„Barcelona“ neteko neįveikiamosios statuso

2014 12 12 16:09
Stambulo ekipos žaidėjai sveikina pergalę prieš „Barceloną“ išplėšusį Nemanją Bjelicą (Nr. 8). AFP/Scanpix nuotrauka

Po Eurolygos devinto turo rungtynių vienintelė pralaimėjimo nepatyrusi komanda liko Rusijos čempionų klubas Maskvos CSKA.

CSKA krepšininkai trečiadienį per B grupės rungtynes svečiuose po pratęsimo 76:75 įveikė Malagos „Unicaja“ krepšininkus ir iškovojo devintą pergalę iš eilės.

Šeimininkai, kurių gretose žaidęs Mindaugas Kuzminskas pelnė 8 taškus, turėjo dvi progas išplėšti pergalę. Iki pagrindinio laiko pabaigos likus 26 sekundėms (66:66) Malagos ekipa valdė kamuolį, bet jį prarado. O per pratęsimą atsilikdama 75:76 „Unicaja“ paskutinei atakai turėjo 6 sekundes, tačiau nesugebėjo iš patogios padėties atakuoti krepšio. Įdomu, kad šeimininkai kovą dėl kamuolio laimėjo 51:34. Po CSKA krepšiu ispanai kamuolį sugriebė net 25 kartus.

Iki devinto turo drauge su CSKA pergalingai žygiavo ispanų „Barcelona“. Trečiadienį C grupės lyderiai – „Barcelona“ ir Stambulo „Fenerbahce Ulker“ – grūmėsi Ispanijoje. Pergalę Turkijos ekipa šventė po pratęsimo, kai paskutinėmis sekundėmis Nemanja Bjelica pelnė dvitaškį – 91:89.

Toje pat grupėje ketvirtadienį ketvirtą pergalę iškovojo ir vietą TOP 16 etape užsitikrino Lino Kleizos atstovaujamas Milano klubas „EA7 Emporio Armani“. Italijos ekipa savo aikštelėje 66:64 pranoko Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija) ekipą. Čia taip pat kova vyko iki paskutinės sekundės. Per lemiamą ataką graikų ekipos gynėjas Dimitris Diamantidis išprovokavo pražangą ir įgijo teisę mesti du baudos metimus. Pirmojo nepataikęs krepšininkas antrąjį prametė tyčia, tačiau niekas iš komandos draugų prie kamuolio nesuskubo ir neišplėšė pratęsimo.16 minučių aikštelėje praleidęs L. Kleiza pelnė 2 taškus.

Per nieko nelėmusias trečias C grupės rungtynes Miuncheno „Bayern“ (Vokietija) krepšininkai 95:89 nugalėjo Zgorželeco „Turow“ (Lenkija) ekipą. Ši dvikova kėlė susidomėjimą Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandai. Mat viena šių komandų kitų metų pradžioje bus vilniečių varžovė Europos taurės turnyro LAST 32 etape.

Rezultatai

B grupė

Malagos „Unicaja“ (4 pergalės/5 pralaimėjimai)) – Maskvos CSKA (9/0) 75:76 (20:11, 23:16, 13:22, 10:17; 9:10). J. Grangeris ir C. Greenas (8 atk. kam.) po 14 tšk.; K. Vasileiadis 11, M. Kuzminskas 8; N. De Colo 22, S. Weemsas ir A. Voroncevičius po 12.

Zagrebo „Cedevita“ (2/7) – Tel Avivo „Maccabi“ (6/3) 71:82 (15:14, 19:29, 19:11, 18:28). F. Pilepičius 22, T. Zubičius 13, M. Bilanas 10; D. Smithas 14, A. Tyusas (9 atk. kam.) ir Y. Ohayinas po 13.

C grupė

Milano „EA7 Emporio Armani“ (4/5) – Atėnų „Panathinaikos“ (5/4) 66:64 (18:11, 14:17, 20:23, 14:13). D. Hackettas 21, A. Gentile 9, S. Samuelsas 8,.. L. Kleiza 2; A.J. Slaughteras 17, J. Blumas 13 (3-4/6), D. Diamantidis 12 (11 rez. perd.).

Miuncheno „FC Bayern“ (2/7) – Zgoželeco „PGE Turow“ (1/8) 95:89 (16:22, 22:24, 25:26, 32:17). D. Savanovičius 31, H. Schaffartzikas 15, V. Štimacas 12; N. Jaramazas 16, D. Kuligas 14, U. Nikoličius 9 ir F. Dylewičius po 9.

„FC Barcelona“ (8/1) – Stambulo „Fenerbahce Ulker“ (7/2) 89:91 (23:25, 14:17, 24:17, 18:20, 10:12). M. Huertasas 25, D. Thomasas 23, J. Doellmanas ir M. Hezonja po 12; B. Bogdanovičius 23, J. Vesely 16 (10 atk. kam.), N. Bjelica 13.