„Lietuvos rytas“ atsirevanšavo „Bešiktaš“ klubui

2015 11 18 21:52
Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

„Lietuvos ryto“ komanda Stambule atsiskaitė su „Bešiktaš“ ekipa už nesėkmę pirmajame Europos taurės rate. Be traumuotų A.Kavaliausko, D.Gailiaus ir A.Gudaičio žaidę vilniečiai laimėjo 103:92 (27:24, 25:26, 18:27, 22:27) ir įsirašė antrąją pergalę E grupėje.

Rungtynėse Turkijoje vyr. trenerio poste debiutavo Aurimas Jasilionis, kuris laikinai pakeitė šią savaitę atleistą Marcelo Nicola.

Startinis vilniečių penketas: N.Laprovittola, R.Giedraitis, M.Lukauskis, G.Orelikas ir J.Jucikas.

Susitikimo pradžioje svečių puolime į priekį tempė J.Jucikas – 8:8. Aikštėje pasirodęs Ž.Janavičius pelnė dvitaškį ir išvedė A.Jasilionio auklėtinius į priekį (10:8).

Komandos toliau rezultatyviai puolė – „Lietuvos ryto“ lyderiu tapo J.Juciką pakeitęs K.Lavrinovičius (23:25). Po pirmojo kėlinio „Bešiktaš“ pirmavo 23:27.

A.Juškevičius, kaip ir M.Runkauskas, tarė savo žodį puolime – 32:32 (23 min.). Tačiau šeimininkų komandoje pradėjo siautėti C.Akyolas, kuris vieną po kito skraidino tritaškius į „Lietuvos ryto“ krepšį. Ketvirčio pabaigoje svečiams pavyko priartėti (48:52, 20 min.).

Po ilgosios pertraukos turkai toliau turėjo nežymią persvarą – vilniečiams nepavyko sulaikyti įžaidėjo N.Wolterso. Kėlinio viduryje prabilo „Lietuvos ryto“ snaiperiai ir rezultatas tapo lygus (62:62).

K.Lavrinovičius pelnė dar vieną dvitaškį, tolimus metimus pataikė R.Giedraitis bei A.Juškevičius – vilniečiai jau pirmavo 76:70 (30 min.).

Lemiamo ketvirčio metu „Lietuvos rytas“ buvoįgijęs 11 taškų persvarą (90:79), tačiau „Bešiktaš“ nenuleido rankų ir kibo svečiams į atlapus (90:89). Tačiau K.Lavrinovičiaus pataikytos baudos bei dvitaškis vėl leido „Lietuvos rytui“ pirmauti saugesne persvara. Kamuolį perėmęs ir varžovą nesportinę pražangą privertęs užsidirbti R.Giedraitis įtvirtino „Lietuvos ryto“ pergalę. Galutinis rezultatas – 103:92.

„Lietuvos rytas“: K.Lavrinovičius 28, A.Juškevičius 18, J.Jucikas 15, R.Giedraitis 14, G.Orelikas 10, M.Runkauskas ir N.Laprovittola po 7, Ž.Janavičius 4.

„Bešiktaš“: N.Woltersas 34, C.Akyolas 14.