„Juventus“ laimėjo permainingą mačą Maskvoje

2014 11 06 7:31
Utenos „Juventus“ klubo nuotrauka

Utenos „Juventus“ klubas iškovojo trečiąją pergalę iš eilės Baltijos krepšinio lygos (BBL) čempionate. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai išvykoje po atkaklios ir permainingos kovos 74:70 (22:23, 20:11, 14:24, 18:12) palaužė Maskvos „Dynamo“ klubą.

Gerokai sėkmingiau rungtynes pradėję „Juventus“ krepšininkai netruko pabėgti į priekį ir sužaidus keturias minutes po Rashauno Broaduso tritaškio bei keturių Vaido Čepukaičio taškų įgijo septynių taškų persvarą – 13:6. Netrukus varžovų krepšį dėjimais sudrebino Nikita Barinovas ir Arvydas Šikšnius, o svečių atotrūkis dar labiau išaugo – 17:9. Visgi netrukus uteniškių puolimas sustojo, o atkarpa 10:0 atsakę „Dynamo“ krepšininkai persvėrė rezultatą savo naudai – 19:17. Per likusias ketvirčio minutes maskviečiai išsaugojo nežymią persvarą ir po pirmojo kėlinio buvo priekyje – 23:22.

Antrajame kėlinyje kova vyko taškas į tašką, o abi komandos gana sunkiai rinko taškus. Įpusėjus ketvirčiui rezultatas buvo lygus (27:27), o Simas Buterlevičius vėl sugrąžino pranašumą uteniškiams – 29:28. Po dar keturių „Juventus“ taškų be atsako likus pusketvirtos minutės svečių persvara vėl pasiekė penkių taškų ribą (33:28), o įpusėjus susitikimui uteniškių atotrūkis dar šiek tiek išaugo – 42:34.

Trečiąjį ketvirtį jau aikštės šeimininkai pradėjo spurtu 10:0, kuris leido aikštės šeimininkams vėl persverti rezultatą savo naudai – 44:42. Perėmę iniciatyvą „Juventus“ krepšininkai vėl išsiveržė į priekį (54:53), tačiau paskutinėmis minutėmis kelis sudėtingus metimus pataikę „Dynamo“ krepšininkai sugebėjo susigrąžinti nežymią persvarą – 58:56.

Lemiamas ketvirtis ir vėl geriau prasidėjo maskviečiams, kurie sužaidus tris minutes įgijo penkių taškų pranašumą (64:59) ir privertė Dainių Adomaitį prašyti minutės pertraukėlės. Po jos jau svečiai surengė spurtą 6:0, o R.Broadusas įpusėjus kėliniui persvėrė rezultatą „Juventus“ naudai – 65:64. V.Čepukaitis likus žaisti pusę minutės pelnė du labai svarbius taškus (70:67), o „Juventus“ pergalę baudų metimais įtvirtino S.Buterlevičius ir Saulius Kulvietis – 74:70.

Nugalėtojams 18 taškų pelnė Simas Buterlevičius (dvitaškiai 7/8, 5 atk. kam.), 13 – Rashaunas Broadusas (dvitaškiai 5/8, tritaškiai 1/6, 6 atk. kam.), po 11 – Saulius Kulvietis ir Nikita Barinovas (baudos 7/7), 10 – Arvydas Šikšnius (6 atk. kam.), 8 – Vaidas Čepukaitis (9 atk. kam.), 3 – Darius Pakamanis.

Maskvos komandoje pasižymėjo Danisas Zacharovas (22 tšk.), Jevgenijus Karpenko (12 tšk.) bei Alimdzanas Fediušinas (11 tšk.).