„Fortūna“ pakartojo praėjusio sezono scenarijų ir iškovojo LMKL bronzos medalius

2015 04 18 18:57
Augusto Didžgalvio nuotrauka

Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) mažojo finalo serijoje Ramunės Kumpienės treniruojama Klaipėdos „Fortūna“ pakartojo praėjusios sezono scenarijų. Klaipėdietės lemiamose rungtynėse Kaune kovoje dėl bronzos 56:47 (15:17, 17:4, 12:10, 12:16) įveikė Kauno „Aistes-LSU-Paradis“ ir pasipuošė medaliais.

Klaipėdietės serijoje atsilikinėjo rezultatu 0:2, tačiau laimėjusios tris susitikimus iš eilės laimėjo seriją 3:2. Praėjusiame LMKL sezone „Fortūna“ tokiu pačiu rezultatu atsilikinėjo prieš Kauno rajono „Hoptrans-Sirenas“, tačiau seriją taip pat laimėjo rezultatu 3:2 ir pasipuošė bronzos medaliais.

Rungtynes spurtu 12:5 pradėjo „Aistės-LSU-Paradis“, tačiau dviem tolimais metimais atsakiusios klaipėdietės pradėjo kvėpuoti varžovėms į nugaras – 11:12. Per likusį kėlinio laiką sėkmingomis atakomis atsakė abi ekipos, tačiau šeimininkėms po pirmųjų dešimt minučių pavyko išsaugoti pranašumą – 17:15.

Antrąjį ketvirtį 5 taškais pradėjo „Fortūna“ ir sužaidus vos 2 minutes jau buvo priekyje – 20:17. Tačiau tai nebuvo vienintelis klaipėdiečių spurtas. Sužaidusi atkarpą 10:0 uostamiesčio ekipa varžoves paliko toli už nugaros – 30:19. Kauniečių taškų badą nutraukė Jolantos Marmienės dvitaškis, tačiau vos 4 taškus per kėlinį pelniusios šeimininkės leido „Fortūnai“ prieš ilgąją pertrauką būti priekyje – 32:21.

Trečiąjį kėlinį 4 taškais pradėjo „Aistės-LSU-Paradis“ ir sušvelnino deficitą iki 7 taškų – 25:32. Po Lauros Svarytės dvitaškio šeimininkėms buvo pavykę priartėti iki 5 taškų ribos (29:34), tačiau Marinos Solopovos ir Simonos Dobrovolskytės metimai vėl atstatė dviženklį „Fortūnos“ pranašumą – 39:29. Kėlinio pabaigoje taip pat sėkmingiau pulti sekėsi klaipėdietėms, kurios prieš lemiamą ketvirtį susikrovė 13 taškų pranašumą – 44:31.

Paskutiniame kėlinyje komandų puolimas išsilygino, tačiau „Fortūnos“ susikrautas pranašumas „Aistėms-LSU-Paradis“ neleido ženkliai priartėti – 40:50. Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes, klaipėdietės ir toliau išlaikė iniciatyvą savo rankose – 45:55. Likus kiek mažiau nei minutei, kaunietės sumažino atsilikimą iki 8 taškų (47:55), tačiau pergalės iš savo rankų „Fortūna“ jau nebepaleido ir laimėjo lemiamą mūšį rezultatu 56:47.

„Aistės-LSU-Paradis“: N.Skadaitė (5 atk. kam.) 13, L.Svarytė (9 atk. kam., 5 rez. perd., 24 naud. bal.) ir G.Tamašauskaitė po 9.

„Fortūna“: M.Solopova (10 atk. kam., 5 rez. perd., 24 naud. bal.) 16, L.Aglinskaitė 11, S.Dobrovolskytė (3/4 tritaškiai) 10, M.Grigalauskytė (9 atk. kam.) 9.