„Juventus“ iškovojo sudėtingą pergalę Mažeikiuose

2014 11 16 19:16
driverlayer.com nuotrauka

Sudėtingą pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate iškovojo ketvirtąją poziciją užimantis Utenos „Juventus“ (8/3) klubas, kuris varžovų aikštelėje 84:73 (18:10, 20:22, 21:23, 25:18) palaužė autsaiderę Mažeikių „Mažeikių“ (0/12) komandą.

Be traumuoto Dariaus Pakamanio žaidusiam „Juventus“ klubui tai buvo septintoji iš eilės pergalė skaičiuojamt LKL ir Baltijos krepšinio lygos (BBL) turnyrus.

Arvydo Šikšniaus solo pasirodymu prasidėjusiose rungtynėse uteniškiai iškart nutolo į priekį – 12:4. Nors Eigirdo Žukausko dvitaškis su pražanga buvo sumažinęs „Mažeikių“ deficitą (7:12), dvitaškiais atsakė A.Šikšnius ir Rashaunas Broadusas – 16:7. Likus žaisti pusantros minutės „Juventus“ atotrūkis pirmą kartą tapo dviženklis (18:8), o paskutinėmis akimirkomis aikštės šeimininkai sugebėjo tik nežymiai priartėti – 10:18.

Antrojo ketvirčio pradžioje mažeikiškiai vėl priartėjo (13:18), bet iš toli pataikė Saulius Kulvietis, du tritaškius pridėjo Nikita Barinovas ir „Juventus“ gerokai nutolo – 27:13. Visgi kelis kartus neleistinai suklydę uteniškiai leido varžovams atsitiesti, o skirtumas ėmė tirpti. Prasidėjus priešpaskutinei kėlinio minutei iš svečių pranašumo liko vos keturi taškai (33:29), tačiau A.šikšniaus ir V.Dabkaus atakos leido „Juventus“ vėl truputį padidinti atotrūkį – 38:32.

Trečiojo kėlinio pradžioje po dviejų tikslių svečių atakų „Juventus“ pranašumas vėl tapo dviženklis (42:32), tačiau Mažeikių komanda atsakė aštuoniais taškais be atsako ir po Raimundo Danio baudų metimų sumažino deficitą iki dviejų taškų – 40:42. Įpusėjus kėliniui R.Broadusas vėl sugrąžino aštuonių taškų pranašumą uteniškiams (50:42), tačiau aikštės šeimininkai vėl atsitiesė – 51:54. Kėlinį dvitaškiu su pražanga baigė N.Barinovas, bet prieš lemiamas dešimt minučių „Juventus“ persvara tesiekė keturis taškus – 59:55.

Ketvirtasis kėlinys tapo tikru nervų karu. Įpusėjus kėliniui Valdo Dabkaus ir N.Barinovo tikslių metimų dėka „Juventus“ persvara pasiekė šešis taškus (68:62), o netrukus šoktelėjo iki septynių – 72:65. V.Dabkaus sėkmingas žaidimas leido dar labiau nutolti svečiams (79:67), o rungtynes Dainiaus Adomaičio auklėtiniai laimėjo rezultatu 84:73.

„Juventus“ klubui 18 taškų surinko Nikita Barinovas (tritaškiai 3/3), 17 – Valdas Dabkus (dvitaškiai 6/8, baudos 5/5, 6 atk. kam.), 16 – Arvydas Šikšnius (7 išprov. praž.), 14 – Rashaunas Broadusas (8 atk. kam., 5 rez. perd.), 7 – Saulius Kulvietis (6 atk. kam.), 6 – Simas Buterlevičius (5 atk. kam., 4 rez. perd.), 2 – Edgaras Stanionis.

Aikštės šeimininkų gretose išsiskyrė Raimundas Danys (19 tšk., 10 išprov. praž.), Vytautas Pikalavičius (14 tšk.), Darius Tarvydas (12 tšk.) bei Eigirdas Žukauskas (11 tšk.).