„Juventus“ nepaliko vilčių „Nevėžiui“

2014 12 23 19:46
E. Blaževičiaus (Fotodiena/lkl.lt) nuotrauka

BEKO-LKL čempionate į pergalių kelią sugrįžo Dainiaus Adomaičio treniruojami Utenos „Juventus“ (12-6) krepšininkai, 112:86 (27:17, 27:19, 24,24, 34:26) sutriuškinę Kėdainių „Nevėžį“ (3-16).

Rungtynes taikliu baudos metimu pradėjo Vaidas Čepukaitis, o Rashauno Broaduso ir Edagaro Stanionio vedini „Juventus“ krepšininkai jau susitikimo pradžioje išsiveržė 12:4. „Juventus“ tiesiog dominavo po varžovų krepšiniu – Saulius Kulvietis taškus pelnė po keturių atkovotų kamuolių puolime vienos atakos metu (4:14). „Nevėžis“ per tris minutes žaidimo sumažino deficitą iki vienženklio, bet šeši „Juventus“ taškai iš eilės gražino solidų skirtumą – 24:11. Po šešių baudos metimų, kėlinį netaikliu metimu užbaigė R.Broadusas – 27:17.

Antro ketvirčio pradžioje iniciatyvą perėmė „Nevėžis“ – Ryčio Biliarto bei Rodericko Camphoro taškai sumažino „Juventus“ pranašumą iki šešių (27:21). E.Stanioniui ir Justui Tamuliui apsikeitus dvitaškiais, prasidėjo tritaškių virtinė: iš toli pataikė R.Broadusas, R.Camphoras ir D.Pakamanis (38:26). Puiki V.Čepukaičio gynyba padėjo „Juventus“ išlaikyti 12 taškų persvarą (42:30). Kėliniui įpusėjus „Juventus“ pasiekė rekordinį, 17 taškų, pranašumą (47:30). Prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei skirtumas tarp komandų šoktelėjo iki 54:36 ir toks išliko po dviejų kėlinių.

„Nevėžis“ ir trečią kėlinį pradėjo sėkmingai, pelnydami penkis taškus be atsako (41:54). „Juventus“ pirmuosius savo taškus pelnė tik praėjus trims minutėms nuo ketvirčio pradžios (56:41). „Nevėžis“ ir toliau nesustojo tirpdyti varžovų persvaros, o tuo tarpu uteniškiai tęsė po ilgosios pertraukos prasidėjusį klaidų maratoną (50:63). „Juventus“ ilgainiui susigrąžino 18 taškų pranašumą (76:58). Trečiasis kėlinys pasibaigė dviem „Juventus“ ekipos blokais, rezultatas – 78:60.

Lemiamo ketvirčio pradžioje ekipos aktyviai keitėsi rezultatyviomis atakomis (73:91). S.Buterliavičiaus ir D.Pakamanio tritaškiai atitolino „Juventus“ nuo varžovų 21 taško skirtumu (75:96). Vaidotas Volkus užsidirbo nesportinę pražangą, kurią Valdas Dabkus realizavo dviemis taikliais baudų metimais (77:101). Per likusį kėlinio laiką atsigauti nesugebėję „Nevėžio“ krepšininkai pralaimėjo rezultatu – 86:112.

Nevėžis“: Rytis Biliartas 18 (7 atk. kam.), Justas Tamulis 17, Vaidotas Volkus 14 (9 atk. kam.), Roderickas Camphoras 12, Aleksandras Kliujevas 9, Medas Kuprijanovas 9 (8 išpr. praž., 2/6 baud. met.)

Juventus“: Valdas Dabkus 17 (5 atk. kam., 5 rez. perd., 7 išpr. praž., 31 naud. bal.), Nikita Barinovas 17 (5 atk. kam.), Rashaunas Broadusas 16, Simas Buterlevičius 16, Edgaras Stanionis 16, Darius Pakamanis 12 (6 rez. perd.), Saulius Kulvietis 11.