„Laboral Kutxa“ po ilgosios pertraukos sutriuškino „Lietuvos rytą“

2013 10 30 21:46
Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotraukos

Du kėlinius lygiai su varžovais kovoję Vilniaus „Lietuvos ryto“ (1-2) krepšininkai sugriuvo po ilgosios pertraukos. Trečiosiose Eurolygos D grupės rungtynėse sostinės krepšininkai 64:85 (20:25, 21:20, 13:17, 10:23) nusileido Vitorijos „Laboral Kutxa“ (2-1) komandai.

Visą dvikovą pirmavę baskai solidžią persvarą įgijo per paskutines 10 rungtynių minučių. Po Milko Bjelicos tritaškio ketvirto kėlinio pradžioje „Laboral Kutxa“ pirmavo 64:54, o netrukus svečiai surengė spurtą 9:0 ir mačo baigtis tapo aiški – 77:57.

„Lietuvos rytas“ Eurolygoje pralaimėjo antras rungtynes iš eilės ir trečias apskritai.

Savaitgalį vilniečiai Sankt Peterburge žais VTB Vieningosios lygos rungtynes, o kitą savaitę Eurolygoje namie priims Tel Avivo „Maccabi“.

Dirkas Bauermannas („Lietuvos ryto“ vyr. treneris): „Noriu atsiprašyti sirgalių dėl žaidimo po ilgosios pertraukos. Jis buvo nepriimtinas. Pirmojoje mačo dalyje varžovai pataikė sunkių metimų ir žaidė gerą krepšinį. Tačiau ir mes atrodėme neblogai. Nors praleidome 41 tašką, tačiau jų pataikyti metimai buvo iš sudėtingų padėčių. Tai buvo prasčiausia susitikimo dalis, kai čia dirbu. Ir tai daugiau nepasikartos. Turime daug žaidėjų, mėgstančių pulti. Kai varžovai antrojoje dalyje pradėjo kibiai gintis, mūsų krepšininkai aiškinosi su teisėjais. Nereikia to daryti. Prametėme daug laisvų metimų, iš po krepšio. Varžovai visa tai realizavo. Negalima taip švaistyti taškų nei išvykose, nei namie. Turime greitai pasitaisyti, nes taip žaisti negalima.“

Sergio Scariolo („Laboral Kutxa“ vyr. treneris): „Esu labai patenkintas savo žaidėjų pastangomis. Dėl traumų patekome į sudėngą situaciją. Du žaidėjai šiandien rungtyniavo vos kartą pasitreniravę su komanda. Tačiau krepšininkai gerai jautėsi aikštėje, atlikome gerą komandinį darbą, atidavėme visą širdį. Pademonstravome aukšta krepšinio supratimą, priėmėme gerus sprendimus. Pergalę lėmė kibi gynyba antrojoje mačo pusėje. Niekas neįsivaizdavo, kad mūsu komanda gali iškovoti tokią pergalę. Ji mums labai teigiamai atsilieps ateityje.

Kaukėnas vienas iš dviejų krepšininkų, kurie treniravosi tik kartą. Jis ką tik atvykęs. Rimatas atliko puikų darbą, gerai gynėsi ir rinko taškus. Norėčiau, kad visi krepšininkai, esantys komandai, su manimi dirbtų iki gyvenimo galo. Nestikėjau, kad taip pasirodys Bjelica. Žmonės sakė, kad jis protingas ir stiprus krepšininkas. Jis kartą treniravosi ir nesitikėjau, kad jis taip žais. Tai geras pasirinkimas, jis puikios formos. Matosi, kad jis dirbo vasarą ir pastaraisiais mėnesiais. Manau jis mums padės.“

„Lietuvos rytas“: Martynas Gecevičius 14, Omaras Cookas 13, Darius Songaila 10, Juanas Palaciosas 9, Gediminas Orelikas 5, Steponas Babrauskas 4, Milenko Tepičius, Renaldas Seibutis, Eimantas Bendžius ir Stevanas Jelovacas po 2, Tautvydas Lydeka 1 taškas.

„Laboral Kutxa“: Andresas Nocioni 20, Milko Bjelica 16, Rimantas Kaukėnas, Walteris Hodge'as, Leo Mainoldi ir Davidas Jelinekas po 10, Tiboras Pleissas 9 taškai.