„Heat“ prarado L. Jamesą ir krito pirmosiose finalo rungtynėse

2014 06 06 8:34
LeBronas Jamesas AFP/Scanpix nuotrauka

LeBronas Jamesas galėjo tik stebėti, kaip San Antonijo „Spurs“ įgyja pergalingą pranašumą pirmosiose NBA finalo rungtynėse. Naudingiausias lygos krepšininkas dėl kojos skausmų nežaidė svarbiausiais mačo momentais ir jo ekipa nesėkmingai pradėjo titulo gynimą.

„Spurs“ 110:95 (26:20, 28:29, 20:29, 36:17) nugalėjo Majamio „Heat“, tačiau galutinis mačo rezultatas neatspindi kovos, kuris virė aikštėje 46 rungtynių minutes.

Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus žaisti 7 su puse minutės ir „Heat“ pirmaujant 86:84, Jamesas atsisėdo ant suolo ir Majamio klubo gydytojai ėmė masažuoti jo kojas.

Krepšininko grimasos rodė, kad kojų raumenis sutraukė mėšlungis. Tai galėjo būti milžiniško karščio San Antonijo arenoje pasekmė.

Arenoje jau mačo pradžioje sugedo oro kondicionierius ir didžiąją dalį rungtynių temperatūra viršijo 30 laipsnių.

Karštis, panašu, nemaišė Danny Greenui. Visas rungtynes tylėjęs snaiperis prabilo paskutinio ketvirčio viduryje, kai pataikė du tritaškius iš eilės, po to pridėjo dėjimą greitoje atakoje ir persvėrė rezultatą „Spurs“ naudai – 94:90.

„Kiekvieną kartą, kai jis meta į krepšį, aš esu įsitikinęs, kad jis pataikys, – Greeno žaidimą komentavo Timas Duncanas. – Jis įsimėtė, mes pagaliau pradėjome saugoti kamuolį ir puolimas galiausiai atsigavo.“

Jamesas tada grįžo į aikštę ir jau pirmoje atakoje pelnė taškus prasiveržimu iš po krepšio, tačiau kai visi likę 9 krepšininkai nuskubėjo į kitą aikštės pusę, Jamesas liko stovėti po krepšiu susiėmęs už kojos. Rungtynės netrukus buvo sustabdytos, o „Heat“ lyderis aikštę paliko tik padedamas komandos draugų.

Greenas tada vėl smeigė tritaškį, Borisas Diaw pridėjo metimą iš po krepšio ir „Spurs“ persvara išaugo iki 99:92.

„Heat“ dar gavo vilties žybsnį, kai Mario Chalmersas pataikė iš toli, bet netrukus Kawhi Leoanrdas ir Tony Parkeris įmetė po tritaškį, taip padidindami šeimininkų persvarą iki dviženklės – 105:95.

Nors žaisti dar buvo likusios 74 sekundės, po Parkerio metimo Jamesas paliko atsarginių suolą ir patraukė link rūbinės.

„Nebuvo smagu matyti aikštę paliekantį mūsų lyderį, tačiau turime geriau pabaigti rungtynes nepaisant to, kas tuo metu yra aikštėje“, – pasiteisinimų neieškojo Dwyane'as Wade'as.

„Spurs“ ketvirtajame kėlinyje pataikė visus 6 tritaškius ir taip kompensavo milžinišką klaidų kiekį – 22.

Antroji serijos dvikova naktį iš sekmadienio į pirmadienį taip pat bus žaidžiama San Antonijuje.

„Spurs“: Timas Duncanas 21 (10 atk. kam.), Tony Parkeris 19 (8 rez. perd.), Emanuelis Ginobili 16 (11 rez. perd., 5 atk. kam.), Tiago Splitteris 14, Danielis Greenas 13.

„Heat“: LeBronas Jamesas 25, Dwyane'as Wade'as 19, Chrisas Boshas 18 (9 atk. kam.), Ray Allenas 16, Rashardas Lewisas 10.