„Juventus“ po pertraukos įrodė pranašumą prieš „Mažeikius“

2015 02 08 18:52
wallpaperscraft.com nuotrauka

Utenos „Juventus“ krepšininkams teko paprakaituoti Mažeikiuose, tačiau svarbiausias tikslas – pergalė, pasiektas. Dainiaus Adomaičio treniruojama komanda BEKO-LKL čempionate nugalėjo „Mažeikius“ 71:60 (24:15, 17:17, 20:16, 10:12).

„Juventus“ Mažeikiuose pataikė tik 36 procentus dvitaškių (9/25), tačiau uteniškius traukė tolimi metimai – 12/29 (41 proc.).

„Juventus“ nutraukė trijų iš eilės pralaimėjimų seriją. Praėjusią savaitę „Mažeikiai“ iškovojo pirmąją pergalę šį sezoną.

Su 16 pergalių ir 10 pralaimėjimų „Juventus“ įsitvirtino ketvirtojoje BEKO-LKL turnyro lentelės vietoje. „Mažeikiai“ su 1 pergale ir 26 pralaimėjimais tūno paskutinėje vienuoliktoje vietoje.

„Mažeikiai“ rungtynių pradžioje apliejo „Juventus“ šaltu dušu – 10:2. Tiesa, uteniškiai įsibėgėjo ir po poros tritaškių rezultatas buvo lygus (10:10). Kova kurį laiką vyko taškas į tašką, bet kėlinuko pabaigoje daugiausia dėl penkių tikslių E.Stanionio baudų metimų „Juventus“ susikrovė apčiuopiamą pranašumą 24:15.

Vis dėlto antrojo ketvirčio pradžioje S.Serapinas pelnė 6 taškus iš eilės ir komandas skyrė jau tik 3 taškai – 23:26. Tiesa, „Juventus“ atstatė 8-10 taškų pranašumą, kurį išlaikė iki pat pertraukos – 41:33.

Per pirmąsias penkias trečiojo kėlinio minutes „Mažeikiams“ pavyko kiek priartėti 42:47. Bet kartojosi ankstesnis scenarijus – mažeikiečių viltis išlyginti rezultatą daužė nedidelis „Juventus“ spurtas. Svečiai taip ir laikėsi ties 10 taškų pranašumo riba, o prieš ketvirtąjį kėlinį skirtumą dar ir padidino – 61:48.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo penkiais „Juventus“ taškais iš eilės ir „Mažeikiai“ atsidūrė kritinėje situacijoje – 66:48. „Juventus“ įstrigo puolime, keletą minučių nepajėgė pelnyti taškų, bet „Mažeikiai“ arčiau 12 taškų (54:66) tuo metu nepriartėjo. Utenos ekipa užtikrintai išlaikė persvarą ir laimėjo 71:60.

„Juventus“: A.Šikšnius 21, R.Broadusas 17 (5 rez. perd.), E.Stanionis 13, N.Barinovas 9, S.Kulvietis, S.Buterlevičius, O.Varanauskas po 3, V.Dabkus 2.

„Mažeikiai“: D.Pakamanis 14, S.Serapinas 13, R.Danys 11, G.Staniulis 10, S.Sandersas 5, T.Olanderis ir A.Gydra po 3, D.Tarvydas 1.