„Heat“ ekipa grįžta į NBA finalą

2013 06 04 8:37

Majamio „Heat“ krepšininkai neleido sirgaliams suabejoti, kas turi žaisti NBA superfinale. Lemiamame NBA Rytų konferencijos finalo serijos mače LeBrono Jameso vedami NBA čempionai namie 99:76 (19:21, 33:16, 24:18, 23:21) sutriuškino Indianos „Pacers“ krepšininkus ir laimėję seriją 4-3 trečius metus paeiliui kausis dėl NBA čempionų žiedų.

Ketvirtadienį startuosiančioje serijoje Floridos klubas kovos su San Antonijaus „Spurs“ ekipa, kuri NBA Vakarų konferencijos finale 4-0 nepaliko vilčių Memfio „Grizzlies“ ekipai.

Visos serijos tarp „Heat“ ir „Pacers“ klubų rungtynės klostėsi itin atkakliai – sudėjus pirmų šešių mačų taškus Floridos klubas pirmavo tik 569:564.

Prasidėjus svarbiausiam susitikimui „Heat“ ekipa atsiliko 6 taškų (6:12) skirtumu, o po pirmojo kėlinio leido varžovams džiaugtis 2 taškų persvara (21:19), tačiau vėliau įjungė aukštesnę pavarą ir greitai nutolo.

Antrajame ketvirtyje surengę spurtą net 33:14 Majamio krepšininkai įgijo solidų pranašumą (52:37) ir vėliau tik dar labiau atitrūko.

Milžinišką darbą pirmoje susitikimo dalyje atlikęs ir 18 taškų pelnęs Jamesas po pertraukos galėjo kiek lengviau atsikvėpti. Iki rungtynių pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei 5 minutes Jamesas palikdamas aikštelę susimušė rankomis su futbolo legenda Davidu Beckhamu, o abejojančių „Heat“ pergale nebebuvo.

Tiesa, rungtynių įtampa neatslūgo iki pat paskutinių mačo minučių. Likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes arbitrai iš aikštės išvijo apsižodžiavusius Norrisą Cole'ą ir Jeffą Pendergraphą.

Visos serijos metu baudos aikštelėje dominavęs Indianos klubas šįkart turėjo pripažinti varžovų pranašumą 36:43 pagal atkovotus kamuolius. „Pacers“ ekipai koją kišo ir itin dažnai prarandami kamuoliai.

Vien per pirmąjį ketvirtį Indianapolio krepšininkai suklydo net 9 kartus, o iš viso per rungtynes varžovams įteikė 21 dovanėlę. Aikštės šeimininkai klydo dukart rečiau ir prarado tik 11 kamuolių.

„Pacers“ klubui itin trūko ir komandos lyderio Paulo George'o taškų. NBA Visų žvaigždžių rungtynėse šį sezoną dalyvavęs puolėjas per 34 minutes pelnė 7 taškus (2/9 metimų) bei išnaudojo šešių asmeninių pražangų limitą. Tai buvo prasčiausias jo mačas šio sezono atkrintamosiose varžybose.

Majamio klubas iškovojo jau 78-ąją pergalę šį sezoną. Per visą NBA istoriją tokį laimėjimų skaičių, skaičiuojant reguliariojo sezono ir atkrintamųjų varžybų dvikovas, yra pavykę pasiekti tik 11 komandų.

„Heat“: LeBronas Jamesas 32 (8 atk. kam.), Dwyane'as Wade'as 21 (9 atk. kam., 5 kld.), Ray Allenas 10.

„Pacers“: Roy Hibbertas 18 (8 atk. kam.), Davidas Westas 14 (6 kld.), George'as Hillas 13, Lance'as Stephensonas 10.