„Kibirkštis-VIČI“ pusfinalį pradėjo triuškinančia pergale

2014 04 01 21:26
Augusto Didžgalvio nuotrauka

Po LKF taurės finalo lauktos intrigos pirmosiose Lietuvos moterų krepšinio lygos pusfinalio serijos rungtynėse tarp „Kibirkšties-VIČI“ ir „Fortūnos“ nebuvo. Dar iki didžiosios pertraukos susikrovusios net 32 taškų pranašumą, šalies čempionės savo aikštėje sutriuškino uostamiesčio krepšininkes rezultatu 100:45 (30:7, 22:13, 24:13, 24:12). Antrosios serijos iki dviejų pergalių rungtynės įvyks ketvirtadienį Klaipėdoje.

Vilnietėms susikrauti 20 taškų pranašumą prireikė vos 8 minučių - 24:4, Linai Pikčiutei įmetus dvitaškį. Užstrigusios aikštės šeimininkių gynyboje, netaikliai atakavusios krepšį bei gausiai klydusios „Fortūnos“ merginos po šio smūgio nebeatsigavo iki rungtynių pabaigos.

Nepaisant Marinos Solopovos traumos, po kurios krepšininkė į aikštelę grįžti nebegalėjo, „Kibirkšties-VIČI“ komanda antrajame kėlinuke tęsė puikų pasirodymą. Iš komandos draugės estafetę perėmusi Mantė Kvederavičiūtė antrojo kėlinuko viduryje surinko 7 taškus ir labiausiai prisidėjo prie dar vieno spurto, po kurio komandas skyrė jau 33 taškai - 43:10. Viešnių gretose išsiskyrė tik Gabrielė Gutkauskaitė, iki didžiosios pertraukos surinkusi beveik pusę visų komandos pelnytų taškų.

Trečiajame kėlinuke uostamiesčio ekipos vyr. trenerė Ramunė Kumpienė, pripažindama pralaimėjimą, vieną po kitos iš aikštės išėmė komandos lyderes. Tuo tarpu jos oponentė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė neliko patenkinta savo komandos atsipalaidavimu gynyboje ir po kelių sėkmingų varžovių atakų paprašė minutės pertraukėlės ketvirčio viduryje. Paskutines 10 rungtynių minučių aikštelėje žaidė „Fortūnos“ jaunimas.

Šių rungtynių metų „Kibirkšties-VIČI“ komandos krepšininkės apdovanojo perspektyvias Vilniaus krepšinio mokyklos mergaites. Lėšos buvo surinktos labdaringose-kalėdinėse krepšinio rungtynėse su įžymių vyrų komanda „Kažkur Matyti“.

Vilnietėms M.Kvederavičiūtė surinko 20, L.Pikčiutė - 17, I.Krastina - 16 taškų.

„Fortūnos“ komandoje išsiskyrė tik G.Gutkauskaitė ir A.Černeckytė, pelniusios, atitinkamai, 14 ir 12 taškų.

Trenerė Ramunė Kumpienė: „Per savaitę kai kurios mūsų žaidėjos žaidė net penkerias rungtynes: buvo net trys LMKL ketvirtfinalio susitikimai su Kauno „Aistės-LSU-Paradis“ ekipa, taip pat teko vykti į Vilnių žaisti Lietuvos studentų krepšinio lygos pusfinalio rungtynių su Mykolo Romerio universiteto komanda, sekmadienį kovėmės LKF taurės turnyro finale. Grafikas – įtemptas, žaidėjos – pavargusios, per tas dienas yra persisotinusios krepšinio. Mūsų žaidėjoms nepasisekė rungtynių pradžia ir tai jas šiek tiek „pakirto“. Vėliau, matydama, kad nebepakeisime rungtynių baigties, į aikštę išleidau savo komandos jaunas žaidėjas. Jos vykdė mano užduotis ir tikrai sužaidė visai neblogai. Joms tokia patirtis, kaunantis su Eurolygos dalyvėmis, – labai naudinga. Panašios rungtynės jaunas žaidėjas grūdina. Trečiadienį dieną bandysime pabėgioti gryname ore, atsigauti, o vakare jau laukia Lietuvos studentų krepšinio lygos kova dėl bronzos medalių su Kauno technologijos universiteto komanda. Kitą dieną Klaipėdoje – atsakomosios pusfinalio rungtynės su „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkėmis. Bandysime kovoti, kiek pajėgsime. Jei pavyks rasti jėgų ir kautis taip, kaip tai darėme LKF taurės turnyro finale, tada galime dar grįžti žaisti trečiųjų rungtynių ir į Vilnių. Rankų tikrai nenuleidžiame.“