Paieška
LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATAŠVIETIMAS
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA
KOMENTARAI

Eurosindromas

 
2015 05 28 6:00

Europos broliai, supraskite bent save. Jei pavyks.

Mat kai kur, ypač Vokietijoje, siūloma visai kitaip – suprasti Vladimirą Putiną. Skatinama rastis ir daugintis tam tikra žmonių kategorija, vadinamoji Putinversteher. Nesmerkite smurto, supraskite (verstehen) ir atjauskite taip sunkiai vargstantį rūpestėlį smurtininką. Kažkodėl negirdėjau, kad bent vienas būtų atsiradęs ar pavadintas Ukraineversteher – suprantąs Ukrainą. Ką ten suprasti, ar ji išvis yra?

O štai Rusijos valdytojas – kas kita, jis yra. Ir jo rėmėjų daug, ir aukų sąrašas vis ilgesnis. Čia esą ko suprasti. Tai Europos gyvenimo dalis, be kurios ir laisvųjų bendrijų gyvenimas būtų dvasiškai skurdesnis.

Kaip Stokholmo sindromas fanatikų įkaitams. Jau „tai“ yra, jau įpratom nelyginant į komunizmo statybą, jau gerai. Gaivinąs krūpčiojimas. Kaip turėtume gyventi be to sindromo...

Todėl šiukštu neišlaisvinkit mūsų iš Putino baimės!

Tūkstančių tūkstančiai antai raudojo kraugeriui Stalinui mirus. Kaip reiks gyventi! Na, senieji gulagų katorgininkai neraudojo, jų sieloj buvo šventė. Skambink, sese. Dabar jų maža belikę, Stalinas grįžta, pasireikš ir gulagų nostalgija. O ką siūlyti vargšams Vakarų europiečiams, kuriuos istorija nuvylė nuskriaudė, nepadovanojo komunizmo ir gulagų patirties?

Atsiverskim šįkart ne filosofiją, o filologiją. Tebus tai filologinis mėginimas paaiškinti mįslingus gamtos reiškinius.

Rusų kalboje, rodos, nė nešmėkščioja žodis „valstybė“. Deržava, gosudarstvo – ne tas. Deržava – tai kažkieno laikoma pasaulio porcija (deržat, samoderžavije, deržimorda), nelyginant pusgaublis imperatoriaus letenoj, ir skambus, viliojantis žodis, dar kurį laiką negrįžtąs į visuotinį Rusų pasaulio vartojimą.

Lieka įprastas „tarybinis“ žodis – gosudarstvo. Matyk, ta gosudarstva nuo amžių priklauso ne bet kam, o gosudariui. Jūs, liaudis, nesate nei gosudarius, nei gosudariai net savo šalyje. Gaunat gabaliuką laikinam naudojimui. Baudžiava, lažas, činšas; per Jurgines turite teisę išeiti pas kitą gosudarių. Ukraina nenutaikė į Jurgines, pati kalta.

O dabar suvokim, kad iškilioji gosudarstva – tai būtent gosudariaus carstva, jo žemė. Viešpatija, čia būtų teisingas lietuviškas vertimas.

Nenormalu (smegenims), kad gosudarstva neturėtų savo vertikaliai stūksančio aiškaus gosudariaus, Viešpaties. Jo didžioji valda, arba susirinktos valdos, tai ir yra gosudarstva. Tai tik jo, paties pačiausio patvaldžio, viešpatija. Ne kurio kito. Dink, Obama.

Kas nors iš papročio ar šnekalui dar prasimano kokią liaudies valdyseną, neva bendrą reikalą, res publica... Niekai, tovarišči. Kam ir ant ko toji „liaudis“ – net jeigu kompartija arba jedinorosai – čia viešpataus? Štai liaudies rankos – tik Partija! O kūnas - narodas, kurį gali vadinti ir tauta. Tarybų tauta, buvo tokių dainų. Kaipgi ji realiai valdys, liaudies tauta, kaip viešpataus be gosudariaus neva jo tautos arba užkariautų tautų žemėse?

Ne, toks jovalas mums netinka. Mums, gosudariui. Neįsiūlysit savo supuvusių sampratų apie tautų teises. Jūsų demokratija – tai kolonializmas. Atsikniskit. Liekam suverenūs šiame pustuščiame aptvare tarp Europos ir Kinijos. Verčiau išnyksim Kinijoj negu Europoj.

Taip tat galvojama, skelbiama, gyvenama tose erdvėse, kur vis nesiliauja dideli kariniai manevrai, vien tik miklūs manevrai, 6 tūkst. pavienių aukų ir jokios agresijos.

Įsisavinę, su kuo turi reikalo, iš lėto atankantys Europos broliai galėtų jau sėstis prie bendro geokaimynų stalo. Atlaidžiai. Nemoki valgyti šakute – valgyk peiliu, o mes kalbinsim tą peilininką, pjaustantį žemėlapius kaip blynus, šiek tiek iš tolo. Sindromo paveiktieji galės ir mylėti peilininką iš tolo. Kovojantį už savo šventą teisę ir teisėtą interesą, kad jo mažesni kaimynai neturėtų teisių. Net į taiką.

Paskutinis pokštas ir yra skelbiamas „teisėtas“ deržavos interesas mindžioti kaimynus. Tankams vizų nereikia. Taip pat nuodams.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
KOMENTARAI
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasĮdomybėsKontaktai
IstorijaJurgos virtuvėKomentaraiKonkursaiReklaminiai priedai
KultūraLietuvaMokslas ir ITPasaulisPrenumerata
SportasŠeima ir sveikataŠvietimasTrasaKarjera
Žmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"