„Juventus“ nušlavė Kipro klubą

2015 12 02 21:00
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Utenos „Juventus“ (3/3) klubas sėkmingai žengė lemiamą žingsnį antrojo FIBA Europos taurės turnyro etapo link. Lemiamose L grupės rungtynėse Antano Sireikos auklėtiniai namuose 94:67 (24:19, 23:10, 25:14, 22:24) nušlavė Nikosijos „ETHA Engomi“ (0/6) komandą.

Šios pergalės uteniškiams pakako, kad jie užsitikrintų vienos iš dviejų geriausių trečiąją poziciją Antrojoje konferencijoje iškovojusių ekipų vardą.

Tai paaiškėjo po to, kai Šiaulių „Šiauliai“ savo paskutinio turo rungtynėse išvykoje „tik“ penkiolikos taškų skirtumu nugalėjo Bratislavos „Inter“ klubą. Uteniškiai aplenkė Šiaulių komandą dėl geresnio įmestų ir praleistų taškų santykio.

„Juventus“ klubo varžovai antrajame etape paaiškės šį vakarą, kai paskutinio turo rungtynes sužais H grupės komandos.

Egidijaus Dimšos ir Spencerio Butterfieldo vedini „Juventus“ krepšininkai jau nuo mačo pradžios pabėgo į priekį (14:6), tačiau likus žaisti keturias minutes legionierių vedini Kipro krepšininkai sumažino atsilikimą iki dviejų taškų – 18:16. Visgi aikštės šeimininkai vėl sugebėjo padidinti pranašumą ir po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje rezultatu 24:19.

Antrąjį ketvirtį penkiais taškais be atsako pradėjo Martynas Linkevičius, o „Juventus“ persvara tapo dviženklė – 29:19. Sužaidus keturias minutes uteniškiai dar labiau nutolo (38:21), o po E.Dimšos bei S.Butterfieldo tritaškių ėmė triuškinti varžovus – 45:29. Panaši situacija išliko ir įpusėjus rungtynėms – 47:29.

Trečiojo kėlinio pradžioje tolimą metimą pataikęs Rolandas Alijevas pirmą kartą leido aikštės šeimininkams viršyti dvidešimties taškų pranašumą (55:33), o po Chavaughno Lewiso tritaškio bei E.Želionio ir R.Alijevo dvitaškių skirtumas dar labiau išaugo – 66:37. Per likusį laiką Ch.Lewiso vedami uteniškiai linksmino susirinkusius žiūrovus efektingomis atakomis ir prieš paskutinį kėlinį jau turėjo 29 taškų pranašumą – 72:43.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo Aido Viskonto dvitaškiu bei S.Butterfieldo tolimu metimu, po kurių skirtumas jau viršijo ir trisdešimties taškų ribą – 77:43. Įpusėjus kėliniui skirtumas kiek aptirpo (79:54), tačiau E.Želionio tikslių metimų dėka „Juventus“ vėl padidino savo pranašumą ir sutriuškino varžovus rezultatu 94:67.

Nugalėtojams po 16 taškų surinko Egidijus Dimša (dvitaškiai 6/10, 5 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Edgaras Želionis (dvitaškiai 8/10, 8 atk. kam.), po 5 – Martynas Linkevičius (dvitaškiai 5/5, 6 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Chavaughnas Lewisas (dvitaškiai 5/8, 4 atk. kam., 4 rez. perd.), 13 – Spenceris Butterfieldas (tritaškiai 3/3), 11 – Rolandas Alijevas (tritaškiai 3/3, 6 rez. perd.), 8 – Aidas Viskontas.

Svečių gretose išsiskyrė Robertas Goldenas (19 tšk., tritaškiai 3/6) bei Terrance“as Henry (16 tšk., dvitaškiai 8/9, 8 atk. kam., 3 rez. perd.).