LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

„Juventus“ išleido pergalę iš rankų mače su Ukrainos čempionais

2016 01 13 20:17
FIBA-Europe nuotrauka

Apmaudžią nesėkmę FIBA Europos taurės turnyro antrajame etape patyrė Utenos „Juventus“ (1/2) klubas. Antano Sireikos auklėtiniai T grupės rungtynėse paskutinėmis sekundėmis svečiuose 76:77 (17:14, 18:13, 19:22, 22:28) nusileido Južnės „Chimik“ (3/0) krepšininkams.

Kitas FIBA Europos taurės turnyro rungtynes „Juventus“ sausio 19 dieną namuose žais su Monso „Mons-Haunaut“ klubu.

Uteniškiai geriau pradėjo mačą ir po Rolando Alijevo tritaškio bei Edgaro Želionio ir Egidijaus Dimšos metimų sužaidus keturias minutes buvo priekyje 10:4. Nors atkarpą 9:2 laimėję aikštės šeimininkai po Sergejaus Popovo dvitaškio su pražanga buvo persvėrę rezultatą savo naudai (13:12), Spenceris Butterfieldas ir Arminas Urbutis kėlinio pabaigoje sugrąžino pranašumą uteniškiams – 17:14.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui E.Želionis pataikė iš toli, R.Alijevas pridėjo dvitaškį ir „Juventus“ dar sykį nutolo – 22:15. Įpusėjus kėliniui E.Dimša pelnė du taškus su pražanga, tritaškį pataikė S.Butterfieldas, o Utenos klubas pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 28:18. Puikiai besigindami A.Sireikos auklėtiniai buvo įgiję ir trylikos taškų pranašumą (35:22), tačiau Oleksandro Belikovo tritaškis aidint antrojo kėlinio pabaigą skelbiančiai sirenai leido Ukrainos čempionams kiek sumažinti deficitą – 27:35.

Brandeno Frazierio ir Viačeslavo Petrovo tritaškiai pačioje trečiojo kėlinio pradžioje sumažino „Juventus“ persvarą iki dviejų taškų (37:35), bet keturis taškus iš eilės surinko A.Urbutis, tolimą metimą pridėjo E.Želionis ir uteniškiai susigrąžino visą turėtą pranašumą – 44:35. Įsisiautėjęs V.Petrovas likus žaisti tris minutes dar sykį sumažino ukrainiečių deficitą iki minimumo (44:45), o prasidėjus paskutinei minutei rezultatas tapo lygus – 49:49. Visgi per likusį laiką du baudų metimus realizavo S.Butterfieldas, dvitaškį su pražanga pridėjo A.Urbutis ir „Juventus“ prieš lemiamą ketvirtį vėl atsitiesė – 54:49.

Sužaidus keturias minutes E.Želionis tritaškiu vėl sugrąžino uteniškiams šešių taškų persvarą (63:57), bet Matthew Shaw netrukus atsakė dviem analogiškais metimais iš eilės ir rezultatas tapo lygus – 63:63. Prasidėjus priešpaskutinei mačo minutei V.Petrovas jau „Chimik“ klubui leido įgyti trijų taškų pranašumą (73:70), bet R.Alijevas ir E.Dimša sugrąžino svarstykles į „Juventus“ pusę – 74:73. Visgi likus 5,2 sekundės M.Shaw tiksliai realizavo abi baudas (77:76), o per likusį laiką Ch.Lewisas prarado kamuolį. „Juventus“ patyrė apmaudžią nesėkmę 76:77.

„Juventus“ klubui 20 taškų pelnė Edgaras Želionis (tritaškiai 3/7, 6 atk. kam.), 18 – Arminas Urbutis (dvitaškiai 7/9, 4 atk. kam.), po 11 – Rolandas Alijevas (6 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Spenceris Butterfieldas (tritaškiai 2/4), 10 – Egidijus Dimša (dvitaškiai 4/6, 5 atk. kam.), 6 – Chavaughnas Lewisas (5 rez. perd.).

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Brandenas Frazieris (18 tšk., 6 rez. perd.), Viačeslavas Petrovas (17 tšk., 6 atk. kam.) bei Matthew Shaw (17 tšk.,).