„Juventus“ nusileido Ukrainos čempionams

2015 11 04 21:09
Vytauto Gimžausko nuotrauka

Utenos „Juventus“ (0–2) namų sezoną FIBA Europos taurės turnyre pradėjo nesėkme. Antano Sireikos auklėtiniai savo aikštėje 86:90 (12:20, 23:15, 18:15, 22:24, 12:16) nusileido Južno „Chimik“ (2–0) krepšininkams.

Ketvirtajame kėlinyje likus žaisti 9 sekundes pasinaudojęs aikštelėje kilusiu sąmyšiu Martynas Linkevičius staigiu prasiveržimu išlygino rezultatą (74:74) ir išplėšė pratęsimą. Minute anksčiau Linkevičius rezultatą (72:72) lygino tritaškiu.

Pratęsimo, kaip ir visos antrosios mačo pusės, metu komandos žaidė taškas į tašką, tačiau jo pabaigoje sėkmė nusišypsojo svečiams. Pirmaudami 84:83 „Juventus“ prarado kamuolį, o likus žaisti 28 sekundes Brendenas Frazieris pataikė iš toli ir išvedė „Chimik“ į priekį – 86:84.

Spenceris Butterfieldas netrukus prarado kamuolį, o jį perėmęs Aleksandras Riaubčiukas realizavo baudų metimus (88:84) ir privertė Utenos ekipą atidėti mintis apie pirmąją pergalę tarptautinėje arenoje.

Šios akistatos baigti negalėjo trečiajame kėlinyje traumą patyręs Arminas Urbutis ir ketvirtajame kėlinyje penktąją asmeninę pražangą gavęs Egidijus Dimša.

„Juventus“: Edgaras Želionis 16, Spenceris Butterfieldas 14, Egidijus Dimša 11, Martynas Linkevičius 10, Rolandas Alijevas ir Raimundas Danys po 8, Chavaughnas Lewisas 7, Arminas Urbutis 6.

„Chimik“: Večeslavas Petrovas 26 (7 atk. kam.), Brandenas Frazieris 24 (7 atk. kam. 7 rez. perd.), Matthew Shaw 10.

Pirmąją turnyro savaitę uteniškiai išvykoje 72:81 nusileido Tartu „Rock“ komandai, o „Chimik“ savo aikštėje 88:52 sutriuškino Nikosijos „Etha Engomi“ komandą.