­ky­bos zo­no­je pra­ėju­sią sa­vai­tę, rug­sė­jo 19–25 d., bu­vo 36 eu­rai už me­ga­vat­va­lan­dę (EUR/MWh). Tai 8 proc. dau­giau nei anks­tes­nę sa­vai­tę [...]
Ku­lau­tu­vos pa­grin­di­nė mo­kyk­la kar­tu su Ku­lau­tu­vos jau­ni­mo cen­tru bai­gė įgy­ven­din­ti pro­jek­tą, ku­ris įga­li­no at­nau­jin­ti da­lį mo­kyk­los pa­tal­pų ir jo­se įkur­ti vai­kų die­nos cen­trą su at­vi­ra erd­ve [...]
Jau be­veik mė­nuo, kai Tau­ra­gės ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nis­tra­ci­jos val­di­nin­kai ka­va iš me­ri­jos pa­sta­te sto­vin­čio apa­ra­to ga­li mė­gau­tis kiek šir­dis gei­džia, nes už ją mokėti ne­rei­kia. Iš­lai­dos [...]
Ki­tą mė­ne­sį Lie­tu­vos krep­ši­nio fe­de­ra­ci­jos (LKF) va­do­vai ofi­cia­liai pa­dė­kos Jo­nui Kaz­laus­kui už dar­bą na­cio­na­li­nė­je vyrų krep­ši­nio rink­ti­nė­je.
Šio­mis die­no­mis val­džios dė­me­sys nu­kreip­tas į ša­lies par­olim­pie­čius, Rio de Ža­nei­ro žai­dy­nė­se iš­ko­vo­ju­sius me­da­lius. Pir­ma­die­nį juos ir tre­ne­rius ap­do­va­no­jo ša­lies prezidentė Da­lia Gry­baus­kai­tė, [...]
Ho­li­vu­do ak­to­riai Lie­vas Schrei­be­ris ir Nao­mi Watts po 11 drau­ge nu­gy­ven­tų me­tų su­ka kiekvienas sa­vo ke­liu.
Dr. Mal­go­ža­ta Ste­fa­no­vič, len­kai­tė iš Vil­niaus, Kro­ku­vo­je bai­gu­si po­li­to­lo­gi­jos ir so­cio­lo­gi­jos stu­di­jas, da­bar Kro­ku­vos Jo­gai­lai­čių uni­ver­si­te­te va­do­vau­ja Lie­tu­vos studijų cen­trui. „Ste­bė­da­ma [...]
Kos­mi­nis te­les­ko­pas „Hubb­le“ pa­ste­bė­jo iki 200 km aukš­čio van­dens čiurkš­les, trykš­tan­čias vie­na­me apledėjusiame Ju­pi­te­rio pa­ly­do­ve.
Vil­niaus uni­ver­si­te­to moks­li­nin­kai (VU) kar­tu su par­tne­riais iš Fe­de­ra­li­nio tech­no­lo­gi­jos ins­ti­tu­to Ciu­ri­che da­ro prie­lai­dą, kad da­bar­ti­nius duo­me­nų įra­šy­mo ir sau­go­ji­mo įrenginius at­ei­ty­je pa­keis [...]
De­vy­ni iš 10 žmo­nių vi­sa­me pa­sau­ly­je kvė­puo­ja pra­stos ko­ky­bės oru, an­tra­die­nį pa­skel­bė Pa­sau­li­nė svei­ka­tos or­ga­ni­za­ci­ja (PSO) ir par­agi­no im­tis dra­ma­tiš­kų veiks­mų prieš tar­šą, nu­le­mian­čią [...]
Pir­mą­jį spa­lio sa­vait­ga­lį gam­tos my­lė­to­jai vi­so­je Eu­ro­po­je kvie­čia­mi pri­si­jung­ti prie kas­met gau­sė­jan­čio ste­bė­to­jų bū­rio iš­ly­dė­ti iš­skren­dan­čius pa­ukš­čius. Tūks­tan­čiai žmonių 36 ša­ly­se [...]
Eu­ro­pos Ko­mi­si­jai ga­lu­ti­nai nu­ta­rė skir­ti 84,4 mln. eu­rų Vil­niaus va­ka­ri­nio ap­link­ke­lio tre­čia­jam eta­pui. Ko­mi­si­ja dar bir­že­lį pra­ne­šė apie fi­nan­sa­vi­mą, ta­čiau per tris mėnesius ga­lė­jo ne­pri­tar­ti [...]
Rug­sė­jo pa­bai­go­je du­ris at­ver­sian­čio­je tarp­tau­ti­nė­je Par­yžiaus (Pra­ncū­zi­ja) par­odo­je jos lan­ky­to­jams Pie­tų Ko­rė­jos au­to­mo­bi­lių ga­min­to­jas „Hyun­dai Mo­tor“ ža­da leisti pir­mie­siems žvilg­te­lė­ti [...]
Lie­tu­vos ši­lu­mos tie­kė­jų aso­cia­ci­ja par­agi­no pa­sku­bė­ti dau­gia­bu­čius pri­žiū­rin­čias or­ga­ni­za­ci­jas, ku­rios ne­spė­jo lai­ku par­uoš­ti na­mų vi­daus šil­dy­mo ir karš­to vandens sis­te­mų ar­tė­jan­čiam [...]
Vil­niaus ne­kil­no­ja­mo­jo tur­to (NT) rin­ko­je – nau­ji vė­jai. Pir­kė­jai vis la­biau ver­ti­na kom­for­tą, tad pa­klau­siau­si tie nau­jos sta­ty­bos pro­jek­tai, ku­rie už­ti­kri­na ne tik tai, kad na­mo sienos bus tvir­tos, [...]
Šis mar­gas­pal­vė drau­gu­tė ma­nais į jū­sų mei­lę ar­tė­jant šal­tu­kui ga­li pa­siū­ly­ti sa­vo ši­lu­mą, darbš­čias „ma­sa­žo“ le­te­nė­les bei ra­my­bės su­tei­kian­tį mur­ki­mą. Mėlynakei smul­ku­tei ka­ty­tei [...]
Ki­ni­jos mi­li­jar­die­riaus sū­nus nu­pir­ko sa­vo šu­niui aš­tuo­nis nau­jau­sio modelio „iP­ho­ne“ te­le­fo­nus.
Moks­li­niai ty­ri­mai ro­do, kad net apie treč­da­lis vi­sų nėš­tu­mų bai­gia­si per­si­lei­di­mu, be to, pa­si­tai­ko at­ve­jų, kai jis įvyks­ta taip anks­ti, kad mo­te­ris nė ne­spė­ja su­ži­no­ti, kad lau­kė­si. To­kių [...]
Ti­kriau­siai kiek­vie­na esa­te iš­gy­ve­nu­si šo­ką, kai vie­ną die­ną svo­ris stai­ga pa­šo­ka po­ra ki­log­ra­mų, ar­ba va­ka­re sve­ria­te ge­ro­kai dau­giau nei ry­te. Šie svo­rio ki­ti­mai, kurie daž­niau­sia at­si­ran­da [...]
Bang­la­de­šo mui­ti­nin­kai šiukš­lių kon­tei­ne­ry­je sos­ti­nės oro uos­te ra­do 10 auk­so ly­di­nių, ku­rių bend­ras svo­ris sie­kia tris ki­log­ra­mus, pra­ne­šė Di­džio­sios Britanijos trans­liuo­to­jas BBC.
Ja­po­ni­jos su­perg­rei­ta­sis trau­ki­nys pir­ma­die­nį bu­vo pri­vers­tas įvyk­dy­ti ava­ri­nį su­sto­ji­mą, nes ja­me tarp krės­lų bu­vo ap­tik­ta be­si­ran­gan­ti gy­va­tė, pranešė vie­ti­nė ži­niask­lai­da.
Komentarai
Dienos klausimas
Ar Jums trukdė reikalavimas rodyti asmens dokumentą, perkant alkoholį?
Taip. Žeminanti patirtis
Ne. Civilizuotas sprendimas
Seimas neturi svarbesnių reikalų
Neturiu nuomonės
horoskopai
SVARSTYKLĖS

SVARSTYKLĖS

Vi­są sa­vai­tę ka­muos sa­vi­raiš­kos prob­le­mos. Ypač skaus­min­gai rea­guo­si­te į vi­so­kiau­sio plau­ko su­var­žy­mus ir ap­ri­bo­ji­mus. Iš ap­lin­ki­nių ga­li­te ti­kė­tis tik įvai­riau­sių ban­dy­mų kaip nors pa­si­nau­do­ti ju­mis sa­viems tiks­lams. Penk­ta­die­nis - ri­bi­nė die­na. Daug kas baig­sis ir daug kas pra­si­dės.

Daugiau

Komentuojami