„Fortūna“ nukarūnavo LMKL čempiones ir žengė į pusfinalį

2015 03 19 13:54
Pastaruosius du sezonus LMKL čempione tapusi „Kibirkštis-VIČI“ pirmą kartą sezoną baigė taip anksti. bckibirkstis.lt nuotrauka

Lietuvos moterų krepšinio lyga (LMKL) turės naujas čempiones. Du sezonus iš eilės titulą iškovojusios Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės antrame ketvirtfinalio mače 73:82 (20:20, 11:25 19:26, 23:11) neatsilaikė Klaipėdos „Fortūnai“ ir pralaimėjo seriją 0:2.

Vilniaus ekipa dar nei sykio nėra baigusi Lietuvos moterų krepšinio lygos sezono taip anksti. Jau 2011 metais įkūrus klubą jis žaidė LMKL finale ir užėmė antrąją vietą, pripažinęs Kauno „VIČI-Aisčių“ krepšininkių pranašumą. Kitus du sezonus „Kibirkštis-VIČI“ tapo LMKL čempione.

Nuo Algirdo Paulausko treniruojamų LMKL čempionių „Fortūna“ nutolo po ilgosios pertraukos, spurtavusios 9:0 ir įgijusios rekordinį pranašumą – 59:37. Po trijų kėlinių klaipėdietės pirmavo 71:50. Paskutiniame ketvirtyje Ramunės Kumpienės auklėtinės kontroliavo situaciją, o „Kibirkštis-VIČI“ priartėjo tik paskutinės minutėmis, kai „Fortūnos“ gretose rungtyniavo mažiau pasireikšti gaunančios žaidėjos.

Vilniaus komandoje rezultatyviausiai žaidė Nyshia Hammonds. Įžaidėja per 36 minutes pelnė 22 taškus (dvitaškiai 9/10). Laura Juškaitė įmetė 16 taškų, Eglė Šniokaitė ir Ieva Šimkutė (9 atk. kam.) po 10. „Fortūnos“ komandoje Monika Grigalauskytė pelnė 23 taškus, o Marina Solopova surinko 22 taškus (tritaškiai 6/11) ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

Į pusfinalį iškopusios „Fortūnos“ vyriausioji trenerė R. Kumpienė džiaugėsi auklėtinių kovingumu. „Buvome nusiteikusios kautis dėl kiekvieno aikštės centimetro. Už kovingumą merginoms rašau dešimtuką“, – sakė strategė.

„Kibirkšties-VIČI“ vairininkas Algirdas Paulauskas pralaimėjimo priežastimi įvardijo pagrindinių žaidėjų nuovargį.

„Mums pritrūko fizinių jėgų, nes kai kurios pagrindinės žaidėjos yra išsekusios. Tai ir buvo pagrindinė priežastis, jau nekalbant apie tai, kad varžovės gerai pataikė tritaškius. „Fortūnoje“ yra daug tritaškininkių, o mes tokių žaidėjų savo komandoje neturime. Reikia pripažinti, kad silpniausia šitos komandos vieta – tolimi metimai“, – pripažino treneris.

Klaipėdos komanda tritaškius metė 56 procentų taiklumu (14/25). Vilniaus ekipa šįsyk pataikė 4 tritaškius iš 15 bandymų (27 proc.).

„Jos pataikė, o mes nuleidome rankas. Kitaip negaliu paaiškinti, kaip leidome varžovėms teik daug kartų laisvai mesti nuo trijų taškų linijos. Tai, kas čia įvyko, protu nepaaiškinama“, – rankomis skėsčiojo sostinės ekipos vidurio puolėja Ieva Šimkutė.

Pusfinalyje uostamiesčio ekipos lauks reguliariojo sezono nugalėtoja „Utena“.

Tuo metu kita ketvirtfinalio pora – Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ ir Kauno „Aistės-LSU-Paradis“ – kovoja atkakliau. Per antras ketvirtfinalio rungtynes „Hoptrans-Sirenos“ namie 68:63 (23:20, 21:17, 10:17, 14:9) įveikė „aistes“ ir išlygino serijos iki dviejų pergalių rezultatą – 1:1. Lemiamos, trečiosios serijos rungtynės Kaune žaidžiamos penktadienį.