„Dzūkija“ vos neišleido pergalės rungtynėse su „Lietkabeliu“

2015 04 02 21:02
D. Pipo (Fotodiena/lkl.lt) nuotrauka

BEKO-LKL čempionate „Dzūkijos“ (18-15) krepšininkai namuose 84:76 (23:11, 24:19, 23:21, 14:25) įveikė „Lietkabelio“ (10-24) ekipą.

Rungtynes įspūdingu Giedriaus Gusto inicijuotu spurtu pradėjo aikštės šeimininkai (11:0). Pirmuosius „Lietkabelio“ taškus pelnė Lukas Aukštikalnis (11:2). Martyno Paliukėno taiklūs baudų metimai įtvirtino dviženklę „Dzūkijos“ persvarą po pirmojo kėlinio – 23:11.

Antrojo kėlinio pradžioje svečiai bandė priartėti, tačiau po Pauliaus Dambrausko tritaškio, šeimininkų pranašumas tapo triuškinantis (40:22). Komandos kurį laiką keitėsi netaikliais metimais ir ilgąją pertrauką pakilesnėmis nuotaikomis pasitiko alytiškiai – 47:30.

Po ilgosios pertraukos, P.Dambrauskas pataikė dar vieną tolimą metimą ir skirtumas pirmą kartą pasiekė 20-ies taškų ribą (50:30). Sėkmingesnę atkarpą sužaidė L.Aukštikalnio vedinas „Lietkabelis“ (68:50). Prieš lemiamą ketvirtį – įtikinama „Dzūkijos“ persvara 70:51.

Lemiamame ketvirtyje rungtynės apsivertė aukštyn kojomis – svečiai surengė spurtą 15:2 ir priartėjo (77:70). Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 30 sekundžių, „Lietkabelis“ pradėjo naudoti pražangų taktiką. Visgi ji nepasiteisino ir pergalę šventė aikštės šeimininkai, „Dzūkijos“ krepšininkai – 84:76.

„Dzūkija“: Fedoras Dmitrievas 14, Martynas Paliukėnas 13, Giedrius Gustas 12, Paulius Dambrauskas 11, Rytis Juknevičius ir Osvaldas Mačernis po 9.

„Lietkabelis“: Lukas Aukštikalnis 20, Arnas Labuckas 12, Noah Dahlmanas 11, Jurica Žuža 10, Mantas Kazonas 9, Darius Griškėnas 8.