„Dzūkija“ namuose neatsilaikė prieš „Lietkabelį“

2016 04 03 20:49
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Keturioliktąją pergalę „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionate iškovojo Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa. Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje 70:83 (28:17, 19:22, 8:17, 15:27) įveikė turnyrinės lentelės dugne esančią Alytaus „Dzūkijos“ komandą.

Sunkus startas. Rungtynes kiek sėkmingiau pradėjęs „Lietkabelis“ po penkių minučių turėjo penkių taškų persvarą (10:15). Visgi, tada aikštės šeimininkai atsakė spurtu 18:2 ir iki ketvirčio pabaigos susikrovė dviženklį pranašumą (28:17).

Kova. Antrojo kėlinio pirmojoje pusėje situacija iš esmės nepasikeitė (36:25). Nors skirtumas ir buvo kiek sumažėjęs (40:35), tačiau iki ilgosios pertraukos „Dzūkija“ kiek padidino persvarą – 47:39

Dvitaškiai. Pirmojoje rungtynių pusėje abi komandas ganėtinai gerai atakavo iš dviejų taškų zonos – „Dzūkija“ 61% taiklumu, „Lietkabelis“ 68% taiklumu.

Kova po krepšiu. Per pirmąsias dvidešimt minučių alytiškiai gana stipriai pirmavo pagal atkovotus kamuolius – 17 prieš 10 „Lietkabelio“.

Pavijo. Prabėgus kiek daugiau nei pusei trečiojo kėlinio rezultatas tapo lygus (52:52). O prieš paskutinį ketvirtį „Lietkabelis“ turėjo dviejų taškų pranašumą (55:56).

Intriga. Pirmosios penkios ketvirtojo kėlinio minutės fiksavo 5 taškų panevėžiečių persvarą (62:67). Likus kiek daugiau nei porai minučių aikštės šeimininkų deficitas išaugo iki 7 taškų (66:73). Netrukus skirtumas padidėjo iki dviženklės ribos (66:76). Iki kėlinio pabaigos „Lietkabelis“ išsaugojo pranašumą ir šventę svarbią pergalę – 70:83.

„Dzūkija“: J. Jucikas (6 atk. kam.) 16 tšk., O. Mačernis 12 tšk., E. Jezukevičius 10 tšk., A. Eitutavičius ir J. Robinsonas po 9 tšk.

„Lietkabelis“: S. Buterlevičius 24 tšk., V. Vasylius 19 tšk., M. Iličius 15 tšk., Ž. Janavičius ir J. Žuža po 6 tšk.