„Juventus“ pralaimėjo Ukrainoje ir L grupėje liks trečias

2015 11 25 19:51
Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

Utenos „Juventus“ komandos galimybės patekti į antrąjį FIBA Europos taurės turnyro etapą dabar jau priklausys ir nuo kitų komandų. Antano Sireikos auklėtiniai trečiadienį svečiuose 72:80 (18:22, 20:19, 20:20, 14:19) nusileido Ukrainos čempionei Južnės „Chimik“ komandai ir L grupėje jau nepakils aukščiau trečiosios vietos.

Dabar uteniškiams liko tikėtis, kad būtent jie taps viena iš dviejų geriausių trečiąją vietą savo konferencijoje užėmusių komandų, kurios gaus kelialapius į į kitą etapą. Antrąją konferenciją, kurioje žaidžia „Juventus“ klubas, sudaro septynios grupės.

Susitikimą gerokai sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai, kurie tikslių tolimų metimų dėka sužaidus keturias minutes jau turėjo aštuonių taškų pranašumą – 12:4. Visgi „Juventus“ atsakė aštuoniais taškais be atsako ir po Martyno Linkevičiaus bei Spencerio Butterfieldo tritaškių rezultatas tapo lygus – 12:12. Nors visą likusį laiką kova vyko taškas į tašką, po pirmųjų dešimties minučių ir vėl priekyje buvo Ukrainos čempionai – 22:18.

Antrąjį ketvirtį jau „Juventus“ pradėjo spurtu 6:0 ir po keturių Edgaro Želionio taškų bei Chavaughno Lewiso dvitaškio pirmą kartą persvėrė rezultatą savo naudai – 24:22. Nors ukrainiečiai vėl buvo persvėrę rezultatą savo naudai, Raimundas Danys bei pirmąsias rungtynes šį sezoną žaidęs Saulius Kulvietis sugrąžino pranašumą svečiams – 36:31. Visgi netrukus „Chimik“ klubas surengė dar vieną spurtą 10:2 ir įpusėjus susitikimui vėl buvo priekyje – 41:38.

Tarsi iš natų trečiąjį kėlinį pradėję uteniškiai netruko persverti rezultatą (44:43), o po E.Želionio ir M.Linkevičiaus tritaškių sužaidus keturias minutes įgijo solidžią persvarą – 50:43. Po S.Butterfieldo dvitaškio skirtumas šoktelėjo iki devynių taškų (52:43), tačiau aikštės šeimininkai surengė spurtą 10:2 ir skirtumas vėl aptirpo iki minimalaus – 54:53. Likus žaisti tris minutes rezultatas tapo lygus (56:56), o prieš lemiamas dešimt minučių trijų taškų atotrūkiu vėl džiaugėsi „Chimik“ klubas – 61:58.

Paskutinio kėlinio pradžia uteniškiams susiklostė labai nesėkmingai. Ukrainos čempionai surengė spurtą 7:2 ir sužaidus tris minutes jau pirmavo aštuonių taškų skirtumu – 68:60. Netrukus uteniškių reikalai dar pablogėjo, kai E.Želionis gavo penktąją pražanga, o du taškus su bauda pelnęs Oleksandras Antypovas pirmą kartą padidino Južnės klubo persvarą iki dviženklės – 71:60. Per likusį laiką uteniškiams išsigelbėti jau nepavyko ir rungtynes rezultatu 80:72 laimėjo „Chimik“ klubas.

„Juventus“ ekipai 15 taškų surinko Edgaras Želionis (dvitaškiai 6/8, 5 atk. kam.), 13 – Egidijus Dimša (dvitaškiai 4/6, 11 atk. kam.), 12 – Spenceris Butterfieldas (4 atk. kam., 5 rez. perd.), 10 – Martynas Linkevičius (6 atk. kam.), 9 – Saulius Kulvietis (dvitaškiai 4/6), po 4 – Chavaughnas Lewisas (3 rez. perd.) ir Rolandas Alijevas (6 rez. perd.), 3 – Raimundas Danys, 2 – Aidas Viskontas.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Brandenas Frazieras (26 tšk., tritaškiai 4/6), Matthew Shaw (12 tšk., dvitaškiai 5/8) bei Volodymyras Konievas (10 tšk.).