„Juventus“ turėjo pripažinti „Žalgirio“ pranašumą

2015 03 16 20:43
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

EKO-LKL čempionate „Žalgirio“ (26-4) krepšininkai iškovojo antrą pergalę per dvi dienas. Gintaro Krapiko auklėtiniai namuose 76:62 (15:10, 30:17, 16:21, 15:14) įveikė „Juventus“ (18-12) ekipą.

Rungtynes taikliu dvitaškiu pradėjo Paulius Jankūnas, netrukus dar du taškus pridėjo Jamesas Andersonas ir sužaidus 2 minutes „Žalgiris“ pirmavo (4:0). Aikštelės šeimininkai toliau tęsė savo sėkmingą atkarpą ir po Willo Cherry tritaškio, kauniečių pranašumas pasiekė 7 taškus (7:0). Galiausiai pirmuosius taškus „Juventus“ ekipai šiame susitikime pelnė Simas Buterlevičius. Komandos dar porą kartų apsikeitė rezultatyviomis atakomis, tačiau kėliniui įpūsėjus žalgiriečiai išlaikė kontrolę savo rankose (12:5). Netrukus S.Buterlevičiaus taiklus tolimas metimas nubraukė „Žalgirio“ pranašumą (12:8), bet J.Andersonas taip pat pataikė tritaškį bei vėl atstatė savo ekipai 7 taškų persvarą (15:8). Po pirmųjų 10 žaidimo minučių kauniečiai buvo priekyje – 15:10.

Antrąjį ketvirtį pradėjo taiklūs Dariaus Songailos dvitaškiai, po kurių „Žalgiris“ antrą kartą šiose rungtynėse įgijo 9 taškų persvarą (19:10). S.Buterlevičius į tai atsakė taip pat dviemis taškais (12:19), tačiau iškart gavo techninę pražangą, o tuo pasinaudoję aikštelės šeimininkai pasididino savo persvarą jau iki dviženklės (24:12). Lyg to būtų maža, Artūras Milaknis bei Lukas Lekavičius netrukus dar pataikė po tolimą metimą, o atkarpą 15:2 laimėję žalgiriečiai susikrovė solidų pranašumą bei kėliniui įpūsėjus pirmavo (30:12). Vis tik, „Juventus“ nepalūžo ir daugiausiai S.Buterlevičiaus bei Arvydo Šikšniaus pastangos leido uteniškiams nukirpti „Žalgirio“ persvarą iki (24:35). Tačiau neilgam, J.Andersono ir Tomo Dimšos duetas netrukus vėl leido aikštelės šeimininkams sustiprinti savo pozicijas (43:24). Po dviejų kėlinių Kauno ekipa užtikrintai laikė vadžias savo rankose – 45:27.

Trečiasis kėlinys prasidėjo Vaido Kariniausko perimtu kamuoliu ir greitais taškais iš po krepšio, kurie leido „Žalgiriui“ įgyti 20 taškų pranašumą (47:27). Komandos apsikeitė sėkmingomis atakomis, tačiau sužaidus 2 minutes aikštelėje vaizdas nepasikeitė (49:31). Įpūsėjus kėliniui Utenos „Juventus“ situacija vis dar negerėjo ir žalgiriečiai po truputį žingsniavo pergalės link (52:33), o po V.Kariniausko tolimo metimo komandas jau skyrė 22 taškai (55:33). Vis tik „Juventus“ krepšininkai dar kartą pademonstravo kovingumą ir Nikita Barinovo bei A.Šikšniaus pastangomis skirtumas tarp ekipų vėl kiek sumažėjo (44:59). Po 30 žaidimo minučių „Žalgiris“ vis dar išlaikė solidų pranašumą – 61:48.

Ketvirtąjį kėlinį taikliu metimu iš dviejų taškų zonos pradėjo Edgaras Stanionis, kuris leido uteniškiams sumažinti savo deficitą (50:61). Netrukus L.Lekavičius atsakė dviemis taškais su pražanga, du kartus sėkmingai į krepšį metė ir D.Songaila, o „Žalgiris“ vėl galėjo kiek lengviau atsikvėpti (67:50). Įpūsėjus ketvirčiui aikštelės šeimininkai toliau išlaikė saugią distanciją nuo varžovų (71:55). Per likusį laiką „Juventus“ ekipai sukurti stebuklo nepavyko ir aidinti finalinė rungtynių sirena skelbė užtikrintą „Žalgirio“ pergalę – 76:62.

„Žalgiris“: Jamesas Andersonas 15 tšk., Siim Sander Vene 10 tšk., Darius Songaila 8 tšk., Lukas Lekavičius ir Artūras Milaknis po 7 tšk., Paulius Jankūnas 6 tšk.

„Juventus“: Arvydas Šikšnius 16 tšk., Simas Buterlevičius 14 tšk., Egidijus Dimša 10 tšk., Edgaras Stanionis 8 tšk.