Turkija tobula poilsiauti

LŽ 2009-07-17 00:00
2009-07-17 00:00
LŽ archyvo nuotrauka
Kaip til­tas tarp dvie­jų že­my­nų, tu­rin­ti nuo­sta­bią gam­tą, tur­tin­gą kul­tū­rą ir is­to­ri­ją ši vals­ty­bė be­veik prieš 30 me­tų sa­ve at­ra­do kaip to­bu­lai tin­ka­mą tu­riz­mui.

Geriausi Turkijos paplūdimiai driekiasi palei Viduržemio jūros pakrantę, nuo Dalyano iki Alanijos. Juodosios jūros pakrantė taip pat patraukti, tačiau čia - drėgniausias šalies regionas, plyti reti miškai, arbatos plantacijos, riešutynai, o centrinė Anatolija - banguojančios lygumos, kur auginami kviečiai ir ganomi gyvuliai.

Gražu ir patogu.

Į šią puikią šalį keliones organizuojanti kompanija "Star Express" poilsiautojams siūlo įspūdingą, gražią ir patogią Antalijos kryptį. Tai gana populiarūs ir žinomi kurortai: Sidas, Alanija, Kemeras, Antalija (Lara), juose gausu modernių, patogių ir gražių viešbučių įvairiausiam poilsiautojų skoniui, o pramogos - įvairiapusės, turiningos, pritaikytos ir tiems, kurie mėgsta ramų poilsį.

Kaip itin svarbią vertybę turkai puoselėja savo virtuvę. Esą šioje srityje su jais lygiuotis gali nebent kinai, meksikiečiai ar prancūzai. Daugybę amžių tobulinta turkiška virtuvė prilygsta meno šedevrui. Receptų bei prieskonių įvairovė ir paprastumas garantuoja puikų skonį.

Skrydis lėktuvu į Antaliją trunka tik tris valandas: net ir labai pasistengus pasiekti lietuvišką Baltijos pajūrį per tiek laiko tikrai nepavyks. Dauguma žmonių Turkijos kurortus renkasi dėl prieinamos kainos, kokybiško poilsio ir palyginti neilgos kelionės.

Antikinio paveldo miestas

Sidas įsikūręs žydrosios Viduržemio jūros pakrantėje. Jis tik 70 kilometrų nutolęs nuo Alanijos, tad iš oro uosto į viešbutį galima nuvykti per valandą ir dvidešimt minučių. Šiame nuostabios gamtos istorinių bei architektūros paminklų apsuptame kurorte akis gali paganyti ir didelis, ir mažas. Sido, kurio pavadinimas reiškia vaisių granatą, senamiestyje puikuojasi antikinė šventykla ir amfiteatras, nuostabūs pastatai, mitologinių dievybių skulptūros bei senoviniai vartai. Tačiau tai ir modernus kurortas. Sakoma, kad Side yra geriausi žuvies restoranai visoje Turkijoje ir puikios, turiningos poilsio programos. Čia galima rinktis išvyką džipais į kalnus, gėrėtis nuostabia gamta, kalnų kaimeliais, papietauti nedideliame kalnų restoranėlyje. Taip pat smagu nuvykti į vos už keleto kilometrų nuo Sido esantį Manavgatą pasigrožėti vandens kriokliais, pasižvalgyti po vietinį turgų. Jaunimas ypač pamėgęs išvykas plaustais, keturračiais motociklais. O kokia viešnagė Turkijoje, nepabuvojus tikroje turkiškoje pirtyje?

Ramiai triukšminga

Alanija - vienas didžiausių ir gyvybingiausių Antalijos regiono kurortų. Jis nuo Antalijos oro uosto nutolęs apie 120 kilometrų. Švelnus Viduržemio jūros klimatas, gamtos grožis ir istorinis palikimas leido Alanijai tapti vienu populiariausių turizmo centrų Turkijoje. Jame apsistoja apie 10 proc. į Turkiją atvykstančių poilsiautojų. Mieste, kuriame gyvena beveik pusė milijono gyventojų, puikiai dera aktyvios pramogos ir ramaus poilsis. Nors naktinis gyvenimas verda visą sezoną, o nuo ryto iki kito ryto netyla muzika ir linksmybės, ramų poilsį mėgstantys žmonės šio šurmulio beveik nejunta ir gali mėgautis ramybe. Gatvėse ir skveruose daug puikių kavinių, restoranų, barų. Ir jaunimas, ir vyresni žmonės, ir šeimos su vaikais gali smagiai linksminantis įvairiose šio puikaus kurorto vietose. Iš Alanijos taip pat galima užsisakyti puikių ekskursijų, pamatyti delfinų šou, paplaukioti laivu Alanijos pakrantėmis, žavėtis žaliaisiais kanjonais, panardyti.

Vandens malonumai

Kemeras - vienas populiariausių pietvakarių Turkijos kurortų, įsikūręs Tauro kalnų papėdėje. Tai nedidelis, jaukus kurortinis miestelis, puikiai žinomas vandens sporto mėgėjams, čia sukurta visa vandens sportui ir pramogoms tinkama infrastruktūra. Tai vienas didžiausių jachtų uostų Turkijoje.

Kurorte sudarytos puikios sąlygos sveikam ir nerūpestingam poilsiui. Mėgstantieji naktines pramogas čia taip pat nesijaus blogiau už Alanijos poilsiautojus, kita vertus, naktinis gyvenimas netrukdo tiems, kurie trokšta ramybės.

Tačiau svarbiausia Kemero vertybė - nuostabaus grožio kraštovaizdis: iš vienos pusės miestelį supa pušynais apaugę Tauro kalnai ir apelsinmedžių sodai, iš kitos - nuostabūs paplūdimiai ir nepaprasto skaidrumo visus metus šiltas Viduržemio jūros vanduo. Vietovė apipinta legendomis, esą čia gyveno baisus padaras Chimera - visų bėdų ir nelaimių kaltininkas. Kemere yra du pagrindiniai paplūdimiai - vienas bendras smulkaus žvyro miesto paplūdimys, kitas - smėlio ir smulkaus žvyro "Mėnulio šviesos paplūdimys", kuriame citrusiniai vaismedžiai sukuria malonų pavėsį, o kalnų viršūnės - nuostabų vaizdą horizonte. Ramybės mėgėjams jaukios Kemero gatvelės ir šalia esantys pušynai padės pamiršti nuovargį. Aktyviems poilsiautojams siūlomos įvairiausios vandens pramogos ir smagus naktinis gyvenimas.

Jauki Antalija (Lara)

Naujausias Antalijos pakrantės kurortas, kuris garsėja prabangiais kokybiškais viešbučiais ir smėlio paplūdimiais - Lara. Tai rami vietovė, nuo Antalijos nutolusi vos 16 kilometrų, puiki vieta ramybės mėgėjams. Iš Kemero ir Laros kurortų galima užsisakyti nuostabią apžvalginę kelionę po Antaliją, paplaukioti laivais, pamatyti senovinį miestą Myrą, Aspendoso amfiteatrą, menantį antrąjį amžių prieš Kristų, pakeliauti visureigiais po įspūdingus Turkijos kaimus ir kalnus.

Tavo komentaras
Vardas: * El.paštas:
Komentaras: *
Komentarai
to Vytas  78.62.74.168 2013-03-26 16:03:06
Aha, tau duok sutvarkyti pajurio ruoza, tai 2 m tvora apsitversi ir nieko net prie juros neprileisi. Duok chamui pastatyti koja, tai jis visom keturiom iropos. Lietuvoje dar nera patriotu, vien gobsuoliai, kuriems vis mazai mazai MAZAI! Paziurek i Rutkelyte, Prunskiene ir kt
2 0  Netinkamas komentaras
Vytautas  82.135.166.16 2013-03-26 16:03:06
Pasižvalgykit po mūsų pajūrį. Žavu. Išskyrus Palangą, Šventąją, Nidą Juodkrantę ir Smiltynę, nelabai kur ir papoilsiausime. Įdomu, kaip mūsų biurokratija (apžiojusi leidimų sistemą) sureaguotų, jegu koks verslininkas sugalvotų sutvarkyti kokio kilometro pločio ruoželį Baltijos jūros kranto, įrengdamas pliažus su normalia infrostruktūra, viešbučiais, atrakcionais. Garantuoju, kad vien nuo minties, kad reikės "leisti" tai padaryti, klerkus šokas ištiktų. Garantuoju, kad net jeigu būtų tokiai fiks idėjai Vyriausybės pritarimas ir net politinė valia įstatymo pavidalu, visvien atsirastu taip vadinama opozicija ar gamtos pseudomylėtojai, kurie tokią idėją sužlugdytų. Todėl - važiuokime ilsėtis į Turkiją, išveškime ten pinigėlius, o savoj šaly veiskime girkimės tik tuo, kas buvo pastatyta ar įrengta prieš šimtmetį ar dar seniau, kai neegzistavo taip miela "leidimų" sistema.
2 0  Netinkamas komentaras
Lie­tu­vos vys­ku­pai iš­pla­ti­no prieš­rin­ki­mi­nį laiš­ką, ku­ria­me ra­gi­na gy­ven­to­jus ak­ty­viai da­ly­vau­ti ki­tą sa­vai­tę vyk­sian­čiuo­se Sei­mo rin­ki­muo­se. Ka­ta­li­kų Baž­ny­čios hie­rar­chai taip pat par­eiš­kė [...]
Jei nau­jo­jo Sei­mo ei­li­niai na­riai pri­tars sa­vo ly­de­riams, Lie­tu­va per ar­ti­miau­sius ket­ve­rius me­tus ga­li pri­im­ti is­to­ri­nį spren­di­mą įteisinti ho­mo­sek­sua­lų san­ty­kius.
Pra­ėju­sią sa­vai­tę at­skleis­tą ma­si­nę „Ya­hoo“ var­to­to­jų duo­me­nų va­gys­tę įvyk­dė „pro­fe­sio­na­lūs“ prog­ra­mi­šiai, ku­rie šiuo poel­giu sie­kė pa­si­pel­ny­ti, ro­do ana­li­zė, atlikta ap­sau­gos spe­cia­lis­tų.
JAV vals­ty­bės se­kre­to­rius Joh­nas Ker­ry ket­vir­ta­die­nį pers­pė­jo, kad dėl Ale­po puo­li­mo Va­šing­to­nas Si­ri­jos klau­si­mu yra prie sa­vo de­ry­bų su Rusija nu­trau­ki­mo ri­bos.
Prieš 77 me­tus, 1939-ųjų rug­sė­jo 28 die­ną, Vo­kie­ti­jos ir SSRS pa­si­ra­šy­tas va­di­na­mo­jo Mo­lo­to­vo-Rib­ben­tro­po pa­kto pa­pil­do­mas slap­ta­sis pro­to­ko­las ga­lu­ti­nai nu­lė­mė Lie­tu­vos li­ki­mą. Ta­čiau są­moks­lo [...]
An­tra­die­nį Anykš­čiuo­se, ant Šei­my­niš­kė­lių pi­lia­kal­nio, pra­de­da­ma sta­ty­ti medinė Vo­ru­tos pi­lis.
Šį tea­tro se­zo­ną tea­tro­lo­gas, kri­ti­kas, spek­tak­lių pro­diu­se­ris Aud­ro­nis Liu­ga pra­dė­jo Vals­ty­bi­nia­me jau­ni­mo tea­tre. Jo da­bar­ti­nis va­do­vas sie­kia nau­jin­ti tea­trą, bū­si­mos prem­je­ros – tiek jau­nų, [...]
Gal­būt net ne vi­si vil­nie­čiai ži­no, kur va­ka­rais ga­li­ma pa­bėg­ti nuo ne­oni­nių var­to­to­jų kul­tū­ros lem­pu­čių ir ras­ti ne to­kią triukš­min­gą, tru­pu­tį nos­tal­gi­jos dul­kė­mis nusėtą ra­my­bės oa­zę.
Grum­da­ma­sis su pra­stu oru ir prieš­prie­ši­niu vė­ju prieš 180 me­tų iš Ka­ra­liau­čiaus į Klai­pė­dą vy­kęs bur­lai­vis ga­be­no žmo­gų, il­gai­niui ta­pu­sį vie­nu žy­miau­siu XIX amžiaus kom­po­zi­to­rių, pa­sku­ti­nį­jį [...]
Lie­tu­vos na­cio­na­li­nia­me ope­ros ir ba­le­to tea­tre spa­lio 1 d. ro­do­ma Lud­wi­go van Beet­ho­ve­no ope­ra „Fi­de­li­jus“ – ypa­tin­gas spek­tak­lis, mat tą va­ka­rą įvyks net trys de­biu­tai. 
Ket­vir­ta­die­nį, per iš­kil­min­gą ce­re­mo­ni­ją Na­cio­na­li­nia­me fi­zi­nių ir tech­no­lo­gi­jos moks­lų cen­tre, pa­skelb­ti Šve­di­jos vers­lo ap­do­va­no­ji­mų 2016 nu­ga­lė­to­jai. Jais ta­po prof. dr. Vir­gi­ni­jus Šikš­nys, [...]
Įmo­nėms, ku­rios Vil­niu­je ne tik žen­gė pir­muo­sius žings­nius, bet ir skai­čiuo­ja čia veik­los de­šimt­me­čius ar šimt­me­tį, mies­to pra­na­šu­mai na­tū­ra­liai nu­sve­ria trū­ku­mus: lo­gis­ti­kos iš­šū­kiai [...]
VšĮ At­ei­ties vi­suo­me­nės ins­ti­tu­to 2016 me­tais at­lik­tas sa­vi­val­dy­bių kul­tū­ros įstai­gų veik­los ino­va­ty­vu­mo ty­ri­mas par­odė, kad pa­grin­di­nis bū­das ska­tin­ti ino­va­ci­jas regionų kul­tū­ros įstai­go­se [...]
Se­niau­siam Lie­tu­vos le­do ri­tu­lio klu­bui, daug­kar­ti­niams Lie­tu­vos čem­pio­nams ir dau­giau­siai žai­dė­jų Lie­tu­vos rink­ti­nei iš­ug­džiu­siai Elek­trė­nų „E­ner­gi­jai“ at­si­bo­do taiks­ty­tis su blo­go­mis sa­vo [...]
Dvi LFF tau­rės bei Su­per­tau­rė – to­kiais tro­fė­jais Vil­niaus „Žal­gi­rio“ fut­bo­li­nin­kai jau pa­pil­dė sa­vo ap­do­va­no­ji­mų len­ty­ną. Lais­va vie­ta jau ruo­šia­ma ir po truputėlį be­si­bai­gian­čiam „SMScre­dit.lt [...]
Šią sa­vai­tę su­kan­ka 20 me­tų, kai Lon­do­no „Ar­se­nal“ fut­bo­lo klu­bą tre­ni­ruo­ja prancūzas Ar­se­ne'as Wen­ge­ras.
Vil­niu­je ga­li­ma ska­nau­ti ko­ne vi­sų pa­sau­lio vir­tu­vių pa­tie­ka­lų. Čia ne­trūks­ta ir tra­di­ci­nės lie­tu­viš­kos vir­tu­vės res­to­ra­nų, ku­riuos daž­nai ren­ka­mės, kai at­vy­ku­siems svečiams no­ri­si pri­sta­ty­ti [...]
Shi­mo­nas Pe­re­sas, ku­ris mi­rė tre­čia­die­nį bū­da­mas 93 me­tų, du­kart ėjo prem­je­ro par­ei­gas ir, at­si­sa­kęs sa­vo anks­tes­nių ka­rin­gų pa­žiū­rų, ini­ci­ja­vo pa­stan­gas siek­ti taikos su pa­les­ti­nie­čiais, [...]
Nau­ji moks­lo me­tai pra­si­dė­jo Mi­la­no li­tua­nis­ti­nė­je mo­kyk­lo­je „Pa­bi­ru­čiai“, į ku­rią už­re­gis­truo­ta 30 vai­kų nuo 4 iki 12 m. Be­veik vi­si vai­kai yra iš miš­rių šei­mų.
Jau penk­tus me­tus iš ei­lės vyks­tan­ti IT pa­slau­gų bend­ro­vės „Tie­to Lie­tu­va“ IT ta­len­tų ug­dy­mo prog­ra­ma „Mė­nuo su IT“ šie­met pir­mą kar­tą su­lau­kė itin daug par­aiš­kų ne tik iš Lie­tu­vos, [...]
Žvar­bus ūžau­jan­tis vė­jas, snie­go pus­nys, ap­šar­mo­ję lan­gai ir... kak­tu­sai? Ne, tai ne fan­ta­zi­jos, o vi­siš­kai rea­lus vaiz­das: lie­tu­viš­ką žie­mą iš­tve­rian­tys ir lau­ke vi­sus metus ga­lin­tys aug­ti [...]
Pa­si­bai­gus mau­dy­mo­si se­zo­nui ir api­bend­ri­nus mau­dyk­lų van­dens ko­ky­bės ty­ri­mų re­zul­ta­tus, nu­sta­ty­ta, kad šį mau­dy­mo­si se­zo­ną šva­riau­sias van­duo bu­vo Tau­ra­gės ir Tel­šių aps­kri­ty­se.
Jau ry­toj, spa­lio 1 die­ną, Lie­tu­vo­je pra­dės veik­ti iš­ma­nio­ji mo­kes­čių ad­mi­nis­tra­vi­mo sis­te­ma (i.MAS) – vi­si pri­dė­ti­nės ver­tės mo­kes­čio (PVM) mo­kė­to­jai pri­va­lės teikti elek­tro­ni­nes sąs­kai­tas [...]
Pra­si­dė­jo tarp­tau­ti­nė Par­yžiaus (Pra­ncū­zi­ja) au­to­mo­bi­lių par­oda, o be­ne svar­biau­sia jos nau­jie­na – kon­cep­ci­nis elek­tro­mo­bi­lis „Volks­wa­gen I.D. Con­cept“, ku­rio se­ri­ji­nė versija pa­si­ro­dys, de­ja, [...]
IT mil­ži­nė „Dell Tech­no­lo­gies“ pri­sta­tė at­nau­jin­tą ne­šio­ja­mą­jį kom­piu­te­rį „XPS 13“, jau lai­ko­mą ne tik vie­na sti­lin­giau­sių se­zo­no tech­no­lo­gi­nių nau­jie­nų, bet ir be­ne kom­pak­tiš­kiau­siu [...]
Lie­tu­vos ši­lu­mos tie­kė­jų aso­cia­ci­ja dau­gia­bu­čius pri­žiū­rin­čias or­ga­ni­za­ci­jas, ku­rios ne­spė­jo lai­ku par­uoš­ti na­mų vi­daus šil­dy­mo ir karš­to van­dens sis­te­mų ar­tė­jan­čiam šildymo se­zo­nui, par­agi­no [...]
Rū­pi­ni­ma­sis vo­kie­čių bok­se­re Vė­tra pa­ska­ti­no vil­nie­čius Ža­ną ir Ta­dą Pen­kaus­kus pra­dė­ti šei­mos vers­lą: įkur­ti pre­kės ženk­lą „Dog Punk“ val­dan­čią bend­ro­vę „Penki šu­nys“. Idė­ją [...]
Šis mar­gas­pal­vė drau­gu­tė ma­nais į jū­sų mei­lę ar­tė­jant šal­tu­kui ga­li pa­siū­ly­ti sa­vo ši­lu­mą, darbš­čias „ma­sa­žo“ le­te­nė­les bei ra­my­bės su­tei­kian­tį mur­ki­mą. Mėlynakei smul­ku­tei ka­ty­tei [...]
Įtam­pa, stre­sas, prieš­iš­ku­mas, pyk­tis, dep­re­si­ja, ne­ri­mas, pa­vy­das. Ko­kią įta­ką svei­ka­tai da­ro vi­sos šios ne­igia­mos emo­ci­jos? Jos – tar­si kli­jai, la­šas po lašo užk­li­juo­jan­tys  šir­dį [...]
Moks­li­niai ty­ri­mai ro­do, kad net apie treč­da­lis vi­sų nėš­tu­mų bai­gia­si per­si­lei­di­mu, be to, pa­si­tai­ko at­ve­jų, kai jis įvyks­ta taip anks­ti, kad mo­te­ris nė ne­spė­ja su­ži­no­ti, kad lau­kė­si. To­kių [...]
Pra­ncū­zi­jo­je skan­da­lą su­kė­lė žur­na­lis­tas, pa­si­pik­ti­nęs bu­vu­sios tei­sin­gu­mo mi­nis­trės Ra­chi­dos Da­ti dukrai duo­tu var­du.
Net pei­liu gink­luo­tas plė­ši­kas ne­pri­vers at­si­sa­ky­ti puodelio ar­ba­tos Ang­li­jo­je.
Komentarai
Dienos klausimas
Ar ukrainiečiams pavyks sumažinti korupcijos lygį šalyje?
Taip. Pastangos įveikti korupciją nenueis veltui
Ne. Korupcija Ukrainoje per giliai įsišaknijusi
Man nerūpi
horoskopai
SVARSTYKLĖS

SVARSTYKLĖS

Vi­są sa­vai­tę ka­muos sa­vi­raiš­kos prob­le­mos. Ypač skaus­min­gai rea­guo­si­te į vi­so­kiau­sio plau­ko su­var­žy­mus ir ap­ri­bo­ji­mus. Iš ap­lin­ki­nių ga­li­te ti­kė­tis tik įvai­riau­sių ban­dy­mų kaip nors pa­si­nau­do­ti ju­mis sa­viems tiks­lams. Penk­ta­die­nis - ri­bi­nė die­na. Daug kas baig­sis ir daug kas pra­si­dės.

Daugiau

Komentuojami