"Kibirkštis-VIČI" Eurolygoje namuose pralaimėjo 51 tašku

2013 12 18 22:52
"Facebook" nuotrauka

Pirmą moterų Eurolygos etapą Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės baigė pralaimėjimu. Turnyro C grupėje vilnietės savo žiūrovų akivaizdoje, tarp kurių buvo ir „Lietuvos ryto“ krepšininkai, nesugebėjo pasipriešinti Stambulo „Galatasaray“ krepšininkėms – 39:90 (11:25, 11:21, 4:24, 13:20).

Tai buvo ketvirtoji „Kibirkšties“ nesėkmė Senojo žemyno turnyre iš eilės. Vilnietės taip pat yra iškovojusios dvi pergales. Tuo tarpu vieną didžiausių pergalių klubo istorijoje iškovojusios „Galatasaray“ krepšininkės Eurolygoje yra suklupusios tik kartą.

Pirmas kėlinys: klaidų lavina ir Shavonte Zellous

Viešnios iš Turkijos Lietuvos čempiones pasveikino šaltu dušu – per dvi minutes atitrūko į priekį 2:11 ir privertė Jurgitą Štreimikytę-Virbickienę prašyti pirmos minutės pertraukėlės. Stabilizuoti padėties „Kibirkšties“ krepšininkėms nepavyko – jų gynybą daužė „Galatasaray“ lyderė Shavonte Zellous, per pirmą kėlinį surinkusi 11 taškų. Strigo ir vilniečių puolimas – per pirmas dešimt munučių jos suklydo 10 kartų ir turėjo 14-os taškų deficitą – 11:25.

Antras kėlinys: neveikiantis pagrindinis ginklas

Antrą ketvirtį taikliais metimais pradėjo Greta Šniokaitė ir Rima Valentienė (15:27), bet koją ir toliau kišo klaidos. Taikliausiai Eurolygos snaiperių komandai „Kibirkščiai“ nesėkmingai sekėsi mesti iš toli. Įpusėjus rungtynėms tikslą buvo pasiekę 2 iš 8 (25 proc.) vilniečių bandymų pataikyti iš toli. Tuo tarpu „Galatasaray“ nemažino apsukų – į žaidimą sėkmingai įsijungus Sancho Lyttle, Albai Torrens ir Isil Alben, turkės po dviejų kėlinių turėjo užtikrintą pranašumą – 22:46.

Trečias kėlinys: subyrėjęs žaidimas

Po ilgosios pertraukos situacija nesikeitė, vilnietės įpusės kėliniui turėjo 30-ies taškų deficitą – 25:55. Turkijos klubo krepšininkės kiek atsipalaidavo, bet jų klaidomis „Kibikšties“ ekipai nepavyko pasinaudoti, A.Torrens dėkojo krepšinio dievams už taiklius tritaškius, o jau kitoje atakoje po Linos Pikčiutės pražangos pridėjo ir du taškus su realizuota pražanga – 25:63. Trečias ketvirtis baigėsi nepadoriu rezultatu 26:70.

Ketvirtas kėlinys: varžovės stipresnės

Taškų badą ketvirtame kėlinyje nutraukė R.Valentienė, įmetusi du tritaškius (32:77). Tolimą metimą pataikė ir pirmą kartą aikštėje pasirodžiusi Eglė Šniokaitė (37:87). Eurolygos debiutantėms iš Lietuvos nepavyko atsitiesti psichologiškai ir jos įsirašė pačią skaudžiausią nesėkmę Eurolygos istorijoje – 39:90.

„Kibirkštis“ turnyrą pradėjo dviem pergalėmis, bet po to trissyk iš eilės kluptelėjo. Pirmame mače vilnietės išvykoje nugalėjo Polkovicų CCC (68:66) bei namuose sutriuškino buvusią Eurolygos čempionę Salamankos „Perfumerias Avenida“ (81:64), o vėliau po atkaklios kovos Kroatijoje nusileido Zagrebo WBC komandai (67:70), namuose turėjo pripažinti Maskvos „Sparta&k” (55:68), o prieš savaitę Čekijoje neatsilaikė prieš grupės lyderę Prahos ZVVZ USK (62:93).

„Galatasaray“ ekipa per septynis mačus patyrė vos vieną nesėkmę. Vienintelis pralaimėjimas patirtas mače su Prahos ZVVZ USK klubu iš Čekijos, turkės svečiuose nusileido varžovėms – 63:67.

„Kibirkštis“: Rima Valentienė 10, Vita Kuktienė 8, Greta Šniokaitė 5, Eglė Šniokaitė ir Lina Pikčiutė 3.

„Galatasaray: Shavonte Zellous ir Alba Torrens – po 17, Nevriye Yilmaz 16, Sancho Lyttle 14.