„Kibirkštis-VIČI“ nugalėjo grėsmingas viešnias iš Ispanijos

2013 11 21 6:23
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotraukos

Pirmas Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ moterų Eurolygos blynas savų žiūrovų akivaizdoje neprisvilo. Su autsaiderių etikete debiutiniame stipriausio Senojo žemyno turnyre nelinkusios taikstytis vilnietės „Lietuvos ryto“ arenoje įveikė 2011 m. Eurolygos čempionę Salamankos „Parfumerias Avenida“ ekipą – 81:64 (22:19, 27:13, 13:19, 19:13).

Tai – antroji „Kibirkšties“ pergalė Eurolygoje iš tiek pat galimų. Mače prieš buvusią Lietuvos krepšininkės Eglės Šulčiūtės ekipą „Kibirkštis“ nepriekaištingai atakavo iš toli – tritaškius metė net 60 proc. Sostinės ekipą į priekį vedė 18 taškų pelniusi Vita Kuktienė ir 16 taškų surinkusi Ieva Krastina.

Rungtynių eiga:

Tritaškiu metimu vilniečių sąskaitą atidarė komandos kapitonė Rima Valentienė. Įpusėjus kėliniui „Kibirkštis“ pirmavo 14:9. Kone visos aikštėje pabuvojusios Lietuvos komandos krepšininkės sugebėjo pasižymėti, o varžovių krepšį atakavo solidžiu 50 proc. taiklumu. Paskutinėmis kėlinio minutėmis ispanės šiek tiek sugebėjo aptirpdyti vilniečių pranašumą, bet „Kibirkštis“ tebepirmavo – 22:19.

Antrame ketvirtyje vilnietės ir toliau varžoves į neviltį varė universaliu žaidimu – pataikė tiek iš artimų, tiek iš tolimų distancijų. Vitos Kuktienės tolimas šūvis įpūsėjus kėliniui „Kibirkšties“ persvarą išaugino iki 15-os taškų 41:26. Lina Pikčiutė išrašė įspūdingą bloką ir dar labiau suglumino viešnias iš Ispanijos (44:26). Antrą ketvirtį grėsmingu reidu užbaigė Greta Šniokaitė – 49:32.

Trečią kėlinį Ispanijos komanda pradėjo susikaupusi. „Parfumerias Avenida“ spaudimas pasiteisino ir 5 min. be klaidų gynusios varžovės pelnė 6 taškus be atsako (49:38). „Kibirkšties“ tylą net dviem tritaškiais nutraukė V.Kuktienė – 55:38. Viešnios ir vėl nepalūžo ir vedamos komandos lyderės Eshayos Murphy sumažino deficitą iki 9-ių – 56:49. Baigiantis kėliniui vilnietėms pavyko susigrąžinti dviženklį pranašumą 62:51.

Per paskutines dešimt minučių Salamankos klubas kilo į lemiamą šturmą, bet kaip ir šeimininkės, sunkiai tvarkės su įtampa (66:55). Iš toli pataikė Leonora Rodriguez, bet „Kibirkšties“ legionierė Ieva Krastina į tai atsakė 5 taškais – 71:58. Latvė pataikė dar vieną tritaškį ir „Lietuvos ryto“ arenoje pakvipo pergale (76:62). Situacija aikštėje nekito ir „Kibirkštis“ iškovojo istorinę pergalę namuose – 81:64.

„Kibirkštis-VIČI“: Vita Kuktienė 18, Ieva Krastina 16, Greta Šniokaitė 14, Lina Pikčiutė 9, Mantė Kvederavičiūtė 8, Hollie Mershon ir Rima Valentienė po 7.

„Parfumerias Avenida“: Eshaya Murphy 16, Leonora Rodriguez 11, Marta Fernandez 10, Angelica Robinson ir Krystal Thomas po 8.