„Fortūna“ tęsia puikų startą – pranoko ir LMKL čempiones

2016 10 14 19:13
Alinos Ožič (LŽ) nuotrauka

Antrąją pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) iškovojo Klaipėdos „Fortūna“ (2/0), kuri namuose 66:63 (12:18, 13:9, 25:11, 16:25) pranoko titulą ginančias Kauno rajono „Hoptrans-Sirenas“ (0/2).

Šiame susitikime „Hoptrans-Sirenoms“ negalėjo padėti Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė, bet garliaviškių gretose debiutavo amerikietė Shakena Richardson.

Rungtynes tiksliau atakuodamos krepšį pradėjo „Hoptrans-Sirenos“, kurios sužaidus beveik 4 minutes pirmavo 7:2, bet šeimininkės toli joms pabėgti neleido ir sumažino atsilikimą iki minimalaus – 8:9. Likus žaisti dvi minutes, taško persvarą turėjo garliaviškės (12:13), kurios kėlinio pabaigoje spurtavo bei po pirmųjų dešimties minučių buvo kiek atitrūkusios – 18:12.

Antrąjį kėlinį atkarpa 8:2 pradėjo „Fortūna“ ir rezultatas tapo lygus – 20:20. „Hoptrans-Sirenas“ į priekį vedė legionierės Viktorija Jarosz ir Sh.Richardson, po kurių metimų viešnios vėl atitrūko – 25:20. Kėlinio pabaigoje klaipėdietės ir vėl spurtavo, o po Robertos Mizgerytės dvitaškio „Hoptrans-Sirenoms“ liko vos 2 taškų pranašumas – 27:25.

Trečiajame ketvirtyje „Fortūna“ įjungė aukštesnę pavarą ir surengusios dar vieną spurtą ne tik pasivijo varžoves, bet ir persvėrė rezultatą savo naudai – 33:31. Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes, klaipėdietės turėjo jau 9 taškų pranašumą (45:36), o prieš lemiamą ketvirtį šeimininkės buvo priekyje jau dviženkliu skirtumu – 50:38.

Prasidėjus paskutiniam ketvirčiui, „Hoptrans-Sirenos“ ir toliau strigo puolime bei leido varžovėms bėgti į priekį – 42:55. Įpusėjus kėliniui, garliaviškėms pavyko sumažinti atsilikimą iki vienženklio (48:57), o po Dalios Belickaitės taškų dar labiau priartėti – 51:57. Tačiau klaipėdietės pataikė iš toli bei sėkmingai sužaidė gynyboje ir vėl pabėgo į priekį – 64:55. Per likusias dvi minutes „Hoptrans-Sirenoms“ pavyko beveik panaikinti deficitą, tačiau visgi teko patirti antrąjį pralaimėjimą – 63:66.

„Fortūna“: A.Černeckytė (9 atk. kam.) ir R.Mizgerytė po 17, A.Gabalytė (9 rez. perd.) 13, J.Matuzonytė (13 atk. kam.) 10.

„Hoptrans-Sirenos“: V.Jarosz (7 atk. kam.) 20, D.Belickaitė 14, R.Knyzaitė 8.