„Juventus“ atsitiesė lemiamame ketvirtyje, bet pergalei Pasvalyje to neužteko

2014 04 05 19:11
Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotrauka

Utenos „Juventus“ (11/18) klubas ketvirtajame kėlinyje sugebėjo atkurti intrigą, tačiau išsivežti pergalės ir Pasvalio nesugebėjo. Lietuvos krepšini lygos (LKL) rungtynėse uteniškiai 83:87 (15:24, 24:25, 21:24, 23:14) turėjo pripažinti „Pieno žvaigždžių“ (18/12) komandos pranašumą.

Svečiai šiose rungtynėse varžovams atitrūkti neleido tik pirmąsias keturias minutes, kai po Jeremy Hazellio dvitaškio komandas skyrė du taškai – 4:6. Netrukus keturis taškus iš eilės pelnė Artūras Jomantas, dvitaškį pridėjo Egidijus Dimša ir pasvaliečiai nutolo – 15:8. Nepaisant Karolio Petrukonio bei Sauliaus Kulviečio tikslių metimų, „Pieno žvaigždžių“ komanda pranašumą išlaikė iki pat ketvirčio pabaigoje ir po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje – 24:15.

Antrąjį kėlinį dvitaškiu pradėjęs Dovydas Redikas aikštės šeimininkams pirmą kartą leido įgyti dviženklę persvarą (26:15), kuri kėlinio viduryje jau pasiekė penkiolikos taškų ribą – 40:25. Tritaškį ir baudos metimą pataikiusio Edgaro Stanionio pastangomis svečiams kiek pavyko sumažinti deficitą, tačiau įpusėjus mačui jis ir toliau buvo dviženklis – 39:49.

Panašiai įvykiai klostėsi ir trečiajame ketvirtyje. Pasvalio komanda padidindavo savo persvarą, o uteniškiai ją kiek atirpdydavo. Po Egidijaus Dimšos tritaškio įpusėjus kėliniui skirtumas pasiekė šešiolikos taškų ribą (62:46), o po dar vieno aukštaūgio tolimo metimo likus žaisti tris minutes persvara dar minimaliai išaugo – 70:53. Kėlinį šiek tiek sėkmingiau baigė Keyrono Sheardo ir Nikitos Barinovo vedini uteniškiai, kurie sumažino atsilikimą iki trylikos taškų – 60:73.

Lemiamo ketvirčio pradžioje „Juventus“ puolimą ant savo pečių ir toliau nešė K.Sheardas ir N.Barinovas. Būtent šių krepšininkų dėka svečiai surengė spurtą 11:4 ir likus žaisti keturias minutes aikštelėje atgimė intrigą – 71:77. Nors pasvaliečiai netruko susigrąžinti dviženklę persvarą (82:71), aštuonis taškus iš eilės pelnęs J.Hazellis prasidėjus paskutinei minutei sumažino „Juventus“ deficitą iki penkių taškų – 79:84. Netrukus J.Hazellis pelnė dar du taškus (81:84), o prie baudų metimo linijos stojęs Žygimantas Jonušas realizavo viena baudos metimą – 85:81. Visgi per likusį laiką tiksliau žaidė pasvaliečiai, kurie iškovojo pergalę rezultatu 87:83.

„Juventus“ ekipai 20 taškų surinko Jeremy Hazellis (dvitaškiai 5/6, tritaškiai 2/4, 5 atk. kam.), 14 – Saulius Kulvietis (tritaškiai 3/4), 12 – Karolis Petrukonis (dvitaškiai 5/5, baudos 2/2), po 11 – Keyronas Sheardas ir Nikita Barinovas (6 atk. kam.), 6 – Edgaras Stanionis, 4 – A.J.Matthewsas (6 atk. kam.), 3 – Gintautas Matulis, 2 – Aidas Viskontas.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Artūras Jomantas (28 tšk., dvitaškiai 8/9, tritaškiai 3/6, 8 atk. kam., 35 naud., bal.), Egidijus Dimša (18 tšk., dvitaškiai 6/6) bei Žygimantas Jonušas (13 tšk.) ir Evaldas Kairys (13 tšk., dvitaškiai 4/4).