Paieška
LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATA
TRASAŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIA
KOMENTARAI

Lyderystės pamokos

2015 09 19 6:00

Ne paslaptis, kad šiandieninė Vakarų visuomenės pasaulėžiūra remiasi principu, kuris skatina būti pirmam, būti geresniam už kitus. Jau nuo pat darželio esame raginami atrasti savyje lyderio savybių ir jas ugdyti, kad galėtume save tinkamai realizuoti, išreikšti. Svarbu tampa pirmauti, nugalėti, daryti įtaką kitiems. Įvairūs lyderystės kursai, programos, seminarai, knygos, konsultuojamasis ugdymas - tai, ko reikia, kad taptumėte tikru savo gyvenimo lyderiu.

Net ir Bažnyčia stengiasi neatsilikti nuo šių laikų realijų ir kviečia į krikščioniškos lyderystės seminarus, kalba apie tarnaujančią lyderystę, apie Kristų, kuris buvo tikrasis lyderis. Nėra blogai, kai siekiama kiekvienos epochos žmogų prakalbinti jam suprantama kalba. Juk Kristaus Karaliaus, Visatos Valdovo titulas radosi tais laikais, kai pasaulį valdė įvairūs imperatoriai, cezariai ir monarchai.

Žinoma, Viešpaties Jėzaus karaliavimas nesusijęs su kariuomenės pajėgomis ar turima galia, bet veikiau su ta tikrove, jog jam priklauso viskas, kas yra Danguje ir žemėje. Taigi ar Kristų galime vadinti lyderiu? Ar būti tikinčiam reiškia būti visų paniekintam, menkaverčiam, silpnam - kaip įvardytų lyderystės kursų guru? Ir taip, ir ne.

Krikščionybė apima visus socialinius sluoksnius, Bažnyčia gerbia šventuosius, kurie buvo karališko kraujo ir vadovavo tautoms. Tačiau dera nepamiršti, kad krikščionybė radosi ir plito tarp tų, kurių nepavadinsi lyderiais - tarp vargšų, vergų, paniekintųjų, moterų (jos tais laikais neturėjo jokių teisių). Ir šiais laikais, kaip mėgsta sakyti dabartinis popiežius Pranciškus, Bažnyčia visada turi stovėti engiamųjų, apleistųjų, vargšų pusėje - eiti į gyvenimo pakraščius. Gal religija tikrai yra opiumas liaudžiai ir pažangos stabdys? O gal yra priešingai - tikroji lyderystė nėra tai, apie ką rašoma knygose „kaip susirasti draugų ir daryti įtaką“, gal tikrasis lyderis nėra tas, kuris dėl pozityvaus mąstymo padidina savo firmos apyvartą? Galbūt tikroji lyderė yra mama, kuri be jokio užmokesčio ir negalvodama apie savęs įprasminimą ir karjerą rūpinasi vaikais? Arba tas, kuris pirmiausia galvoja ne apie tai, kaip daugiau uždirbti, bet apie tai, kaip savo darbu pasitarnauti kitiems, yra atradęs tikrąją lyderystės prasmę?

Jėzaus atsakymas evangelijoje nėra lengvai priimtinas ir įgyvendintinas: „Jei kas trokšta būti pirmas, tebūnie paskutinis ir visiems tetarnauja!“ Net Bažnyčioje, kuri turėtų tobulai įgyvendinti Viešpaties Mokymą, šis paraginimas dažnai buvo, yra ir bus suklupimo akmuo. Natūralu ir žmogiška trokšti būti pirmam ir tuo, kuriam tarnaujama. Regima galia ir garbė labai traukia. Dar pirmaisiais Bažnyčios gyvavimo dešimtmečiais apaštalas Jokūbas liūdnai kalbėjo: „Štai į jūsų susirinkimą ateina žmogus, auksiniais žiedais apsimaustęs, puikiais drabužiais pasipuošęs, taip pat įžengia vargdienis apskurusiu apdaru. Jūs šokinėjate apie tą, kuris puošniai apsirengęs, ir sakote: „Atsisėsk čia patogiai“, o vargdieniui tariate: „Pastovėk, ten“, arba: „Sėskis prie mano kojų“. (Jok 2, 2-3). O apaštalas Jonas, rašęs apie 95 metus, teigė: „Aš esu šį tą parašęs bendrijai. Bet mėgstantis jiems vadovauti Diotrefas nepripažįsta mūsų.“ (3Jn 9).

Viešpaties paraginimas visuomet bus tai, ko reikia siekti kiekvienam savo aplinkoje. Ir pirmiausia žvelgiant į Tą, kuris pirmasis tapo paskutinis, kad mums pasitarnautų. Dievas tapo žmogumi, kad mus išgelbėtų. Tai ir yra tikroji lyderystės esmė: pasitarnauti kitiems, kad ir kiti galėtų būti laimingi. Kuo labiau siekiama realizuoti save, tuo labiau susiduriama su tiesa, kad žmogus pats sau nėra pakankamas - jam reikia kito. Išeidami iš savęs ir atsigręždami į kitą, mes patys tampame praturtinti, nors atrodo, kad atiduodami prarandame, tačiau išties gauname nepalyginti daugiau. Tokios ir yra tikrosios lyderystės pamokos.

DALINKIS:
0
0
SPAUSDINTI
KOMENTARAI
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasĮdomybėsKontaktai
IstorijaJurgos virtuvėKomentaraiKonkursaiReklaminiai priedai
KultūraLietuvaMokslas ir ITPasaulisPrenumerata
SportasŠeima ir sveikataTrasaŽmonėsKarjera
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"