„Heat“ išsaugojo NBA karūną

2013 06 21 8:09
Reuters/Scanpix nuotrauka

LeBronas Jamesas ir Majamio „Heat“ išlieka NBA viršūnėje. Stebuklingai išsigelbėję šeštajame finalo serijos mače, septintajame „Heat“ vėl pranoko San Antonijaus „Spurs“.

„Heat“ iškovojo pergalę 95:88 (18:16, 28:28, 26:27, 23:17) ir apgynė NBA čempionų titulą, laimėdami seriją 4-3.

Žaisdami vos po 48 valandų po to, kai išsaugojo sezoną šeštajame serijos mače, „Heat“ paskutinėse sezono rungtynėse pirmavo didžiąją dalį, tačiau viskas sprendėsi paskutinę minutę.

„Spurs“ galėjo išlyginti rezultatą, kai Timas Duncanas atsidūrė po krepšiu likus žaisti 50 sekundžių, tačiau jo metimas tikslo nepasiekė.

Kitoje aikštės pusėje Jamesas pataikė iš vidutinio nuotolio ir dvikovos baigtis tapo praktiškai aiški – 92:88.

Netrukus Emanuelis Ginobili suklydo ir Jamesas baudų metimais įtvirtino pergalę. Naudingiausiu finalo serijos žaidėju išrinktas Jamesas paskutinėse sezono rungtynėse pelnė 37 taškus, atkovojo 12 kamuolių ir pataikė net 5 tritaškius.

„Štai dėl ko aš čia atvykau – dėl čempiono titulų. Laimėti juos dvejus metus iš eilės yra neįtikėtina“, – sakė Jamesas.

Tokia dvikovos ir finalo pabaiga galėjo simbolizuoti „Spurs“ eros pabaigą ir „Heat“ eros tęsinį.

„Jūs jau 5-6 metus kartojate, kad mes per seni, todėl dabar apie tai nekalbėsiu“, – paklaustas, ar jų laikas jau baigėsi, atsakė Tony Parkeris.

Tai buvo penktas „Spurs“ ir Duncano finalas ir pirmasis, kurį jie pralaimėjo. Šeštajame serijos mače jie per pusę minutės iššvaistė 5 taškų persvarą ir paleido titulą iš rankų.

Septintajame „Heat“ atrodė išsaugoję daugiau jėgų. Jie pataikė net 12 tritaškių – 6 iš jų Shane'as Battier, 5 – Jamesas.

Vienintelis kitas žmogus, pataikęs tritaškį – Mario Chalmersas. Būtent po jo šūvio beveik iš aikštės vidurio paskutinę trečio kėlinio sekundę „Heat“ išsiveržė į priekį 72:71. Kaip paaiškėjo vėliau, iniciatyvą jie perėmė visoms rungtynėms.

„Spurs“ visą ketvirtą kėlinį laikėsi per vieną-du metimus, tačiau rezultato taip ir neišlygino.

Geriausią progą paskutinę minutę turėjęs Duncanas prametė, o sugrįžęs į gynybą delnu trenkė į parketą.

Netrukus įspūdingai rungtyniavęs Jamesas padėjo tašką rungtynėse.

Tai buvo trečias Majamio komandos finalas iš eilės ir antras titulas paeiliui.

„Tiek mažai skiria nuo šventimo ir čempioniško jausmo visą vasarą iki mėšlinos nuotaikos“, – finalą reziumavo Ginobili.

Nekaip turėtų jaustis ir „Spurs“ snaiperis Danny Greenas. Finalo serijoje įmetęs 27 tritaškius, jis pasiekė NBA rekordą, tačiau pradingo paskutinėse dvejose rungtynėse. Per šiuos mačus jis pataikė vos 1 metimą iš 19.

Sustabdytas buvo ir Parkeris, paskutiniame sezono mače pataikęs tik 3 metimus iš 12.

„Heat“: LeBronas Jamesas 37 (12 atk. kam., 40 naud. balų), Dwyane'as Wade'as 23 (10 atk. kam.), Shane'as Battier 18, Mario Chalmersas 14.

„Spurs“: Timas Duncanas 24 (12 atk. kam.), Kawhi Leonardas 19 (16 atk. kam.), Emanuelis Ginobili 18, Tony Parkeris 10 (3/12 dvit.).