Paieška
LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATAŠVIETIMAS
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA
KOMENTARAI

"Mes turime principus ir jų neišduodame..."

 
2012 04 20 4:36

Nors tuo sunku patikėti, šiurpi pedofilijos istorija rutuliojasi būtent tuomet, kai Lietuvą valdo konservatoriai ir krikdemai, nuolat pabrėžiantys savo vertybinę orientaciją.

Jeigu užmestume akį į Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) programą, ten aptiktume ne tik pažadus sustabdyti "tautos eroziją" ar atkurti pasitikėjimą teisingumo sistema, bet ir tokias niekam kitam nebūdingas deklaracijas, kaip "mes nepakęsime melo", "mes turime principus ir jų neišduodame" ir pan.

Skelbtų šitokias priesaikas kokie politiniai mulkiai - net nebūtų prasmės rašyti. Tačiau TS-LKD yra iš tų krašto polinių jėgų, kurios visuomet sugebėdavo visuomenėje palaikyti šiek tiek šviesesnės, šiek tiek kitokios Lietuvos viltį. Per tą sugebėjimą TS-LKD pateko į valdžią ir 2008 metais.

Šiandien norėtųsi paklausti: ponai, kur tie visi taip gražiai deklaruoti jūsų principai ir vertybės? Kas nutiko jūsų regai ir klausai, kad jūs net nematote ir negirdite to, kas dedasi Garliavos Klonio gatvėje? Negi šis košmaras, kuris jau seniai virto didžiausiu valstybės skauduliu, visiškai nejaudina jūsų, valdančiųjų Lietuvą?

Suprantu, jūs šitos valstybės gal net nevaldote. Bet jeigu jau taip nutiko, gal vis dėlto būtų galima bent jau išsiaiškinti ir žmonėms pasakyti, kas ją valdo?

Juk šiandien tai - klausimų klausimas. Motinai, apie kurią - ne gatvėje, o Andriaus Ūso bylos kaltinamajame akte - kalbami klaikūs dalykai, bandoma per jėgą grąžinti dukrą, ir valstybė bejėgė ką nors padaryti.

Kaip ir tuomet, kai kažkas atmetė į šoną šituos klaikius mergaitės ir liudytojų parodymus bei Vilniaus apygardos teismo 2009 metų spalio 6 dienos nutartį ir nusprendė, kad motinos atžvilgiu net nėra reikalo pradėti ikiteisminio tyrimo. Kokia jėga Lietuvoje jaučiasi stovinti taip aukštai, kad net leidžia sau, apeidama teismą, išteisinti? Išteisinta be teismo, nors minėta Vilniaus apygardos teismo nutartimi Vilniaus apygardos prokuratūra buvo įpareigota jai pareikšti įtarimus?

Bet galbūt konservatoriai tai jau žino ir todėl negaišta laiko.

Tuomet neišvengiamai kyla kitas klausimas - ar jie patys nėra tos paslaptingos jėgos sudedamoji dalis ar bent jau nuo jos priklausomi?

Kad jie nelaisvi, patvirtina Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko Stasio Šedbaro elgesys: iš pradžių reiškęs susirūpinimą mergaitės likimu, principingai vadovavęs parlamentiniam prokuratūros veiksmų Kauno pedofilijos byloje tyrimui, kurio triuškinamas išvadas Seimas 2009-ųjų lapkritį beveik vieningai patvirtino (niekas nebalsavo prieš), jis šiais metais netikėtai pakeitė poziciją ir prabilo kitaip.

Tokiais atvejais sakoma - kažkas timptelėjo už virvutės.

Dar iškalbingesnis dalykas nutiko TS-LKD tarybos posėdyje, kai nepadėjo net Vytauto Landsbergio raginimas "nestovėti po medžiu" ir įspėjimas, kad dėl tokios pozicijos dar labiau smuks visuomenės pasitikėjimas partija: visa, ką ryžosi padaryti taryba, - tai abstrakčiai pasmerkti smurto panaudojimą prieš mergaitę. Po garsiųjų grumtynių Klonio gatvėje kiekviena šalis tai galėjo suprasti kaip nori.

Sakytume, paini padėtis, dar niekas neaišku - ko čia kištis į tai, kas gali būti išspręsta ir be politikų. Tačiau šitaip žvelgti buvo galima nebent iki tos akimirkos, kai dar nebuvo bandoma grąžinti mergaitės įtarimų slegiamai motinai. Žengus šį žingsnį net ir nuo teisinių niuansų tolimiems stebėtojams tapo aišku, kad tai - nešvarus reikalas, tvarkomas mūsų valstybės rankomis.

To ligi šiol nepripažįsta tik šią valstybę valdanti partija. Ta pati, kuri žadėjo žmonėms atkurti pasitikėjimą teisingumu ir net sustabdyti "tautos eroziją".

Kai pats esi apimtas erozijos, kitų eroziją gali tik paspartinti.

Kadaise konservatoriai ir jų viena lyderių aktyviai dalyvavo Valstybės saugumo departamento (VSD) veiklos tyrime, kurį atlikus buvo prieita prie išvados, kad valstybę užvaldė šešėlinės jėgos. Tai lyderei Goro provincija ir talibai tapo svarbesni už Lietuvą bei Garliavos mergaitę. Ko gero, tai, ką šiandien regime, yra antrasis šito valstybės užvaldymo etapas.

Bet konservatoriai palūžo ne šiandien - jie kapituliavo tuomet, kai iš 2008 metų rinkimų sąrašo išbraukė į jį jau įtrauktus du buvusius VSD pareigūnus. Iš pradžių šiuos pareigūnus išmetė į gatvę jau minėtos šešėlinės jėgos, o po to tai dar sykį pakartojo konservatorių lyderiai.

"Mes turime principus ir jų neišduodame."

Kaip pažiūrėsi. Gali atsitikti ir taip, kad žmonėms bus geriau matyti.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
KOMENTARAI
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasĮdomybėsKontaktai
IstorijaJurgos virtuvėKomentaraiKonkursaiReklaminiai priedai
KultūraLietuvaMokslas ir ITPasaulisPrenumerata
SportasŠeima ir sveikataŠvietimasTrasaKarjera
Žmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"