„Kibirkštis-VIČI“ antro čempionių barjero neįveikė

2013 12 04 22:28
Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotraukos

Šalies čempionei Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ ekipai nepavyko pratęsti pergalių serijos moterų Eurolygoje namuose. Ketvirtose C grupės rungtynėse Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės auklėtinės savo žiūrovų akivaizdoje krito prieš daugkartines Senojo žemyno turnyro čempiones Maskvos srities „Sparta&k” – 55:68 (8:29, 12:12, 16:15, 19:12).

Rimčiau pasipriešinti varžovėms iš Rusijos Vilniaus ekipai sutrukdė nesuveikęs pagrindinis jų ginklas – metimai iš toli, kuriuos iki šio mačo vilnietės metė taikliausiai visame turnyre. Tuo tarpu blogiausiai dvitaškius iki šiol metusi „Sparta&k” komanda pagerino savo metimus iš vidutinio nuotolio.

Tris kėlinius 20 taškų deficitą turėjusios vilnietės paskutiniame ketvirtyje rankų nenuleido ir laimėjo kėlinį (19:12), tačiau buvo per vėlu.

Rungtynių eiga

Rungtynes taikliu metimu iš eigos pradėjo Greta Šniokaitė. Rezultatą dvitaškiu išlygino Rusijos ekipos legionierė Asjha Jones. Įpusėjus kėliniui varžovės pradėjo tolti (6:13), o to pagrindine priežastimi buvo neveikiantis pagrindinis vilniečių ginklas – metimai iš toli. Po J.Štreimikytės-Virbickienės paprašytos minutės pertraukėlės situacija nesikeitė – „Sparta&k” lyderė Sonja Petrovič surinko 5 taškus iš eilės ir skirtumas sužaidus beveik 7 minutes tapo triuškinantis (6:20). Sostinės komanda dar kartą padarė pertrauką, bet varžovės ir toliau rungtyniavo galingai – 8:29.

Antro ketvirčio pradžioje pagaliau suveikė tolimoji „Kibirkšties“ artilerija – tritaškį įmetė Ieva Krastina (11:31). Į žaidimą sėkmingai įsijungė ir 4 taškus paeiliui pelniusi amerikietė Hollie Mershon (17:33). Nepaisant vilniečių pastangų, neįprastai sau gerai iš vidutinio nuotolio atakavusios viešnios iš Rusijos sužaidus daugiau nei pusę kėlinio susikrovė 20-ies taškų persvarą (17:37). „Kibirkštis“ apsigynė nuo paskutinės varžovių kėlinio atakos, bet prabėgus pusei rungtynių situacija nesikeitė – 20:41.

Po ilgosios pertraukos į aikštę „Kibirkštis“ žengė susikaupusi ir tai atsipirko – pelnė 5 taškus be atsako (25:41). Vita Kuktienė pataikė iš toli, bet deficitas tebebuvo didelis (32:50). Likus dviem minutėms, Sofija Aleksandravičius pelnė du taškus iš vidutinio nuotolio, tačiau priartėti neleido puikiai rungtyniavusi S.Petrovič (34:52). Po ilgosios pertraukos padarytos vilniečių išvados nedavė vaisių, iki rungtynių pabaigos likus 10 minučių mačo nugalėtoja jau praktiškai buvo aiški – 36:56.

Paskutinio ketvirčio pradžioje „Kibirkšties“ ekipa nesudėjo ginklų ir surengusi spurtą 6:0 privertė Rusijos komandos vyr. trenerį Alexanderį Vasiną prašyti minutės pertraukėlės (46:60). Likus 2 minutėms tritaškį pataikė Rima Valentienė, privertusi pabusti „Lietuvos ryto“ krepšinio arenoje susirinkusius žiūrovus (55:63). Deja, tuo pačiu atsakė ir varžovės – 55:66. Lietuvos čempionėms nepakako laiko ir jos patyrė antrą nesėkmę Eurolygoje (55:68).

Primename, jog turnyrą vilnietės pradėjo dviem pergalėmis – išvykoje nugalėjo Polkovicų CCC (68:66) bei namuose sutriuškino buvusią Eurolygos čempionę Salamankos „Perfumerias Avenida“ (81:64) ir tik prieš savaitę po atkaklios kovos Kroatijoje nusileido Zagrebo WBC komandai (67:70).

„Kibirkštis-VIČI“: Vita Kuktienė 14, Sofija Aleksandravičius 13, Mantė Kvederavičiūtė 8, Hollie Mershon 6, Ieva Krastina 5, Greta Šniokaitė 4.

„Sparta&k”: Sonja Petrovič ir Evgenia Belyakova – po 19, Asjha Jones 14.

Kitas Eurolygos rungtynes „Kibirkštis-VIČI“ žais po savaitės, gruodžio 11 d. išvykoje su vienomis C grupės lyderių Prahos ZVVZ USK.